2,181

Odp: Uprawa bezorkowa

Kvernelandy u sąsiadów mają problem z orka i wygląda tak jakby redliny z ziemniakami robił . A mój raabe werk wchodzi jak masło    .

2,182

Odp: Uprawa bezorkowa

Wystarvzy trochę zmienić kąt natarcia skiby kverneland a i będzie wchodził.
Ale to racja, kverneland wchodzą ciężko, w porównaniu do Gregoire Besson to niebo A ziemia

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,183

Odp: Uprawa bezorkowa

Oj coś nie tak.  Ja przed deszczami wyjechałem migiem na mozaiki. Wszędzie nawet we ścieżkach śmigał aż miło mimo że żadnej wilgoci na wierzch nie wyciągał (24cm). Zrobiłem 3 ha i zjechałem bo miałem problem z widocznością.   Sporo słomy na wierzchu, kurz i nie wiać czy już tędy jechałem czy nie. Dałem sobie spokój.  Od tamtej pory wlało 50l z tego dziś 30. Tak lekko jeszcze na glinach nie było. nie wiem co się stało...

2,184 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-09-10 15:28:01)

Odp: Uprawa bezorkowa

Migzuri  lol:lol:

https://images92.fotosik.pl/247/3e9d48815cbd58a3med.jpg

https://images90.fotosik.pl/246/b2e2d22aa0898e81med.jpg

2,185

Odp: Uprawa bezorkowa

Przy podnoszeniu osłona łańcucha opiera się na wale??

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,186

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie ma podparcie na pierwszym zdjęciu je widać tuż nad ramą wału

2,187

Odp: Uprawa bezorkowa

30 litrów wody i życie wrociło do normy. Orki idą aż miło. Kupiłem dziś b200 za 900 zł. Oryginał DDR.  Nie śmigany w Polsce. 100%oryginalny. Nie mogłem się powstrzymać taki śliczny jest. A niech sobie stoji.

Leszek   dla kolegów'

2,188

Odp: Uprawa bezorkowa

POkaż

2,189

Odp: Uprawa bezorkowa

Z chęcią ale mms bo zdiecia na forum to dla mnie magia. Ja nie taki by pisać rzeczy niezgodne z prawdą. Zabrałem go handlarzowi bo zamknoł działalność i ostał mu się. Trochę go pomęczyłem go i oddał. I cała historia. PS. Bez powietrza😃

Leszek   dla kolegów'

2,190

Odp: Uprawa bezorkowa

To dawaj mms-a i zdjęcie będzie na ff :dance:

2,191

Odp: Uprawa bezorkowa

Kurde a w moich stronach za 900 zł to aktualnie mógłbym sobie kupić 3 skibową ug z elementami roboczymi do wymiany...😂

2,192

Odp: Uprawa bezorkowa

Piękną 4 Grudziądza kupiłem w Bolesławcu za 700 zł. Też się nie mogłem powstrzymać. Z 30 ar nim zaorałem. I sobie stoji.

Leszek   dla kolegów'

2,193

Odp: Uprawa bezorkowa

Niestety do ug juz bym nie wrocil za darmo nawet jak by mi ktos dal... sam sprzedalem kilka lat temu ug 4za 700zl niewypal plug a w zasadzie redlo a nie orka

2,194

Odp: Uprawa bezorkowa

Starczy..... to wątek o nie oraniu....

2,195

Odp: Uprawa bezorkowa

Leszek po prostu kolekcjonuje pługi smile

mdw

2,196

Odp: Uprawa bezorkowa

yokoslaw napisał/a:

Leszek po prostu kolekcjonuje pługi smile

Że co, ma duży trawnik przy domu ? smile

2,197

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek nic tam za zębami niema do wstępnego wyrównania ziemi ? Jeżeli niema wschody mogą być pasowe, część nasion pójdzie za głęboko.

2,198

Odp: Uprawa bezorkowa

Zobaczymy jak to wzejdzie. Też miałem takie przemyślenia ale po pierwszym sianiu po obejrzeniu tego w pracy stwierdziłem że w sumie nie jest źle.
To wersja testowa. Wiem że muszę podnieść  siewnik w górę bo mam za mały spad na skrajnych lejkach no i jak ma być to idealnie posiane to wypadało by założyć jakąś skrzynie biegów. Leży takowa na półce na następny sezon założę.

2,199

Odp: Uprawa bezorkowa

A co powiecie na temat uprawy płytkiej pługiem? Kverneland coś takiego swego czasu promował. Ich pług ecomat mógł orać już od 6cm, do tego pacomat i pole gotowe do siewu w jednym przejeżdzie.. Taka pośrednia forma uprawy między głębokim ryciem pługiem a minimalna uprawą kultywatorami.

2,200

Odp: Uprawa bezorkowa

Pług za 100tyś będzie robił robote jak talerzówka za 10tyś... Końmi też robili na 6cm....
od takie moje przemyślenia. Każdy chwali swoje.... jest też coś takiego jak uprawa konserwująca, uprawia się ale płytko.