2,301

Odp: Uprawa bezorkowa

Sieje już parę lat accordem d bronie wirnikowej. W tym roku kupiłem nową kombinację i powiem tak radzi sobie w każdych warunkach, poplon zrobiony talerzówką i attilą żaden problem po qq żaden problem. piach glina co chcesz.

2,302

Odp: Uprawa bezorkowa

ta technologia jest super
https://www.youtube.com/watch?v=Eja-dt8yYR0

2,303

Odp: Uprawa bezorkowa

co w tym takiego super?

Rolnik z powołania:-)

2,304

Odp: Uprawa bezorkowa

Postęp, precyzja, terminowość, niskie koszty, piękne wschody - nie ma się do czego przyczepić. Gdybym miał takiego usługodawcę, który obsiał by mi pola za rozsądne pieniądze, na moich zasadach i w moich terminach to minuty bym się nie zastanawiał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,305

Odp: Uprawa bezorkowa

Wg firm które produkują taki sprzęt to po orce nie powinno nic urosnąć... U rożniaka co jest właścicielem mzuri to niestety w rzepaku miał niższe plony niż u rolnikówwss co siali na orce. W swoich filmach na yt nigdy tego nie powie ale od pracowników można co nieco wyciągnąć. Ale nie mówię że to zło. Ciekawa opcja z tym że jest ograniczony plodozmian

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,306

Odp: Uprawa bezorkowa

właśnie myslałem, żeby tylko w rzepaku to robić. Nie wiesz jak duże spadki plonu mieli?

2,307

Odp: Uprawa bezorkowa

W ubiegłym roku podobno coś koło 1,5 tony. Jak było w tym to nie wiem. Wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,308

Odp: Uprawa bezorkowa

to dużo , a nie wiesz jaka obadę mieli na metrze?

2,309

Odp: Uprawa bezorkowa

Szczegółów brak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,310

Odp: Uprawa bezorkowa

Po jednym roku nie snuł bym takich teorii. I na pewno nie wyciągałbym ich na podstawie porównania 2 gospodarstw i dwóch technologi.
Czynników jest masa chyba nie muszę wam ich wymieniać wystarczy zmienić o tydzień jakiś termin zabiegu..... albo wink nie wymyć dobrze opryskiwacza i na oko będzie ładnie ale....

2,311 Ostatnio edytowany przez pablo721 (2019-12-02 22:16:17)

Odp: Uprawa bezorkowa

Dwie wioski dalej jeden 3 lata temu wynajął na próbę siew rzepaku w tej technologi. Od tej pory on i jego wszyscy koledzy już tak sieją. Mój siany w tym samym terminie tylko po agregacie talerzowym z powodu braku wody długo nie wychodził z ziemi ,a jego rósł w oczach. Myślałem żeby tak posiać w tym roku ,ale zaśpiewał mi 400zł za hektar. Zaoszczędza się na nawozie bo idzie on bezpośrednio pod roślinę tam gdzie jest potrzebny i oczywiście na czasie i paliwie. Inny wioskę z boku mówił ,że teraz przez zimę będzie przerabiać swój siewnik żeby nie najmować. Moim zdaniem to jest przyszłość rolnictwa i pójdzie wszystko w tym kierunku. Sam myślę o budowie takiego siewnika ,ale na razie od paru lat uczę się uprawy bezorkowej. Od dwóch lat mam porządnego grubera swojej budowy i na razie idę w tym kierunku. Nie ma co tak od razu sąsiadów o zawał przyprawiać ,bo już teraz biegają i się po głowie drapią co ja wyprawiam.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

2,312

Odp: Uprawa bezorkowa

Też mi technologia.  Dawno temu ktoś doczepił  siewnik do brony czy kultywatora i nagle wszyscy zapragnęli mieć w posiadaniu AUŚ wink  Tu mamy kolejny "wynalazek"  tym razem ktoś postawił siewnik na gruberze i wszyscy chcą mieć agregat do uprawy pasowej AUP.  Ja w okolicy obserwuję coraz większe zasiewy wykonane w tej technologi. 
Jeżeli chodzi o mnie to jeśli kiedyś się skuszę by zasiać rzepak to tylko tak. Czyli wywalam z miga 1 wał przerabiam wózek jezdny na mocniejszy  i zaczepiam za nim mój siewnik talerzowy szerokości się zgadzają.... A co do nawozu jeśli w pasowej wysiewa się 1/2 tego co tradycyjnie no to niby mamy oszczędność. Mnie zastanawia jak wygląda porównanie zasobność gleby po zejściu rzepaku sianego pasowo z podsiewem i siewem nawozu tradycyjnym...

2,313

Odp: Uprawa bezorkowa

pablo721 napisał/a:

Dwie wioski dalej jeden 3 lata temu wynajął na próbę siew rzepaku w tej technologi. Od tej pory on i jego wszyscy koledzy już tak sieją. Mój siany w tym samym terminie tylko po agregacie talerzowym z powodu braku wody długo nie wychodził z ziemi ,a jego rósł w oczach. Myślałem żeby tak posiać w tym roku ,ale zaśpiewał mi 400zł za hektar. Zaoszczędza się na nawozie bo idzie on bezpośrednio pod roślinę tam gdzie jest potrzebny i oczywiście na czasie i paliwie. Inny wioskę z boku mówił ,że teraz przez zimę będzie przerabiać swój siewnik żeby nie najmować. Moim zdaniem to jest przyszłość rolnictwa i pójdzie wszystko w tym kierunku. Sam myślę o budowie takiego siewnika ,ale na razie od paru lat uczę się uprawy bezorkowej. Od dwóch lat mam porządnego grubera swojej budowy i na razie idę w tym kierunku. Nie ma co tak od razu sąsiadów o zawał przyprawiać ,bo już teraz biegają i się po głowie drapią co ja wyprawiam.

400zł to nie tak duzo policz sobie uprawe siew i nawożenie. nie duzo mniej Ci wyjdzie.
Ja strip till widzę w kukurydzy. tylko jaki nawuz dac jak tylko jeden można

Rolnik z powołania:-)

2,314

Odp: Uprawa bezorkowa

mam taka prośbę do bezorkowców wstawiajcie tu  zdjęcia czy filmiki ze swoich przeróbek będziemy się wzajemnie uczyć co jest dobre a co złe ja na wiosnę przerabiam siewnik na talerzowy w agregacie tylny wał będzie oponowy i mocniejsze graczki ,po żniwach to już zrobię podsiewacz nawozu i pożarne redlice , siewka do nawozu idzie na emeryturę bo zamierzam już zawsze podsiewać do ziemi polifoskę a azot to RSM

2,315

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej napisał/a:
pablo721 napisał/a:

Dwie wioski dalej jeden 3 lata temu wynajął na próbę siew rzepaku w tej technologi. Od tej pory on i jego wszyscy koledzy już tak sieją. Mój siany w tym samym terminie tylko po agregacie talerzowym z powodu braku wody długo nie wychodził z ziemi ,a jego rósł w oczach. Myślałem żeby tak posiać w tym roku ,ale zaśpiewał mi 400zł za hektar. Zaoszczędza się na nawozie bo idzie on bezpośrednio pod roślinę tam gdzie jest potrzebny i oczywiście na czasie i paliwie. Inny wioskę z boku mówił ,że teraz przez zimę będzie przerabiać swój siewnik żeby nie najmować. Moim zdaniem to jest przyszłość rolnictwa i pójdzie wszystko w tym kierunku. Sam myślę o budowie takiego siewnika ,ale na razie od paru lat uczę się uprawy bezorkowej. Od dwóch lat mam porządnego grubera swojej budowy i na razie idę w tym kierunku. Nie ma co tak od razu sąsiadów o zawał przyprawiać ,bo już teraz biegają i się po głowie drapią co ja wyprawiam.

400zł to nie tak duzo policz sobie uprawe siew i nawożenie. nie duzo mniej Ci wyjdzie.
Ja strip till widzę w kukurydzy. tylko jaki nawuz dac jak tylko jeden można

Dla mnie to dużo. Przejechałem dwa razy agregatem talerzowym ,raz bronami. Siewnik mam z aplikacją nawozu to nie wyszło mi więcej jak 30 litrów na hektar.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

2,316

Odp: Uprawa bezorkowa

tomek1974 napisał/a:

mam taka prośbę do bezorkowców wstawiajcie tu  zdjęcia czy filmiki ze swoich przeróbek będziemy się wzajemnie uczyć co jest dobre a co złe ja na wiosnę przerabiam siewnik na talerzowy w agregacie tylny wał będzie oponowy i mocniejsze graczki ,po żniwach to już zrobię podsiewacz nawozu i pożarne redlice , siewka do nawozu idzie na emeryturę bo zamierzam już zawsze podsiewać do ziemi polifoskę a azot to RSM

Ja kupiłem gotowy siewnik talerzowy z dwiema komorami jedna na zboże druga na nawóz. Muszę tylko przerobić aplikację nawozu ,bo teraz mam z przodu zęby jak kultywator i wyciągają mi słomę. Myślę żeby zastosować zamiast nich redlice talerzowe z ruskiego siewnika. A resztę azotu tak samo RSM.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

2,317

Odp: Uprawa bezorkowa

ale jak nawóz za blisko będzie nasion to może uszkadzać siewki

Rolnik z powołania:-)

2,318

Odp: Uprawa bezorkowa

Nawóz jest aplikowany między rzędami. Jest to siewnik fiński i tam są one bardzo popularne.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

2,319

Odp: Uprawa bezorkowa

ciekawe... byłby dobry do no till i mi sprawdziłby się. Pokarzesz jak takie cos wygląda?

Rolnik z powołania:-)

2,320

Odp: Uprawa bezorkowa

Wpisz sobie w przeglądarkę siewnik junkkari. Mój może być zawieszany ,ale ma też dyszel, siłowniki i może być ciągany.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert