221

Odp: Żniwa 2019

ja na suchą też zawsze robiłem i też dobrze wychodziło

mdw

222

Odp: Żniwa 2019

W sobotę skończyłem żniwa.
Likwidowałem jedną plantację truskawki i po zbiorze posiałem mieszankę (owies, pszenica jara i jęczmień jary) a było to na koniec czerwca. Mieszanka z przeznaczeniem na wypas bydła ale tak ładnie rosła że zostawiłem na ziarno i skosiłem. Nakosiłem koło 2 ton z hektara - bez nawozu, bez oprysku.
W tym roku jęczmiona ozime schodziły w czerwcu i można było ryzykować i siać takie mieszanki.

gg 5118068

223

Odp: Żniwa 2019

ja może w tym tygodniu skończę.

224

Odp: Żniwa 2019

Ja skosilem w sobotę resztki facelii

Siły na zamiary zmierz....

225

Odp: Żniwa 2019

Wczoraj zakończyłem akcję. Jutro ostatnie suszenie i po wszystkim

E 516 na części
Telefon 695 076 269

226 Ostatnio edytowany przez mpopis (2019-11-12 19:50:56)

Odp: Żniwa 2019

to chyba odpowiednie miejsce , a pomysł dobry i w przyszłym roku trza będzie sobie coś w tym temacie zrobić

https://www.topagrar.pl/articles/targi- … s-fireman/

227

Odp: Żniwa 2019

To jest po prostu zbiornik z woda i powietrzem? Jak tak to całkiem niegłupio byłoby zamontować na kombajnie. U nas tak firma tankowała doczyszczarka do buraków. W zbiornik z paliwem wpinali waż ze sprężarki i  tankowało się chwilę.

228

Odp: Żniwa 2019

Takie proste....
Zamiast bezsensownego balastu z napisem JD.....

229

Odp: Żniwa 2019

Krzysiek napisał/a:

Takie proste....
Zamiast bezsensownego balastu z napisem JD.....

Za 5000 PLN

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

230

Odp: Żniwa 2019

Zbiornik za  7900 euro więc chyba bardziej się przepłaca. Ciekaw jestem jak wypycha tą wodę bo widać na filmiku jakieś dodatkowe butlę w okolicy łącznika centralnego. Może ma własny system zapewnia ciśnienia np butlami z azotem lub dwutlenkiem. Inaczej chyba by nagrody nie dostał będąc bezczelną kopią minioną

https://www.topagrar.pl/articles/aktual … mca-ognia/

231

Odp: Żniwa 2019

Wątpię by ktokolwiek z nas rozważał kupno oryginalnego zbiornika, raczej budowę  mimionka...

232

Odp: Żniwa 2019

mam taką flaszkę https://allegro.pl/oferta/butla-4l-do-n … 7899345047   , to nośnik ciśnienia już jest, tylko zbiornik i węże i minionek będzie

233

Odp: Żniwa 2019

A 200 atm pompką do materaca. Nie lepiej butle z dwutlenkiem węgla lub argonem.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

234

Odp: Żniwa 2019

nurkuję i mam dostęp do sprężarki w klubach nurkowych , więc nie ma problemu z nabiciem flaszki.

235

Odp: Żniwa 2019

KASZA napisał/a:

A 200 atm pompką do materaca. Nie lepiej butle z dwutlenkiem węgla lub argonem.

I co zatkało??? lol:lol::lol:

236

Odp: Żniwa 2019

Owszem, zatkało. Jednak ja nie mam tak zacnych kolegów, a hasło z pompką od materaca było jedynie żartem (czego nie zaznaczyłem żadnym uśmiechem więc przepraszam) wink

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.