2,201

Odp: Uprawa bezorkowa

androl napisał/a:
yokoslaw napisał/a:

Leszek po prostu kolekcjonuje pługi smile

Że co, ma duży trawnik przy domu ? smile

A mam coś z 87 ar. I ciasno. Taki napchany bo szkoda na złom.

Leszek   dla kolegów'

2,202

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja swojego b201 wystawiłem za płot w pokrzywy.... teraz się zastanawiam może trzeba było go wstawić do ogródka przed domem.  Różne wynalazki, przede wszystkim konne, widziałem w ogródkach ale b 201 jeszcze nie .... odpicować i do ogródka ?

2,203

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Zobaczymy jak to wzejdzie. Też miałem takie przemyślenia ale po pierwszym sianiu po obejrzeniu tego w pracy stwierdziłem że w sumie nie jest źle.
To wersja testowa. Wiem że muszę podnieść  siewnik w górę bo mam za mały spad na skrajnych lejkach no i jak ma być to idealnie posiane to wypadało by założyć jakąś skrzynie biegów. Leży takowa na półce na następny sezon założę.

W ,,Bez pługa'' był kiedyś artykuł jak jeden Duńczyk siał tak rzepak ,ale miał zaraz przed wałem grabki zagarniające.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

2,204

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Ja swojego b201 wystawiłem za płot w pokrzywy.... teraz się zastanawiam może trzeba było go wstawić do ogródka przed domem.  Różne wynalazki, przede wszystkim konne, widziałem w ogródkach ale b 201 jeszcze nie .... odpicować i do ogródka ?

E tam za złotówkę/kg znajdę kogoś kto da mu drugie życie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,205

Odp: Uprawa bezorkowa

Wiesz jest jeszcze taki problem że to tatowy pług. Ociec go kupił w 2001r  jak miałem kupca a nawet dwóch to ciśnienia dostawał....

2,206

Odp: Uprawa bezorkowa

Więc maluj na czarno i na trawnik zawiesiem w stronę bramy. Ojczulek będzie zadowolony że bierzesz pod uwagę ewentualne użycie.

2,207

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja cos nie tak robię nie tak z uprawa bez-orkową na głęboko jeździłem takim gruberem https://www.youtube.com/watch?v=hKnlJ2U09To a jak siałem Uprawowo siewnym Dexwal Żubr to mi sie pchał przedni wał strunowy, musiałem go na podnośniku unosić, tak miękko było. boje sie ze ziemie przesuszyłem bardziej niz przy orce i nie wiem jakie wschody będą.

Rolnik z powołania:-)

2,208

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak jest sucho to najlepiej po głębokim spulchnianiu od razu siać, inaczej będzie lipa.

2,209

Odp: Uprawa bezorkowa

Bardziej niż przy orce nie da się przesuszyć....  W popiole po pługu nie jeden wał tak się zachowuje.  Proponuję zdjąć wał i siać bez bo i tak jest zbędny podejrzewam że i tak nie ma czego rozbijać. 
Albo poczekaj na deszcz, coś w tym tygodniu spadnie.....

2,210

Odp: Uprawa bezorkowa

reszte ma mi siac kolega bo po zniszczonym poplonie za pomoca talerzówki za dużo resztek jest i pazórki zapychałyby się. może jakby kupic mulczer to dałoby rade zasaić moim, ale to w przyszłości

Rolnik z powołania:-)

2,211

Odp: Uprawa bezorkowa

Mulczer z przodu bo jak z tyłu to dupy nie urywa.  Problem zostaje z śladach ciągnika....

2,212

Odp: Uprawa bezorkowa

a dzięki za uwagę nie pomyslałem o tym

Rolnik z powołania:-)

2,213 Ostatnio edytowany przez szs (2019-09-15 20:49:36)

Odp: Uprawa bezorkowa

W zeszłym roku (mój pierwszy bez pluga)  kultywator przed siewnikiem się zapychal na włóce i zębach (ciut więcej słomy i kicha). Zaczepilem siewnik do talerzowki i poszło gładko 😉

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,214 Ostatnio edytowany przez androl (2019-09-18 08:46:36)

Odp: Uprawa bezorkowa

https://images.tinypic.pl/i/00988/2byh61gk4m57_t.jpg

Po drugim przejeździe bezorkowym na skos wszystko zerwane i nieźle przykryte, orka zbędna. Przed siewem przelecę jeszcze podorywkowym na dużej prędkości, siew pójdzie samym siewnikiem żeby nie powyciągać ścierni qq.

2,215 Ostatnio edytowany przez pablo721 (2019-09-19 13:41:53)

Odp: Uprawa bezorkowa

Pęknie. to wygląda. Ja po drugim roku użytkowania swojego grubera jestem bardzo zadowolony z efektu jego pracy. W tamtym roku dałem du..y z samosiewami i dużo słomy było po pszenżycie co leżało i byłem zawiedziony trochę. Ale w tym roku zrobilem dodatkowy przejazd bronami ciężkimi dwa tygodnie po talerzowaniu i jest pięknie. Osiem zębów i mój dzik z lejlandem ma co robić. ,a ziemię mam lekkie.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

2,216

Odp: Uprawa bezorkowa

Niech mi ktoś wstawi zdjęcia film  z bronowania talerzowanej słomy.... nie ogarniam. Mam 20 próbowałem i zaraz się wszytko ciągnie i efektu nie ma nawet po gorczycy więc drugi raz talerzuje....
Od poniediząłku ruszam z robotą pod pszenice. Siew na koniec września, poczatek piździernika... j

2,217

Odp: Uprawa bezorkowa

Sprawdz prognoze, ja chce miec do konca przyszlego tyg posiane bo zapowiadają 2 tyg przekropne

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,218

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Niech mi ktoś wstawi zdjęcia film  z bronowania talerzowanej słomy.... nie ogarniam. Mam 20 próbowałem i zaraz się wszytko ciągnie i efektu nie ma nawet po gorczycy więc drugi raz talerzuje....
Od poniediząłku ruszam z robotą pod pszenice. Siew na koniec września, poczatek piździernika... j

Pytanie co ty masz za talerzowke bo to jest ważne. Ja mam agregat talerzowy gdzie z tyłu na hydropaku zaczepiam dodatkowy wał packera i to robi robotę. Dodatkowo ile było słomy i czy stała czy leżała. A brony niszczą samosiewy i rozciągają słome ,ale to wszystko już pisał o tym MPopis i to jego szkoła.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

2,219

Odp: Uprawa bezorkowa

Teorię Marka znam i staram się stosować....
Wał rurowy.

2,220

Odp: Uprawa bezorkowa

Właśnie opróżniłem beczkę ropy. Wyszło że przy ryciu na głęboko mimo klinów, górek,  glin i słupów zeszłem poniżej 12l. A pola wyglądają pięknie. Mimo ciąganego miga i niezwrotnego 323 nawet na poprzeczniakach ciężko znaleźć ślad koła. 4I 1400 na budziku i 24cm w ziemi wink Spijam kawę i kolejny klin do zrycia.  Aż się na pole chce jechać...