681

Odp: Generalny remont

Dzięki chyba kupię te komplety indi i zostawię w spokoju korby... zobaczymy co z tego wyjdzie:) Pozdrawiam

682

Odp: Generalny remont

http://www.neptuneparts.com/

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

683

Odp: Generalny remont

Byłem u chłopa w Iłży, brałem od niego trochę gratów, min kpl sprzęgło i trochę łożysk
Sprzęgło sprawuje sie idealnie a łożyska to jeszcze w takim papierze zatłuszczonym i w pudełkach rodem z prl były, dobre ceny, polecam

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

684

Odp: Generalny remont

Dzieki Gelek79 mowil ze sporo osob z lubelszczyzny przyjezdza.

685

Odp: Generalny remont

Panowie w misie znalazlem kulke stalowa o śr. 24mm jak by z lozyska... Ktos wie od czego ona moze byc?

686

Odp: Generalny remont

zawór oleju z filtra

687

Odp: Generalny remont

Wlasnie byl kurier przywiozl kilka gratow miedzy innymi ta kulke ze sprezyna i jest taka sama... Dzieki Grzegoz89 za odpowiedz. Jak ona tam sie dostAla?

688

Odp: Generalny remont

ktoś odkręcał korpus filtra i wpadła do środka

689

Odp: Generalny remont

Koledzy dobra ta bedzie https://www.thu.pl/pl/p/Tulejka-korbowodowa-45-mm/15331
bo na starych sa duże luzy...

690

Odp: Generalny remont

Guczi Pojedz Do Chełma Na Ul. Hutniczą Tam Jest Hurtownia Szady Znajdziesz Tam Wszystkie Czesci Do Silnika

GG 16238418

691

Odp: Generalny remont

Dzieki Kamil juz ogarniete:-)

692

Odp: Generalny remont

Kamil. Jaki Ty byś był miły dla wszystkich, gdybyś pisał normalnie.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

693

Odp: Generalny remont

Panowie wiem, że niektórzy wymieniaja panewki w silniku bez szlifu wału. Mam taki silnik, który mało będzie używany, ale ciśnienie ma słabe i zastanawiam się na ile wymiana panewek, i ewentualnie pompy oleju poprawi to ciśnienie. Silnik dość ciężko byłoby wyjać i dlatego myślę, czy nie spróbować tak tego zrobić. W ciagu roku nie wiem czy 100godzin będzie pracował, dlatego też nie mam super wymagań. Nie ma ciężko tylko chcę, żeby się nie zatarł.

694

Odp: Generalny remont

Jak na panewce nie ma rys zostaw stare. Grubość warstwy ścieralnej to setne części milimetra więc sama wymiana nie wiele zdziała a może spowodować większe prawdopodobieństwo obrucenia. Szlif usuwa nie tylko rysy ale też owalizację czopu bez tego ciśnienie nie wzrośnie spektakularne. Zacznij od pompy zwykle najbardziej znaczna różnica i najłatwiejsza wymiana.

695 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2020-01-03 04:01:02)

Odp: Generalny remont

Właśnie filtr był trochę zaopiłkowany i sam nie wiem czego się spodziewać. Po wymianie oleju i filtra podniosło się o 1 bar. Trochę nie rozumiem ludzi co nic nie dbaja o oleje i filtry. Najtańsza naprawa olej, filtr i kilo smaru.
Tylko nie rozumiem, czego wymiana zwiększyłaby możliwość obrócenia? :nie_wiem:

696 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2020-01-03 05:31:38)

Odp: Generalny remont

Panewka nowa na starym wale będzie nie równo się opierać więc i pracować będzie częścią powierzchni. W tej części szybko nastąpi przegrzanie materiału i zużycie warstwy ślizgowej. Opiłki z tego zużytego materiału też nie pomogą. Poza tym wał nie szlifowany nie jest gładki.
Prawdopodobieństwo obrucenia jest małe ale na pewno większe niż znikome jakie jest dla pełnego remontu. Duże jest za to jak włożysz panewki dla kolejnego szlifu (np masz wytarty wał nominał a włożysz dla pierwszego szlifu).


Wszystkie przypadki obrucenia panewki jakie znam z okolicy były poprzedzone grzebaniem przy nich. Najszybszy w tym był mój sąsiad od którego pole dzierżawie - tak złożyli że po remoncie nie chciał rozrusznik przekręcić to stwierdzili że zapalą na zaciąg  smile . Może to tylko poboczny efekt bo skoro oszczędności robią na tym to pewnie i oleje i jakoś części pozostaje na drugim miejscu po cenie.

Za zregenerowanie obruconej jednej stopy i przestrzelenie bloku do c360 sąsiad (nie ten powyżej opisany tylko jego szwagier-  więc to chyba rodzinę smile ) płacił 800 zł. Wał w takim przypadku powinien zostać wyrzucony. Spore koszty jak za parę trochę oszczędności.

697

Odp: Generalny remont

Ja myślałem, żeby już wkładać takie co były tyle że nowe, wtedy nie powinno być ciaśniej niż jak było nowe. Trochę dużo roboty z wyciagnieciem silnika i czasu brak. Dzięki za poradę.

698

Odp: Generalny remont

Kolega w 385 wymienil bez szlifu i poprawa była na początku a potem cisnienie spadlo , obróciło panewkę i jeszcze pękł wał, także nie warto.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

699

Odp: Generalny remont

Może nie sprawdził czy wal się lekko obracał?

700

Odp: Generalny remont

My w ursusie jak robiliśmy silnik to wymieniliśmy same panewki (były nominał i daliśmy nowy zawór pompy olejowej i już 4000 mth chodzi. Jak wał nie ma rys to ja bym zrobił tak samo.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile