21

Odp: wspomaganie

trochę odświeżę temat sorry jeśli nie trafiłem w dział ale nurtuje mnie jedna sprawa w ZT 323  a mianowicie ciężko chodzi mi sprzęgło oraz kierownica o hamulcach na razie nie wspominam bo aktualnie są do naprawy i ich nie ma ale uczepię się sprzęgła i kierownicy kierownica wiem że chodzi na tej pompie co jest na silniku ale tato mi coś mówił że niby od sprzęgła i hamulców jest jakaś jak by mikropompka czy coś takiego niby podobnie jak w ursusie 914. Ja uważam że wszystko chodzi na tej pompie z przodu i teraz nie wiem czy to już pompa się odzywa do wymiany czy coś mam na wspomaganiu sprzęgła i na orbitrolu że tak ciężko chodzi a jest tak że raz kierownica ładnie chodzi a raz ze muszę gazować i ruszyć kolami do przodu tyłu bo koniem kierownica stoi i sprzęgło tak samo raz chodzi tak normalnie kiedyś chodziło lżej, teraz lekko ciężej ale chodzi i czasami jak się zaprze to nadusić nie idzie a wiem że sprzęgło i kierownica musi lekko chodzić bo kolega ma zt 320 tam jest jak w mercedesie i wszystko ma w oryginale . sam już nie wiem a zanim bym się zabrał za robienie ciekaw jestem jak to jest. jeżeli ktoś coś wie to proszę opisać

Nie ma to jak FORTSCHRITT

22

Odp: wspomaganie

Zamiast odświeżać cokolwiek przeczytaj wszystko co dotychczas było w temacie opisane. Do rana będziesz ekspertem, bo Twój problem miało już wielu USERów i wszystko jest szczegółowo opisane. Powodzenia i cierpliwości, a sukces Cię nie ominie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23

Odp: wspomaganie

poczytałem i na początek mam gdzieś chyba drugą pompę od forszaja i ja podmienię zobaczę co i jak

Nie ma to jak FORTSCHRITT

24

Odp: wspomaganie

albo pompa ciągnie powietrze i sie zapowietrza albo zawór w orbitrolu się zawiesza.

25

Odp: wspomaganie

wiesz co orbitrol robiłem jakoś rok temu bo ciekł mi wymieniłem uszczelki i nie cieknie ale po odpowietrzeniu układu nie czułem reakcji ale podejrzewam że to pompa a i jeszcze pytanie czy wspomaganie sprzęgła też chodzi na tej samej pompie?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

26

Odp: wspomaganie

Tak .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

27

Odp: wspomaganie

to musi pompa juz być dość słaba bo to tylko tak mi wygląda na to ale jak się za to wezmę to więcej powiem co tam sie dzieje

Nie ma to jak FORTSCHRITT

28

Odp: wspomaganie

Przejrzałem kilka wątków o hydraulice, wygląda na to że pompa wspomagania mi siada, piszecie też o jakimś zaworku przy chłodnicy olejowej. Pompę mam drugą w zapasie. 323 fochy mi robi w tym roku. 303 cieszy się bo gary mu dobrze przeczyszczę.

29

Odp: wspomaganie

323 wejście i wyjście chłodnicy oleju jest połączone poprzeczną rurką na której jest dławik z otworem ok.2mm , nie wiem po co, w 303 nie ma tej rurki i chłodnica działa i olej krąży bo jest gorąca a 323 zimna to znaczy że olej nie krąży dlaczego ??

30

Odp: wspomaganie

Witam. Podepne się pod temat. Mam taki problem a mianowicie mam dołączone wspomaganie hamulca i sprzęgła i teraz chciałbym to podłączyć i potrzebuje dokładny opis gdzie który przewod idzie. Mam założony siłownik do wspomagania oddzielny oryginału brak i oddzielny zbiornik na płyn pod maski z przodu też dolozony a chciałbym to wszystko przywrócić na oryginał. Wspomaganie działa ale nie dział wspomaganie pedału hamulca i sprzęgła a co za tym idzie nie działa hamulec skrzyni. Forschnitt 323A. Z góry dziękuję za odpowiedzi