21

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Masz może nie wyregulowany hamulec.

22

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Grzegorz89 napisał/a:

Masz może nie wyregulowany hamulec.

hanulec skrzyni? może to być powodem, tylko gdzie on jest i jak go się reguluje

Rolnik z powołania:-)

23

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

W przypadku źle wyregulowanego hamulca biegi zgrzytałyby ale włączały by się lekko. Według mnie to kwestia samych widełek lub skręconego tudzież zużytego w jednym miejscu wałka, wtedy koła przesuwają się z oporem. Czy na postoju bez uruchomionego silnika biegi wchodzą lekko.?

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

24

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

tak jak silnik zgaszony to biegi wchodza lekko

Rolnik z powołania:-)

25

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Może sprzęgło trzeba podciągnąć i hamulczyk

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

26

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

sprzegło podciagnałem, nic nie pomogło, a hamulec nie wiem gdzie sie reguluje

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Nad skrzynią jest taki pręt 10 i jest uruchamiany pedałem sprzęgła. Patrząc od przodu kombajnu, z prawej strony skrzyni biegów u góry jest taki dekiel połączony z prętem o którym pisałem wcześniej. Pod nim jest hamulczyk, który może, choć nie musi odpowiadać za twoje problemy. Osobiście będę się upierał przy sprzęgle i problemach z dociskiem lub jego regulacją.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

miałem podobnie - wymiana docisku załatwiła sprawę choć wyglądał niby dobrze.

29

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

to temat na zimę. na gryke załatwiłem usługe

Rolnik z powołania:-)

30

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Miałem tak ze dwa razy(słabo rozsprzęgla) i teraz ponownie muszę rozebrać bo na końcówce żniw już słabo rozłączało-u mnie w docisk koło sprężyny(słoneczka) nawciska się dużo kurzu i docisk nie ma gdzie się cofnąć.

31

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Mi w tym roku pękł wodzik na działce 20 a z 4 słupami. Za szybko wajchowałem i nie zawsze koła kombajnu stały przy zmianie z 1 naR i z R na 1

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

32

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

I jak wasze problemy z wodzikami? Ja w sezonie psuje dwa wodziki, w tym roku wymieniłem koło 1/r, wałek, nowy wodzik a i tak biegi czy na postoju czy podczas jazdy idą ciężko i ze zgrzytem. Sprzegło mam już podciągnietę tak, że łożysko kręci się cały czas, co powinienem zrobić? Podciągnąc troche hamulczyk czy czeka mnie rozbieranie sprzęgła? Kurde zostało mi do wycięcia kilkanaście ha ozimego i 20 łubinu, jakoś nie mam chęci teraz do sprzęgła zagladąć

33

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

U mnie w 514 remont sprzęgła dopiero pomógł, miałem takie same objawy

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

popuściłem trochę sprzęgło i podciągnałem hamulczyk, narazie jest lepiej, może uda mi się dokosić i po sezonie zajrzeć do sprzęgła. Kiedyś zrywało mi kołki sprężyste na wałku, a teraz rwie wodzik

35

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Matey napisał/a:

I jak wasze problemy z wodzikami? Ja w sezonie psuje dwa wodziki, w tym roku wymieniłem koło 1/r, wałek, nowy wodzik a i tak biegi czy na postoju czy podczas jazdy idą ciężko i ze zgrzytem. Sprzegło mam już podciągnietę tak, że łożysko kręci się cały czas, co powinienem zrobić? Podciągnąc troche hamulczyk czy czeka mnie rozbieranie sprzęgła? Kurde zostało mi do wycięcia kilkanaście ha ozimego i 20 łubinu, jakoś nie mam chęci teraz do sprzęgła zagladąć

Ja miałem raz tak że w ogóle nie szło wbić biegu a żadna regulacja nie pomogła, pomogło za to rozkręcenie i wyczyszczenie z wszelkiego syfu sprzęgła i wariatora . Dodatkowo wstawiłem magiczne łożysko w miejsce uszczelniacza i zmniejszyły się drgania przy max przyśpieszaczu.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38