341

Odp: dzierżawa

Niewykluczone że cyferki mogą być jednak inne ? Jeżeli dla potrzeb przetargu dla Ciebie byłoby lepiej żeby była to jak największa cyfra może być wtedy mniejsza, analogicznie jeżeli lepsza byłaby mniejsza.
Tak się nas traktuje od zawsze. Zaświadczenie o dochodowości też jest różnymi cyferkami, w zależności do czego jest nam potrzebne i zawsze na naszą  niekorzyść.

342

Odp: dzierżawa

androl napisał/a:

Niewykluczone że cyferki mogą być jednak inne ? Jeżeli dla potrzeb przetargu dla Ciebie byłoby lepiej żeby była to jak największa cyfra może być wtedy mniejsza, analogicznie jeżeli lepsza byłaby mniejsza.
Tak się nas traktuje od zawsze. Zaświadczenie o dochodowości też jest różnymi cyferkami, w zależności do czego jest nam potrzebne i zawsze na naszą  niekorzyść.

Jak to Pawlak powiedział : " mądrego to i dobrze posłuchać " :beer:

Rolnictwo - moja pasja. Pamiętaj, rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
TraktorPedia

343

Odp: dzierżawa

zorak napisał/a:

Z racji że trochę czasu pracowałem w Urzędzie Gminy i miałem styczność z różnymi głupimi przepisami to nigdy nie narzekam na na nie. Jest przepis który ktoś wymyślił, zatwierdził i trzeba się go trzymać ale gdzieś powinna być granica głupoty. Startuję do przetargu na ziemię i:
1. Do oferty muszę dostarczyć dokument za poprzedni rok ze średnią zwierząt w gospodarstwie (DJP). Dwa tygodnie temu byłem w moim powiatowym oddziale i wybrałem taki dokument na potrzeby zwrotu do paliwa do gminy i otrzymałem go od ręki. Wczoraj pojechałem po taki sam dokument i wyobraźcie sobie że nie mogą mi go wystawić od ręki bo muszą złożyć zgłoszenie do Wrocławia a z Wrocławia do centrali do Warszawy i dopiero wraca do oddziału powiatowego. Papierek będzie identyczny tylko na jednym jest napisane, że na potrzeby zwrotu akcyzy a na drugim na potrzeby przetargu. PARANOJA. A czas goni i najprawdopodobniej nie będę go miał do czasu złożenia oferty.
2. A miało być łatwiej. Jednym z kryteriów przyznawania pkt. jest to czy ktoś dzierżawi ziemię z zasobu i można za to dostać 20pkt. Co śmieszniej to 20 pkt dostaje osoba która dzierżawi już ziemię. Czy te pkt nie powinny być dla osób które jeszcze nie mają takiej dzierżawy ? dla mnie to logiczne. Ktoś kto jeszcze nie dzierżawi to na starcie jest przegrany.
21ha w jednym kawałku, blisko a zapewne wygra gość który uprawia prawie 500ha w większości dzierżawionych z agencji tylko rozpisane na papierze na dzieci.

znam ten ból, kolo mnie tez ida działki agencyjne na dzierzawy a ja się moge tylko przygladac, bo nie spelniam jednego bzdurnego przepisu..

wzielibyście 65ha w jednym kawałku ivb-vi klasa, 3/4 powierzchni IVb nie mając nic? wlasciciel zgarnia dopłatę i placi podatek, dl mnie ewentualna dopłata WB

344

Odp: dzierżawa

ja bym brał, duza inwestucja jak na raz no ale po dwóch latach bedzie sie zwracać , pod warunkiem że na jakiś sensowny okres , chociaż z 5 lat

mdw

345

Odp: dzierżawa

Jak na sensowny okres to ja bez na pewno.

346 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-02-18 23:47:58)

Odp: dzierżawa

Bez zastanowienia tak. O ile fundusze są na początek

Siły na zamiary zmierz....

347

Odp: dzierżawa

fundusz będzie, bez szaleństw, ale będzie, okres niby dłuższy ale różnie jest z ludzmi

liczę to wszystko na kartce no i przy pesymistycznym wariancie wychodzi mi zarobek z hektara ok 200zł. W moim regionie plony wahaja się w zaleznosci od opadów, zeszły rok pszenzyta ok 2,5t, jare zboza 1,5t, przy lepszym opadzie coś pod 5t da się zakręcić. Pod warunkiem ze pH znośne, a tego jeszcze nie wiem

348

Odp: dzierżawa

Umowa!!!  nic na gębę  bo doprowadzisz  zaczniesz zbierać przyjdzie i powie że on jednak będzie robił smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

349

Odp: dzierżawa

Wziąłbym ale z papierem i minimum z 5 lat.

350

Odp: dzierżawa

dzięki za rady, wezmę to panowie bo i tak jeszcze musze czekac 2 lata na przetargi z kowru. O ile jeszcze cos zostanie do tego czasu

Pytanie z innej beczki, ile przyjmujecie Waszego zarobku z hektaru takiej dzierzawy? Albo inaczej, ile musicie zarobic z hektara po odliczeniu kosztów, żeby "oplacalo" sie wam brykac po tym polu?

351

Odp: dzierżawa

A u mnie praktycznie nie ma żadnych dzierżaw z agencji. Ostatnio lasy zrobiły przetarg ofertowy. Było  10ha w jednym kawałku 4a i poszło po 1800zl/ha

E 516 na części
Telefon 695 076 269

352

Odp: dzierżawa

Matey napisał/a:

ile przyjmujecie Waszego zarobku z hektaru takiej dzierzawy? Albo inaczej, ile musicie zarobic z hektara po odliczeniu kosztów, żeby "oplacalo" sie wam brykac po tym polu?

Jak nie mam 1000 to się nie biorę za robotę ile by tych hektarów nie było...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

353

Odp: dzierżawa

to na moim piachu musiałbym miec co roku mokry maj i czerwiec zeby tak zarabiac na dzialkach dzierzawionych

354

Odp: dzierżawa

No bo jak się nie opłaca to idę gdziekolwiek na etat, bez żalu i niepotrzebnych emocji.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

355

Odp: dzierżawa

kolega ma racje,  200 zł z 1 ha to mało to tak naprawdę po kosztach będziesz robił a kasy na rozwój nie będzie, ja najmniej mam z owsa bo zależy jak się uda ale średnio jakieś na czysto 600 zł jak sprzedam na skup odrazu w żniwa,  takie 600 zł to powinno ci w pesymistycznych wersjach wychodzić

356

Odp: dzierżawa

200 zł/ ha to już lepiej ten czas na coś innego przeznaczyć np usługi kombajnem. 200zł zarobisz w godzine max 2 a uprawiając 1ha pola ile czasu spędzisz?

Rolnik z powołania:-)

357

Odp: dzierżawa

zawsze jak licze takie cos to zakladam najbardziej pesymistyczne warianty. Te 200 zysku to przy zawyzonych kosztach paliwa i amortyzacji i raczej w słabym roku. Przy obecnych cenach łubinu i plonie 1t z ha wychodzi na karteczce jakies 650 zł. Ale nie jestem w stanie powiedzieć teraz czy ten łubin odda 1t z hektara, czy może 1,3t, a może zwierzyna zje polowe areału. Tak samo z pszenżytem. Nawozenie moge zrobic na 4t a zbiorę 2t bo w maju przestanie padac

358

Odp: dzierżawa

życzę powodzenia i deszczu smile

359 Ostatnio edytowany przez Matey (2019-02-21 21:13:58)

Odp: dzierżawa

dlatego pytam, jak Wy koledzy wyciagacie wieksze pieniadze na slabszych działkach

tekila, co wliczasz u siebie w koszta?

360

Odp: dzierżawa

na czwórce nawet mi wychodzi rzepak, kukurydza, ale tej wody musi złapać a w twoim regionie była gorsza padaczka w zeszłym roku jak u mnie także ryzyk-fizyk.. albo żyto ale to jesienią, przy takim areale chyba bym podzielił na owies-kukurydza

mdw