Temat: Ifa w50 LA i kilka pytań z nią związanych.

Od niedawna jestem posiadaczem Ify 50la z rozsiewaczem wapna Amazone. Chciałbym zapytać jak to jest z załączaniem przedniego napędu. Gdzieś czytałem że jak się włączy reduktor to przód powinien ciągnąć. A włączniki pneumatyczne znajdujące się w kabinie służą do włączania blokad mostów. Mam w kabinie trzy włączniki ten trzeci załącza wałek napędzający rozsiewacz wapna. Natomiast pozostałe dwa Faktycznie do blokad ?  U mnie ten przedni napęd to jakby się ślizgał. Specjalnie na reduktorze stanąłem pod górkę włączyłem pierwszy bieg i zaczęło się tylne koło powolutku ślizgać po trawie. Przód nie chciał złapać wał napędowy ze skrzyni do mostu nie kręcił się. Czy coś robię nie prawidłowo ? Czasami szczególnie przy próbie podjazdu na np. stromą skarpę przód ciągnie . A za chwilę po równym polu w błocie juz się nie kręci. Czy możliwe że jest niski stan oleju w skrzyni biegów i to ma wpływ? Może się tam coś załącza hydraulicznie w środku. Jak już przy oleju jestem to w którym miejscu jest korek kontrolny stanu oleju w skrzyni . I ile tam oleju wchodzi ? Czy może być tam wlany gęsty olej przekładniowy ?

2

Odp: Ifa w50 LA i kilka pytań z nią związanych.

cześć temat jest taki że napęd nie wiem jak w l50 ale jeżeli DDR robiąc samochód z napędem 4x4 i ten sam napęd montując do ciągników ZT powinien działać na tej samej zasadzie pisałeś ze napęd łapie ci pod obciążeniem a na prostym się wyłącza to pewnie w l50 tez jest automatyczne sprzęgło do napędu a prócz tego powinieneś samemu napęd włączyć włącznikiem poprzez elektromagnes z zaworem na powietrze musisz przekopać instalacje pneumatyczna no i przy reduktorze przy wyjściu wału na przedni napęd powinna być przystawka załączania przedniego napędu musisz zobaczyć czy coś takiego tam istnieje a dopiero potem szukać reszty

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3

Odp: Ifa w50 LA i kilka pytań z nią związanych.

A  nie jest tak, ze jednym klawiszem załączasz obie blokady, a drugim przedni napęd na sztywno tak jak w ciągniku?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4 Ostatnio edytowany przez piotrek11 (2019-12-03 04:05:43)

Odp: Ifa w50 LA i kilka pytań z nią związanych.

Napęd przedni włącza się pod stromą górkę a wystarczy że cofnę i wjadę w mokre zabronowane pole i już przód nie ciągnie . Ani do tyłu ani do przodu. Wał ze skrzyni się nie obraca..

5

Odp: Ifa w50 LA i kilka pytań z nią związanych.

bo musisz go wtedy włączyć samoczynnie a jeżeli jest włączony i tak robi to cię czeka remont przystawki napędu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6

Odp: Ifa w50 LA i kilka pytań z nią związanych.

Sprawdź czy do przystawki przedniego napedu dochodzi przewód z powietrzem z elektrozaworu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

7

Odp: Ifa w50 LA i kilka pytań z nią związanych.

Remont .... czasami wystarczy wlać olej albo go wymienić.