381

Odp: Hamulce

Przeważnie czyszczenie pomaga,  mi też się zawiesił i jak znajdę trochę chęci i czasu to go usprawnię.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

382

Odp: Hamulce

on nie jest zawieszony, tylko pociągając hamulec ręczny to go pociąga sprężyna i on się otwiera i wtedy leci powietrze . Tylko ciężko gdzie dokładnie z tego zaworu bo wszystko brudne.

383

Odp: Hamulce

Jest bo w nim są dwa zaworki, jeden spuszcza ciśnienie z układu przyczepy, a drugi odcina zasilanie z układu ciągnika.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

384

Odp: Hamulce

Witam. Koledzy czy ten czujnik- włącznik  świateł stop przy zt 323 co jest na końcu pompki hamulcowe to jest tylko do załączania świateł stop czy jeszcze pełni jakąś funkcję po wciśnięciu hamulca?

385

Odp: Hamulce

tylko światła idzie do białej kostki koło bezpieczników i tam jest mostek idący na światła i na przekaźnik który daje 12v na gniazdo przyczepy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

386

Odp: Hamulce

Wielkie dzięki kolego

387

Odp: Hamulce

Słuchajcie mam taki przypadek w ciągniku były robione hamulce, wymieniałem tłoczki, szczęki i oczywiście pompę uszczelnienia i przez ponad rok hamulce były jak brzytwa i jakiś czas temu zrobiło się tak że pedał bierze niżej i hamuje gorzej, wczoraj ponownie go odpowietrzałem ale nie leciało powietrze nie pomógł ten zabieg, płyn nie ucieka, w zbiorniczku nie chlupie płyn, przód przy odpowietrzaniu pracuje bo aż sprężyny na szczękach strzelają, z tyłem nie słyszę aż tak bardzo i zastanawia mnie jedna rzecz
https://zapodaj.net/e9a9a6e8af81f.png.html
pozycja 102, już jak składałem pompkę to ta sprężyna w jednym miejscu była pogięta krążki w jednym miejscu były prawie złączone, czy miał ktoś z kolegów taki przypadek że ta sprężyna strzeliła albo wymienialiśmy na nową

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

388

Odp: Hamulce

Ja miałem w tym roku przypadek ze pompka przestawała w pełni podawać płyn a pedał brał od połowy. Pojechałem do pszenna i rozwiązalem problem.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

389

Odp: Hamulce

To samo się zrobiło, Andrew kupiłeś pompkę?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

390

Odp: Hamulce

Tak. Robiło to się zbyt często.  Blokował się tłoczek.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

391

Odp: Hamulce

a ja po regeneracji przednich hamulcy i ich wyregulowaniu zapomniałem co to problem z hamulcami depnę stoi jak wryty po asfalcie się sunie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

392

Odp: Hamulce

Na thu sa cylinderki na przód do 323 ale ceny od 60 zł do 183 zł. Który wybrać?
Macie jakieś podpowiedzi?

393

Odp: Hamulce

Pytanie do kolegów .Jak prawidłowo  wyregulować docisk spężynek talerzowych samoregulatorów na szczękach hamulcowych w 323