4,521 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2019-02-19 15:09:33)

Odp: Ręcę opadają.

Koszty nawozów są  zawyżone.  W burakach to przy oborniku tego nawozu duuużo za dużo . Siła pociagowa to podejrzewam że koszty maszynowe i czas spędzony na polu ale 4 tyś w burakach to by musiało być przy hakaniu i ręcznym zbiorze. Dużym znakiem zapytania są koszty stale gospodarstwa 8 ha użytków rolnych ....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

4,522

Odp: Ręcę opadają.

Koszty qq też przeszacowane Szymańczaka znam od nie wiem kiedy, z wielu szkoleń. Tak na marginesie, dopiero co wróciłem ze szkolenia kukurydzianego. Miny minorowe rolników jak i skupujących ceny wszystkich zbóż i rzepaku ostro w dół.

4,523

Odp: Ręcę opadają.

I co sam byłeś?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,524

Odp: Ręcę opadają.

Umówmy się że nie ma błędu bo jak ludzie z miasta zaczną czytać nasze posty to im żyłka pęknie. Do tych obliczeń użyto danych " książkowych" stąd tak powychodziły. Ochrona chyba przesądzona nawozy za drogie {chociaż i tak tańsze niż mi ostatnio proponowała pani z agroloku wink }  W sumie to dla zakładanej wielkości gospodarstwa czyli 10ha to mniej więcej tak wyjdzie. Jak się ma więcej ziemi i umie oszczędzać to z hektara dojdzie oszczędności więcej niż dopłata.

4,525

Odp: Ręcę opadają.

Laszek napisał/a:

I co sam byłeś?

Moim autem ale kolega za fajerą + jeszcze jeden żeby było weselej :beer:

4,526

Odp: Ręcę opadają.

No bo już myślałem że sam. No bo co za sens jechać by na takie spotkania samemu jako kierowca, nawet nic nie wypić a nic innego tam ciekawego przecież nie ma :beer:

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,527

Odp: Ręcę opadają.

Witam kolegów.
Mam problem a chodzi o ubezpieczenie auta, moja żona zmieniała auto i po zakupie korzystała z oc poprzedniego właściciela bo było ważne jeszcze przez pół roku i zapomniała że oc kończy się 20 stycznia (poprzedni właściciel nie zgłosił sprzedaży do pzu i dlatego nie dostaliśmy propozycji kontynuacji ubezpieczenia ) dziś ubezpieczyła auto ale 1 miesiąc było bez oc (dobrze że niebyło w tym czasie żadnej kontroli ew. kolizji) tak więc fundusz może naliczyć karę w wysokości 4,5tyś !!! miał ktoś z kolegów  podobny przypadek ? sprawdzałem na stronie funduszu czy jeżeli dobrowolnie zgłoszę taki przypadek czy może będzie jakaś mniejsza kara ale nic takiego niema. Tak więc będzie 5 lat myślenie czy się dopatrzą luki w oc

4,528

Odp: Ręcę opadają.

Miałem tak jak kupiłem kie z uszkodzonym silnikiem. Stała chyba 2 miesiące zanim przyszła na nią kolej w warsztacie a krótko po zakupie skończyło się oc. Całkiem z głowy to mi wyleciało i też ponad miesiąc byłem bez oc. Moja agentka zrobiła mi nową polisę i puki co od tego czasu spokój, nikt się o nic nie dopomina. Muszę tylko dokładnie zobaczyć czy minęło te 5 lat bo rozumiem że po tym czasie przedawnia się?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,529 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-02-20 19:11:03)

Odp: Ręcę opadają.

Z tego co ja wiem fundusz może Cię ścigać tylko do końca tego roku. Jak Cię ścigną w 2020 to możesz ich olać bo prawda jest taka że może ścigać tylko brak OC z bieżącego roku.
https://bezprawnik.pl/jak-uniknac-kary-za-brak-oc/
W  naszym prawie jest wiele takich niuansów że urzędnik może łupić obywatela choć prawo na to nie pozwala....
Jeśli masz znajomego który wystawi Ci papier z datą wsteczną że samochód był niezdolny do jazdy to też masz dupochrona ale to skomplikowana sprawa. Nie wiem czy ktokolwiek korzystał z tej luki bo powstała dopiero w wrześniu 2018.

4,530

Odp: Ręcę opadają.

Polecił bym sprawdzić na stronie ufg czy nie ma OC ale to może spowodować że zaczną cię sprawdzać ja jednak się samo nie odnowiło. Jak nie zgłosił sprzedaży mogło z automatu wskoczyć nowe.

A masz jakiś kontakt ze sprzedającym? Ja jak kupiłem Sharana jeździłem 9 miesięcy na OC poprzedniego właściciela a on nie zgłosił sprzedaży u ubezpieczyciela. Kupiłem OC dzień przed końcem ale jego ubezpieczenie się samo odnowiło i były dwie polisy na ten sam samochód on się dowiedział jak przyszło wezwanie do zapłaty po miesiącu ( co dziwniejsze samochód był przerejestrowany na mnie dwa tygodnie po zakupie tyle że zostały jego tablice bo jesteśmy z tego samego powiatu)

4,531

Odp: Ręcę opadają.

Ja nie sprawdzałbym na stronie czy było ubezpieczenie jest duże prawdopodobieństwo że to zobaczą i........ Lepiej pogadać z byłym włąscicielem czy coś dostał od swojego ubezpieczyciela.

4,532

Odp: Ręcę opadają.

miałem tak samo dwa lata i nic narazie , jak będziesz miał szczęście to ci uda nie mają stu procent wykrywalności

4,533

Odp: Ręcę opadają.

Diablo przykro mi to pisać ale czekaj na powiastkę z ufg, jeżeli nie było oc do 7dni to pół kary jeżeli jeżeli powyżej 7dni to całość, przechodziłem to z ciągnikiem i miałem przerwy poniżej 7dni czyli 330zł
Teraz wszystkie dane są w cepiku i automatycznie jest informowany ufg, iz tego co mi powiedziała babka co mi ubezpiecza mają na to czas 36miesięcy ale średnio do pół roku powiastka przechodzi i każą przedstawić polisę na ten okres a jak się nie ma to poniżej na piśmie numer konta z kwotą 😞

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,534

Odp: Ręcę opadają.

gelek a dawno tak miałeś

4,535

Odp: Ręcę opadają.

W tamtym roku, miałem przerwe od 1 do 6 stycznia, a powiastka przyszła w czerwcu, to nie tak jak kiedyś że ktoś sie dopatrzył albo nie teraz to z automatu idzie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,536

Odp: Ręcę opadają.

Od 32 lat średnio co 2 lata kupię jakiś samochód, zawsze ubezpieczam u swojego ubezpieczyciela i odsyłam ubezpieczenie poprzedniego właściciela. Jak stać mnie na kupno auta to nie skrobię się na dodatkowe parę groszy.

4,537

Odp: Ręcę opadają.

tak najlepiej smile ale czasem się człowiek skusi smile a jak wszędzie nauka kosztuje smile

4,538

Odp: Ręcę opadają.

Androl robię tak jak ty, zawsze nowa polisa a poprzedniego odsyłana rezygnacja, niewiem sam jak to się stało ? mam 16 dowodów rejestracyjnych i co chwila przychodzi polisa do płacenia może myślałem że i ta przyjdzie. Ale jest zawsze szczęście w nieszczęściu, bo jakby była kolizja z np, Q7 i poszkodowani pasażerowie ??? nawet o tym nie myślę , trudno jeżeli się dopatrzą to zapłacę karę .

4,539

Odp: Ręcę opadają.

to ja też muszę przenieść na siebie bo w marcu się kończy, jakby co to przypomnijcie smile

4,540 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2019-02-27 19:07:26)

Odp: Ręcę opadają.

Nie wiem co się dzieje z tym światem. Poszła moja Mama z córka do plazy lublin, a ja z żonka załatwiać inne sprawy. Kupiła pączka małej i sobie jadła. Przechodzi jakaś baba i komentuje bo dziecko paczka je.... Booże i o Booże. Tak sobie pomyślałem, że może lepiej że mnie nie było bo ostatnio ten lublin tak mnie wkur.ia że działam na skraju... Ludzie ***.i hipokryci...