61

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

KASZA napisał/a:

Końcową blachę za sitami mam ustawioną maksymalnie do góry na równi z grzebieniem sita kłsowego i tego nie zmieniam. Tak samo miałem w Claasie. Wydaje mi się, że jest to całkiem dobre ustawienie, nie wywala wtedy zbyt dużo za kombajn.

ja zawsze miałem jak ty a w tym roku upuściłem bo z jęczmienia osci nie wyrzucało, to teraz w pszenicy po raz pierwszy nie mam plew w zbiorniku

Rolnik z powołania:-)

62

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Fakt w pszenicy są łuski, ale jęczmień i pszenżyto czyste jak łza. Bez ości bez kłosów i słomy, gdyby nie trochę zmielonych ziaren to prawie kwalifikowane ziarno i=)

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

63

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Jeszcze zanim zacząłem kosić to słyszałem w tv że jest problem z niedomłóconym ziarnem. Słoce szybko zasuszyło i nie chce odchodzić od plew. O dziwo u mnie w tym roku jest ten problem ale tylko w pszenicy. Górne sito zamknięte aby tylko ziarko leciało, obroty 1100, klepisko na ciasno że żyletka tylko wejdzie i jakoś idzie. Tylko słoma zmielona jak po sieczkarni.
A i jeszcze pytanko, co jest powodem że dużo słomy idzie na górne sito ? Czy to że jest drobno zmielona przez młocarnie i nie pcha jej na klawisze ?

gg 5118068

64

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Ciasno ustawione klepisko.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

65

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Ten sam problem. jęczmień pszenżyto bardzo ładnie czysto a pszenica to tragedia jak nie domłoty i plewy jak większy wiatr i ciaśniejsze klepisko to ziarno z tyłu i  mąka. w końcu lepiej brudne niż na polu.

66

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Lepiej mieć % zanieczyszczeń niż wywala tyłem albo mieć paszowe zboże ześrutowane.

Siły na zamiary zmierz....

67

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

ja z jeczmieniem bardzo sie męczyłem. Zapychało mi ościami wytrzasacze, u was tez tak jest?

Rolnik z powołania:-)

68

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Wytrząsacze zapycha jak masz za niskie obroty na silniku. Ja mam powyżej 2000 i jest w porządku. Wcześniej jak było 1950 też tak miałem ż non stop musiałem siedzieć na wytrząsaczach i je skubać.

69

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

A masz paski klinowe w wytrzasaczach?

70

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Ja mam i to pomogło, ale czasem też się zapcha mimo pasa.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

71

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

obroty mam 2100 pod obciążeniem, a pasków nie mam, o co z nimi chodzi gdzie i jak zamontować?

Rolnik z powołania:-)

72

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Przetnij dlugi pas na polowe włóż do srodka wytrzasacza, przykrec  z tylu a drugi koniec niech troche wystaje z przodu... bedzie sobie tarabanil i otrzepywal osci;)

73

Odp: Plewy , kłosy .niedomłócone ziarno w zbiorniku

Ja akurat miałem dużo używanych pasków rozrządu. W każdym wytrząsaczu są otwory na końcu po bokach. Przykręciłem pas do jednego z nich kierując go na środek (dł. ok 1m). Sruby m8 + klej do gwintów i szerokie podkładki żeby przypadkiem pas nie wpadł do sieczkarni.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.