21

Odp: Gryka 2016

naczczo i przynajmniej 3 dni bez seksu, w czasie siewu nie można patrzeć do tyłu a jak kruk przyleci na pole to od razu można zaorać bo chuj z tego będzie big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

22

Odp: Gryka 2016

lol

23

Odp: Gryka 2016

I jak spełni się te wszystkie warunki to i tak gryka da zarobić raz na 7 lat, bo plon niski - cena wysoka, bo plon wysoki - cena niska, i tak raz na 7 lat trafi się anomalia i mamy towar w rok wysokiej ceny i jest hossa. Przez pozostałe 6 lat jedyny bonus to gryczysko. W mojej okolicy gryka tylko w ekologiach ma rację bytu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

24

Odp: Gryka 2016

Tak jak z łubinem, gdy gleba w kulturze.

25

Odp: Gryka 2016

Koledzy jak tam wasza gryka??

26

Odp: Gryka 2016

Jak w Panu Tadeuszu.Ja śnieg biała i orzeszków też ma sporo.

27

Odp: Gryka 2016

Ciekawe jaka cena bedzie w tym roku

28

Odp: Gryka 2016

Dobre pytanie zboża lecą to i gryka spadnie ja zawsze sypie do silosów potem się okaże.

29 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2017-08-17 22:55:04)

Odp: Gryka 2016

Dziś zaczęte żniwa gryczane 2017.

30

Odp: Gryka 2016

Mam pytanie jak ustawić 524 do koszenia gryki tj. obroty młocarni, wiatr, sita i klepisko bo nigdy nie kosiłem gryki.
Grykę posiałem około 20czerwca po wczesnym ziemniaku teraz tylko kilka słonecznych dni można ją kosić.

31

Odp: Gryka 2016

jeśli masz czym ją po zbiorze przewiać to grzebień na tyle mocno by nasiona przelatywały i nie za mocny wiatr bo ta późna jest znaczniej lekka dużo pustej

32

Odp: Gryka 2016

Wiać to jedno, ale najważniejsze odsiać inne nasionka i mokre kawałki słomy gryczanej. Generalnie  mój sąsiad stwierdził, że w tym roku to nawet dziadom udała się gryka w naszej okolicy. W poniedziałek usługowo odbierałem spod kombajnu to wilgotność 15% zanieczyszczenie 7% i średni plon 1200 kg/ha cena na dzisiaj 1100zł tona zwykłej 1500 eko z certyfikatem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

33

Odp: Gryka 2016

Teraz o przyszłych zbiorach gryki. Czy uważanie, że warto inwestować grykę bez oprysków? Ceny w ogłoszeniach https://gielda-rolna.com/ogloszenia/rol … boza-gryka są raczej dobre, ale czy to opłacalne bez podsypywania? Obecnie sieje jako uzupełnienie dla dopłat, ale może to jest jakiś nowy sposób uprawy gryki

34 Ostatnio edytowany przez Pajej (2020-08-28 12:27:53)

Odp: Gryka 2016

szukam jakiegoś zbytu na grykę prosto po kombajnie, bez doczyszczania, bez workowania i może lekko mokra. Będę miał tego ok 7 ha w październiku do zbioru

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: Gryka 2016

popyta o Pana Bańkę z Godziszowa on kupuje tylko nie mam numeru.

36

Odp: Gryka 2016

szkoda ze nie masz namiaru

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: Gryka 2016

ogarne to napiszę Ci.

38

Odp: Gryka 2016

ok dzięki

Rolnik z powołania:-)