281

Odp: facelia

Krzysiek napisał/a:

Afalon walnie gorczycę ale w jakiej fazie faceli?
Jeszcze będzie jakiś gramicyd na owsika

jak facekia ma ok 10 cm ale jeszcze nie ma paków. zbladnie na kilka dni ale nic jej nie bedzie a swierzoche zwija to i gorczyce powinno

Rolnik z powołania:-)

282

Odp: facelia

koledzy czy facelie jestem w stanie wyczyscic z grubsza na starej wialni bez sit? mam kawałek pola i szukam jakies alternatywy dla gryki, chcialbym zasiac facelie i uzyc jej pozniej u siebie na poplony, ale boje sie ze nakosze straszny syf

283

Odp: facelia

bez sit to słabo to widze, ale jak sie zddcydujesz to mam nasiona na sprzedarz

Rolnik z powołania:-)

284

Odp: facelia

Po ile i jaka odmiana?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

285

Odp: facelia

8zł za kilogram stala odmiana

Rolnik z powołania:-)

286

Odp: facelia

no wlasnie sam nie wiem, wolałbym facelkę ale jk bedzie problem z czyszczeniem to chyb posieje gorczyce

287

Odp: facelia

Spokojnie wyczyścisz samym wiatrem. Mówię o takim czyszczeniu dla siebie czy dla jakiś mniej wymagających klientów. Ważne by była sucha.

288

Odp: facelia

Pajej napisał/a:

8zł za kilogram stala odmiana

Dużo tego masz? Pytam bo moja jeszcze nie wyczyszczona i nie wiem ile jej będzie a mam na 300 kilo zamówień.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

289

Odp: facelia

ja raczej więcej jak 300kg NIE będe miał, dokładnie nie wiem, wyczyszczona ale NIE ważona w big bagu

Rolnik z powołania:-)

290

Odp: facelia

Krzysiek napisał/a:

Spokojnie wyczyścisz samym wiatrem. Mówię o takim czyszczeniu dla siebie czy dla jakiś mniej wymagających klientów. Ważne by była sucha.

czysciles w ten sposob? generalnie mam jeden kawalek 3ha 5 klasy i tam chciałem coś wrzucic na poplon, mam jeszcze 6ha dzierzawy mozaiki 3-6 klasa, pH niskie, duzo bylicy, chciałem tam siac grykę (wiosna glifo zeby zniszczyc bylicę) ale jak patrze co sie dzieje z ceną gryki to zaczynam się z tego pomysłu wycofywać. Tylko pytanie co lepiej wyjdzie na tej mozaice? No i gryka miala jeszcze dodatkowy +, pozniejszy zbiór

291

Odp: facelia

Jeżeli chodzi o bylice to galera ją bierze i galerą można w faceli pryskać.
Nie chcę doradzać odnośnie tego co lepiej zasiać.  Przy Ph w okolicy 5,5-6 na glinie facelia radzi sobie całkiem fajnie wiadomo dużo zależy od pogody.....
Czyściłem właśnie tzw młynkiem.  Trzeba to puścić 2 razy i już jakoś to wygląda. Dużo zależy od tego jakie śmieci a przede wszystkim jakie chwasty....

292

Odp: facelia

tam pH mam 4,7-4,8. Nie chce sie bic o wysokie plony w gorczycy czy facelii, co bedzie to bedzie i tak chce to na poplon zostawić w calosci. Mam za maly sprzet do tych hektarow ktore uprawiam i bedzie ciezko w żniwa, gorczyca i facelia dochodza razem ze zbozami prawda?

293

Odp: facelia

Gorczyca mniejwięcej jak zboża jare. Facelia to już inny temat.  Możesz ją zasiać np 1 maja i będziesz zbierał około tydzień po jarych.  Ja jak miałem pierwszy raz właśnie tak siałem i miałem rekordowy plon 1t/ha. Siew  robiłem po zaoraniu na głęboko facelii która nie powschodziła..... Warunek to jakiś deszcz po siewie

294

Odp: facelia

ja sieje w marcu i zbieram przed żniwami tj w czasie rzepakowych

Rolnik z powołania:-)

295

Odp: facelia

to jako średni plon ile można założyć?

296 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-02-04 23:01:00)

Odp: facelia

600-700kg  przy odrobinie szczęścia

297

Odp: facelia

Pajej napisał/a:

ja sieje w marcu i zbieram przed żniwami tj w czasie rzepakowych

Pamiętaj o mnie w tym roku, zamawiam 50 kg na poplony.

298

Odp: facelia

na poplony to juz z nowych zbiorów

Rolnik z powołania:-)

299

Odp: facelia

Jak planujecie odchwaszczac w tym roku facelię ?

Siły na zamiary zmierz....

300

Odp: facelia

Chłopaki mam kawałek nowego pola i zastanawiam się nad facelią. Siejecie dalej?