41

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

gonzo2121 napisał/a:

witam panowie , problem grzania zostal rozwiazany remontem silnika i wymiana chlodnicy, zalozylem chlodnice od bizona i tu moje pytanie czy ktos z was zakladal chlodnie od bizona?jesli tak to jak rozwiazaiscie problem z tunelem wentylatora i jak przerobiiscie oslone przednia chlodnicy?

ja   mam  chłodnice   od   bizona   jest  troche  inna     jutro   przyjrze  sie   i  dam  znac   bo  juz  nie pamietam  szczegółów  a  bzdur  niechce  wymyslac     .  ale   z  tego  co  pamietam  wstawiłem  ja  w  oryginalna  ramke      a  puste   miejsca  uzupełniłem  pianką   .

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

42

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

ja też miałem chłodnicę od bizona.
trzeba było dorobić:
- mocowanie (te poduszki) , ja wykorzystałem całą spodnią część z starej oryginalnej chłodnicy
- osłonę wentylatora da się przymocować tylko trzeba dorobić od strony zbiornika oleju pasek blachy ok 10cm, to samo z ramką od strony siatki
- chłodnica jest wyższa ok 15 cm od oryginału ale z tym nic nie robiłem, poprostu wystaje poza siatkę
- węże szczególnie od góry trzeba dorobić

śmigałem na chłodnicy od bizona chyba z 7 lat i kombajn nigdy się nie grzał

43 Ostatnio edytowany przez lolekzetor (2014-06-13 11:41:25)

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

kolego  dzis  obejzałem     wszystkie  tunele  i  zaluzje  zakładasz  oryginalne   gdyż    ramka  chłodnicy   zostaje   tez  oryginalna      w  górnej  czecci  wycinasz  jedynie  otwór   na  wlew   bo  jest   w  innym  miejscu niz  w  oryginalnej  chłodnicy     (kawałek  dalej)    .   chłodnica   jest  troche  wyższa   ale  poprostu   bedzie  bardziej      wystawac  jest  też  węzsza    dlatego    bedą wolne  przestrzenie  miedzy  chłodnicą   a  ramką   które  trzeba   koniecznie   zakleic   bo  powietrze  bedzie  omijac  chłodnice   i  tam  ulatywac  .   radze   dac  szalunki  i  wypełnic  pianką       nie  jest  to  tak  skomplikowane  jak   może  brzmiec   a     chłodnica  bizona  kupe   tansza  nawet  pare  stówek   mamy  w  kieszeni  .:)

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

44

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

wlasnie ja nie mam oryginalnej ramki od chlodnicy, bede musial stara odebrac od goscia co probowal ja zreanimowac i zalozyc to wszystko tak jak mowicie.weze juz sa przerobione tylko wlasnie zostala kwestia tych oslon, z gory dziekuje za pomoc

45

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Panowie wsadzilem chlodnice w stara ramke i dalem paski blachy od strony zaluzji. I wystaje u gury nie zaslanieta .czy nad zaluzja tez dac pasek czy zostawic odslonietA?

46

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

gonzo2121 napisał/a:

Panowie wsadzilem chlodnice w stara ramke i dalem paski blachy od strony zaluzji. I wystaje u gury nie zaslanieta .czy nad zaluzja tez dac pasek czy zostawic odslonietA?

dla  pewnosci   bym   zasłonił   żeby  wentylator  tamtedy   nie  łapał   lewego  powietrza

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

47

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Ok dzieki za podpowiedz

48

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

koledzy  co  powiecie   o   wentylatorze   takim?  dodam  ze   ma   o  jedną  wiecej  łopatek   i  szersze   od  oryginału  :   
http://allegro.pl/fortschritt-wentylato … 86190.html

bo  w  kombajnie  mam  skromny  taki :
http://allegro.pl/wentylator-pompy-wody … 73503.html   
(nie  sugerujcie  sie   liczbą   otworów   chodzi  o  kształt)         

pytanie  brzmi   czy   wystepowały  takie   duże   wentylatory  czy  to   wymysł   producenta  zamienników   ?   tak  czy  siak   zakupie     zawsze   lepiej   ostudzi  zapał   mojej   e512   szczególnie  ze   miewam  problemy  z  temperaturą  hmm

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

49

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

gonzo2121 napisał/a:

wlasnie ja nie mam oryginalnej ramki od chlodnicy, bede musial stara odebrac od goscia co probowal ja zreanimowac i zalozyc to wszystko tak jak mowicie.weze juz sa przerobione tylko wlasnie zostala kwestia tych oslon, z gory dziekuje za pomoc

niema   sprawy   jesli  pomogłem   daj  plusa:)

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

50

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

plusi leci do ciebie kolego  lolekzetor,;)

51

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

lolekzetor ja zamontowalem taki  wentylator jaki ty chcesz kupic,wymgal malej przerubki polegajacej na zeszlifowaniu delikatnie lopatek od strony silnika bo przynajmnej mi chaczyly lekko o kolo od alternatora, te lopatki sa szersze.

52

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

witam panowie  chłodnica zaczeła mi cieknąc  w srotkowych  rurkach inie wiem jak to zlutowac . morze  ktos lutował chodnice proiłbym o pomoc

53

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Jeśli nigdy nie robiłeś to się za to nie bierz.  Zalutujesz ten wyciek A spowodujesz kolejne dwa. No chyba ze nie ma w okolicy nikogo kto robi rynny...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

54

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Panowie a czy ktoś z wam ma zastosowanie u siebie blachy na oslonie chlodnicy? https://www.olx.pl/oferta/oslona-chlodn … 4T9Jt.html Coś takiego? Jakieś opinie?

55

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Panowie a czy uzywacie w swoich kombajnach zaluzji w chlodnicy? u mnie ten mechanizm jest nieczynny i przyznam szczerze ze nigdy go nie uzywalem, w jakim celu się go uzywa? rozumiem ze jak zacznie łapac nam temperature, zamykamy zaluzje na chwile, kurz opada na dol i zaluzje otwieramy? jesli zle rozumuje to poprawcie mnie

56

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

U mnie to działa dobrze ale nigdy tego nie używałem. To tak jak właśnie mówisz ,odcinasz mu zasysanie powietrza na moment i plewy powinny spaść.

57

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

witam kolegow. mam pytanie zaczela mi się gotowac 512 po wyjechaniu w pole i ujechaniu 200m tem urosła na 95 stopni. wymienilem pompe chlodnice dalem do wyczyszczenia, po zmatowaniu wszystkiego wlaczylem kombajn na godzine pod pelnym obciarzeniem temperatura urosła na 70stopni. czy to będzie ok bo na razie nie mam możliwości wyjechać w pole z powodu warunków pogodowych. co jeszcze moge sprawdzić w układzie chłodzenia?

58

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Jak obciążyłeś maszynę nie wyjeżdżając w pole?

59

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Jeśli macie sprawny silnik i czystą chłodnicę a nadal jest problem z grzaniem silnika (zwłaszcza w dni gdzie temperatura na zewnątrz ponad 30 stopni) proponuję wyjąć blachę która znajduje się pomiędzy chłodnicą a siatką ochronną. U mnie przy 34 stopniach, włączonej sieczkarni, i polach pagórkowatych łapał górną granicę temperatury. Po wyciągnięciu tej blachy temperatura nie przekracza 85 stopni. Warunkiem jest codzienne poranne dmuchanie chłodnicy bo ciągnie więcej kurzu.

gg 5118068