361

Odp: dzierżawa

ja mysle nad pszenzyto - łubin, jak przewapnuje to moge probowac z kuku

362

Odp: dzierżawa

to juz wolałbym to owsem zasiać wszystko, jesli chodzi o jare, z dyche kuku bym spróbował na twoim miejscu?

mdw

363

Odp: dzierżawa

łubin bo chcę przelamac wieczna monokulture zbozowa, w takim roku jak zeszły to lepiej na łubinie wychodziłem niż na owsie w te susze. A kuku w tym roku sieje pierwszy raz, 3 ha na poczatek, jak bedzie dobrze to bede sie stopniowo z kukurydzą zwiekszał. Nie mam za bardzo pojecia o tej uprawie, dlatego tylko 3 ha

364

Odp: dzierżawa

Matey nie wiem ale u mnie łubin w sezonie 2018 dał absolutnie najmniej. Zebrałem 300kg z 1 hektara. To już nawet rzepak jary lepiej dał. Dla porównania jęczmień jakieś 2.5. Pszenica 2 a żyto hybrydowe z 6.5.
Właśnie szkoda, że to sezon wiosenny bo najkorzystniej byłoby zaryzykować hybrydą.
Yoko kukurydza to chyba słaby temat bo jak się słyszy to naokolo u mnie będzie jej więcej niż jest rzepaków bo ludzie się zachłysnęli tą kukurydzą. Znając życie przez taki areał obsiany ceny wcale nie będzie a i znaleźć kogoś do koszenia będzie graniczyło z cudem

Siły na zamiary zmierz....

365

Odp: dzierżawa

Matey napisał/a:

dlatego pytam, jak Wy koledzy wyciagacie wieksze pieniadze na slabszych działkach

tekila, co wliczasz u siebie w koszta?

ja na 1 ha uprawy owsa i transport liczę 1200 zł średnio zbieram 4,5 tony czasem mniej czasem więcej zależy od roku  na szybko sprzedaje po 400 zł, też mam 4 klasę, tylko u mnie są bardziej ciężkie gliniaste ziemie więc pewnie lepiej trzymają wilgoć

366

Odp: dzierżawa

Ja jestem po slowie z sasiadami, posieją mi nowym siewnikiem i zbiora, jeszcze musze tylko ustalic kto mi to zabierze z pola i wtedy sieje.
U mnie pszenżyta ozime rok temu do 2,5t, jare jeczmienie 1,5t, łubiny troche spoznilem (sypał się) ale tona była. Tylko na ugorze mniej, ale tam bylica mi go zagłuszyła totalnie.

tekila, no to ja koszty miałem takie same, z tym że zebrałem w zeszłym roku około 1,5t/ha. Gdyby nie suszowe to miałbym plecy z tej uprawy

367

Odp: dzierżawa

tekila256 napisał/a:
Matey napisał/a:

dlatego pytam, jak Wy koledzy wyciagacie wieksze pieniadze na slabszych działkach

tekila, co wliczasz u siebie w koszta?

ja na 1 ha uprawy owsa i transport liczę 1200 zł średnio zbieram 4,5 tony czasem mniej czasem więcej zależy od roku  na szybko sprzedaje po 400 zł, też mam 4 klasę, tylko u mnie są bardziej ciężkie gliniaste ziemie więc pewnie lepiej trzymają wilgoć

to koszty masz maleńkie

Rolnik z powołania:-)

368

Odp: dzierżawa

ja bym powiedział że normalne w owsie. npk, mocznik, chwasty tanio, material siewny, paliwo 250, amortyzacja 300 i tak wychodzi. No chyba ze ktos sie pakuje w skracanie, odzywianie micro, wyzsze nawozenia i bije sie o plony wyzsze niz 5 ton

369

Odp: dzierżawa

A ja tam nic nie liczę tylko żyję .............

370

Odp: dzierżawa

he he to gratuluje też bym się nie chciał z kasą liczyć smile ale pierwsze bym musiał w totka wygrać smile
a co do kosztów to ja w owsie nie generuje dużych kosztów bo u mnie ceny to i po 300 zł były za tonę
a to nawożenie mam sprawdzone i daje najlepszy efekt, a większe zwiększa plon minimalnie a nie daje korzyści. przynajmniej u mnie smile ale chętnie bym się dowiedział jak tam u ciebie Pajej to wygląda

371 Ostatnio edytowany przez androl (2019-02-22 19:31:30)

Odp: dzierżawa

https://images91.fotosik.pl/129/369f58cdebb481bcmed.jpg
https://images90.fotosik.pl/128/bd0801a95d0c6713med.jpg

Teraz takie tereny się rekultywuje. Kolega kupił teren po wyciętej olszynie, na jej końcu przebiega rów. Odwodni rowkami i będzie luks łąka.

372

Odp: dzierżawa

tekila256 napisał/a:

he he to gratuluje też bym się nie chciał z kasą liczyć smile ale pierwsze bym musiał w totka wygrać smile
a co do kosztów to ja w owsie nie generuje dużych kosztów bo u mnie ceny to i po 300 zł były za tonę
a to nawożenie mam sprawdzone i daje najlepszy efekt, a większe zwiększa plon minimalnie a nie daje korzyści. przynajmniej u mnie smile ale chętnie bym się dowiedział jak tam u ciebie Pajej to wygląda

Ja owsa nie sieje dlatego pytam ile dajecie nawozów? Może i posiałbym, ale w okolicy nie ma gdzie sprzedać we żniwa, a na przetrzymywanie nie mam miejsca

koseś napisał/a:

A ja tam nic nie liczę tylko żyję .............

Ja licze kazda uprawe i wiem co mi sie opłaca a co nie

Rolnik z powołania:-)

373

Odp: dzierżawa

Za kilka, kilkanaście dni startuję z owsem no to i czas na jakieś plany. W tym roku po raz kolejny sieję owies, tylko na darmowym polu, za które nic nie płacę i nie biorę dotacji.
Policzyłem koszt i na pewno nie przeskoczę 800zł/ha
Jak nic się drastycznie nie zmieni to 3,5 tony będzie, a jak by się cena utrzymała to już byłby kolejny rekord toru. W tym roku owies dał ok 1500 zł zysku z hektara + dotacje, bo w całości miałem go na gruntach własnych.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

374

Odp: dzierżawa

co wchodzi w skład kosztów? tanio dosyc

375

Odp: dzierżawa

70 litrów paliwa, 100 na nasiona, 200 na RSM i chwastoks, 100 na części oleje smary, 100 na inne wydatki(krus, ubezpieczenia itp)
Licząc po cenach ogólnych to niecałe 800, rzeczywistych pieniędzy z kieszeni pójdzie o wiele mniej, bo owies mam swój, a naftę od ruskich TIRmanów już kupiłem po 80 i 90 zł za 30 litrów(realnie pełny baniak to 34 litry)

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

376

Odp: dzierżawa

Paliwo wczoraj przywiezione po 3,9 netto minus 1zł zwrotu akcyzy to 2.9 więc bez kombinacji i wstydu  tak  jak u ciebie ....

377

Odp: dzierżawa

Dopłatę zryczałtowaną vat do produkcji też dostanę tak, że ta złotówka mi nie ucieknie a nafta wyjdzie po 1,70-1,90. Kombinację lubię, i nie wstydzę się tego.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

378

Odp: dzierżawa

koseś napisał/a:

Paliwo wczoraj przywiezione po 3,9 netto minus 1zł zwrotu akcyzy to 2.9 więc bez kombinacji i wstydu  tak  jak u ciebie ....

Żyjemy w różnych światach. .. to niecałe 4.8zl za litr brutto. Dlaczego u mnie to samo paliwo kosztuje 5.15 ? tongue

Siły na zamiary zmierz....

379

Odp: dzierżawa

MAREKPE napisał/a:

Dopłatę zryczałtowaną vat do produkcji też dostanę tak, że ta złotówka mi nie ucieknie a nafta wyjdzie po 1,70-1,90. Kombinację lubię, i nie wstydzę się tego.

O czym piszesz ? Akcyza i VAT  to od faktóry vatoskiej na.paliwo , no chyba że ruskie faktóry wystawiają......
A tak to ani VAT ani akcyza się nie należy.

380

Odp: dzierżawa

O tym, że ty Vat musisz rozliczać fakturami i jak ich nie nazbierasz to musisz odprowadzić 8% do państwowego wora, a ja do każdej złotówki na FV RR dostaję 7 % zryczałtowanego podatku Vat i nie muszę się nikomu okazywać na co wydałem kasę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia