2,461

Odp: Uprawa bezorkowa

Właśnie, jest ktoś z opolskiego żeby to potwierdził?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,462

Odp: Uprawa bezorkowa

Jestem z dolnoślaskiego. U mnie nie ma takiej tragedii ale pare kilometrów dalej jest plaga. nawet na qq się wspinają i kolby wyjadają

2,463

Odp: Uprawa bezorkowa

To jest mądry artykuł, natura ma swoje zależności. https://opowiecie.info/inwazja-plaga-my … c-zbiorow/
Kiedyś oglądałem film o sowie śnieżnej i lemingach które są jej głównym pożywieniem. Lemingi mają średnio 4-ro  letni cykl gwałtownego wzrostu populacji, wtedy i sowy mają się dobrze i wychowują dużo młodych. Natomiast w latach niskiej populacji lemingów potrafią wszystkie młode z gniazda wyrzucić.
W tym artykule zwrócono uwagę m.in na obrodzenie w ubiegłym dębów i buków, mysz się namnożyło.

2,464

Odp: Uprawa bezorkowa

Dolnośląskie   u nas tyle mysz że się po nich depta ... wszędzie na trawnikach  polach  polnych drogach wszędzie nory i myszy ... orka  czy bezorka nie robi różnicy  wszędzie nory

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,465

Odp: Uprawa bezorkowa

nie ma tam myszołowów lisów, psów czy kotów?

Rolnik z powołania:-)

2,466

Odp: Uprawa bezorkowa

szs napisał/a:

Właśnie, jest ktoś z opolskiego żeby to potwierdził?

Ja jestem z opolskiego i mysz jest strasznie dużo. Jadąc ciągnikiem po drodze polnej przyjeżdża się myszy

2,467

Odp: Uprawa bezorkowa

Ktoś z Kruszwicy mógłby ocenić czy już jest się czego bać czy jednak niekoniecznie wink

2,468

Odp: Uprawa bezorkowa

róbcie po stodołach i wiatach domki dla sowy, po lasach budki i podesty na gniazda dla ptactwa łownego. Niech gniazdują i wyłapują gryzonie.

gg 5118068

2,469

Odp: Uprawa bezorkowa

Pytanie z innej beczki. jak prysnę samosiewy glifosatem to za ile mogę to wymieszać gruberem i bezpiecznie posiać ??

2,470

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja po trzech dniach już ruszałem i nic nie odbijało.

2,471

Odp: Uprawa bezorkowa

bardziej chodzi mi czy glifosat nie zaszkodzi roślinie następnej

2,472

Odp: Uprawa bezorkowa

Raczej nie bałbym się tego, wiele razy robiłem pogłównie a przed wschodami.

2,473

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.youtube.com/watch?v=RM5gf3lWD3A
ciekaw jestem ceny.

Rolnik z powołania:-)

2,474

Odp: Uprawa bezorkowa

Pewnie jak wszyscy inni producenci .

Siły na zamiary zmierz....

2,475

Odp: Uprawa bezorkowa

Z tego co pytałem to stówę ta wcześniejsza wersja i bez zabezpieczeń.

2,476

Odp: Uprawa bezorkowa

naprawde nie wiedzą ile brac kasy za trochę żelastwa. Marek popis uspawałby taki bez problemu, a i koseś tez dałby rade, a mysle że w duzo mniejszych pieniądzach zmieściliby się

Rolnik z powołania:-)

2,477

Odp: Uprawa bezorkowa

właśnie będę robił znajomemu gruber 2m do 100 koników z opcją nabudowania siewnika do podsiewu nawozów...

2,478 Ostatnio edytowany przez Pajej (2020-10-13 01:32:26)

Odp: Uprawa bezorkowa

do tyłu jeszcze dopiąć siewnik zbozowy, lub do kuku i mamy fajny zestaw.
ile cos takiego u Ciebie kosztowałoby? tylko u mnie jak cos to 2,25m, albo 2,45 (2,5) żeby do 27m opryskiwacza ścieżki jako tako pasowały tylko czy 130km wtedy uciagnie???

Rolnik z powołania:-)

2,479

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak zrobię ten dwumetrowy to będzie wiadomo ile rzeczywiście potrzeba do ciągania, a cena.... Będzie pan zadowolony... tongue

2,480

Odp: Uprawa bezorkowa

No to sam jestem ciekaw smile

Siły na zamiary zmierz....