401

Odp: dzierżawa

zorak napisał/a:

Kolejny przetarg wygrany. Do poprzednich 21ha doszło 29. Kawałki obok siebie przedzielone miedzą. W tym roku powiększony areał o 50 ha fizycznych ale żeby nie było kolorowo to przeliczeniowych tylko 30.

To kasy w pole teraz pójdzie. Wiem po sobie jak w jednym roku wziąłem 50 ha w dzierżawę wink

402

Odp: dzierżawa

Cześć wszystkim  ile płacicie za dzierżawę ?? od 2 do 3b klasy dostałem propozycje całego gospodarstwa ale chyba nie mam jaj ...do tego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

403 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-11-03 16:40:27)

Odp: dzierżawa

IVa-V 1200/ha tongue ale to tylko 2.5 ha

Siły na zamiary zmierz....

404

Odp: dzierżawa

teraz mam najdroższa 500zł z ha i nic wiecej mnie nie obchodzi. Przeważnie to podatek i równowartość 200kg pszenicy. dopłat nie biorę.

405

Odp: dzierżawa

U mnie to są i tacy co dają po 1000 zł/ha plus dopłata dla oddającego w dzierżawę ale to już są skrajne przypadki gdzie muszą powiększać gospodarstwa bo wzięli kasę na młodego rolnika a w okolicy panuje aktualnie "głód ziemi". Jak nie pili to normalnie płaci się około równowartość 400 kg pszenicy ale zależy też od klasy ziemi (głównie IV-V).

406

Odp: dzierżawa

mowa o 234ha ... w 8 kawałkach

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

407

Odp: dzierżawa

ooo paczpan, takiego arealu sie nie spodziewałem, tutaj to juz musisz myslec chyba o wspolniku bo maszyn braknie zeby to wszystko zrobic w terminach

408

Odp: dzierżawa

maszyny ok . nie boje się ciąniki 2 lata wytrzymają  taki areał , reszta też ale czynszu zawołał 1 tys plus dopłaty ,,, i to robi sume straszną  na pierwszy okres  a połowy nie chce  , bo albo całosc alo nic ... a kredyty  to zadne wyjscie z taką pogodą ... bo ie wiez co cię czeka

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

409

Odp: dzierżawa

Jak piszecie umowę, Ty zgłaszasz to do dopłat i on płaci podatek, no to do przyjęcia. Pewnie bym się wahał ale nie powiedziałbym że to będzie robota dla roboty. Oczywiście zależy od kategorii gleby, jej zasobności....  Trzeba by coś urwać z tego lub spróbować wynegocjować czynsz w pszenicy...
Jak dobrze napiszesz umowę to po roku możecie zakończyć ......

410

Odp: dzierżawa

niech sie w dupe pocałuje, szkoda zycia, bedziesz robił na eksplatacje sprzetu, przy dobrych wiatrach z 300 zł z hektara ci zostanie, a sam tego nie obrobisz

mdw

411

Odp: dzierżawa

moim zdaniem to za drogo 1 tys to właściciel bedzie miał więcej kasy z tego pola niż ty a ryzyko całe po Twojej stronie

Rolnik z powołania:-)

412

Odp: dzierżawa

To wolę krowy doić, spokojna praca bez jakiegokolwiek ryzyka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

413

Odp: dzierżawa

tak to za duzo sami sobie sie dajemy nakrecac a puzniej oni nic nie robia maja czysta kase a ty na koncu zajechane maszyny i zero kasy jak tak dobrze czemu sam nie ciagnie pewmie mial  kukurydze a ta teraz po 360 i dupa sie ugotowc idzie

414

Odp: dzierżawa

Ja za dzierzawy oddaje rownowartosc doplat i place podatek, ale umowa na 10 lat inaczej niech biora inni. Ziemia u nas przewaznie 4 i 5 klasa. Wole pojechac na fuche do kogos bo kasa bez ryzyka. Mam tez troche dzierzawy z agencji ale tam to inna bajka dobre warunki....

415

Odp: dzierżawa

duzo czynszu. Ja w sumie w kolo mam same piachy i tylko 7ha mam pola które biore bez doplat i podatkow. Ale jest umowa. Mysle ze koles szuka jelenia i raczej ciezko bedzie z nim negocjowac, sam pisales ze przy tych warunkach suma sie robi straszna, kto by nie chcial tyle przytulić za darmo? doplaty + 500 czynszu to jeszcze jeszcze, pod warunkiem ze kwit pewny i ty skladasz na doplaty.

416

Odp: dzierżawa

U nas jeden gościu ma 20 ha 12 km od domu i też chce oddać w dzierżawę za 2 tyś od hektara. Umowa na papier. Jakoś nie słychać żeby było tym zainteresowanie a jeszcze kilka lat wstecz zanim wprowadzili te ograniczenia w obrocie ziemią to tacy jedni brali wszystko co było na sprzedaż. Jak agencja wystawiała na przetarg to gościu wysyłał córkę żeby kupiła. No to Kasia robiła postępowania od razu po 10 tyś.... ostatnio jakoś już się napaśli ziemią

E 516 na części
Telefon 695 076 269

417

Odp: dzierżawa

Nie gość na emeryturę chce  kasy ma jak lodu . Pola znam bo od 3 lat je mu uprawiamy  kompleksowo . więc wiem co tam jest . siane było burak rzepak pszenica Jęczmień .  Tak myślałem żeby tylko za dopłaty i płacić podatek to ok  wzią bym w ciemno tym bardziej że 120ha jest na moje wiosce reszta wioska obok . Wtedy bym z etatu zrezygnował i się tylko tym zajmował bo już by było 300ha do obrabiania .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

418

Odp: dzierżawa

1000 czynszu + podatek i można dzierżawić, dopłata oczywiście zostaje, to się jakoś skalkuluje. Wyższe obciążenia to tylko niepotrzebne ryzyko. Lepiej wtedy usługi robić, niż na gościa robić.

419

Odp: dzierżawa

Wojtek a ja tam bym brał na takich warunkach ........ tylko wcześniej bym poszukał kogoś kto da 1500 i dopłaty  wink

420

Odp: dzierżawa

Też o tym myślałem cale tych co dawali 2500 już się pokończyli ...   w sumie to ciekawe czemu big_smile ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile