2,501

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wiesz co nadstaw jeszcze du*e.

2,502

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Czemuś biedny boś głupi-czemuś głupi boś biedny....

2,503

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kilka lat temu kosząc zboże na usługę gospodarz zabrał mnie na obiad, kombajn został na polu, wracam przejeżdżam dwa pokosy pole długie powinien być pełny zbiornik ale kogut się nie włącza,
zaglądam, a tam tylko jedna trzecia, reszta na pokosie,jakiś dowcipniś zamknął górne sito do zera
Nawet nie przyszło mi do głowy wmawiać rolnikowi że to jego wina  za 1,5 tony odliczyłem przy rozliczeniu.

2,504

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

on kombajnista czy Ty ?? jaka to Twoja wina ??

2,505

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kombajnista ja , co rolnik winien że ktoś mi na złość robi.
U nas potrafią w kukurydzy  podkowy wieszać albo w kolby wbijać gwoździe

2,506

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jo Mazowsze to zawistne ludzie ale nie wszystkie 😅😅

2,507

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Swinie 3,20 netto kupiliśmy 200 sztuk pojechały na rzeżnie drugie tyle zostało u gospodarzy niema gdzie upchnąć.Ciekawe kiedy wezmą się za ceny bydła ?.Kuku 520 netto przyjdą przymrozki to wymłucę bo ksiądz nie zrobi dożynek w parafi w tym roku:lol:

2,508

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W mojej okolicy ubojnie płacą aktualnie 4 zł + vat. Gdy brakuje im towaru jeżdżą na Kujawy bo tam zawsze można kupić tanio.
2,5 roku jak zlikwidowaliśmy hodowlę, żona poszła do pracy, średnia jej pensja za ten okres to 2300 zł. Z pól pieniądze mamy po 3 żniwach, jesteśmy na plus w dochodach. Świnki mieliśmy w cyklu zamkniętym sprzedawaliśmy rocznie średnio 450 szt.
Reasumując nasza praca przy świnkach dawała nam średnio poniżej 2000 zł miesięcznie. Dodam o czym kiedyś pisałem, żona skrzętnie zapisuje nasze dochody i wydatki.

2,509

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

tylko jak polikwidujemy hodowle i będziemy tylko uprawiać to kto przerobi to co wyprodukujemy ? Z tego co widzę po kolegach (czy to krowiarzach czy świniarzach) to zaczynają likwidować zwierzęta jak dochodzą do areału ponad 100ha i żyją z produkcji roślinnej.

brutto z wczoraj
pszenżyto - 680
krowa - 3,4
saletra 34% - 980
polifoska 6 - 1600

gg 5118068

2,510

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

pszenżyto 3 tygodnie temu zabrali z podwórka po 690 netto

2,511

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

androl napisał/a:

W mojej okolicy ubojnie płacą aktualnie 4 zł + vat. Gdy brakuje im towaru jeżdżą na Kujawy bo tam zawsze można kupić tanio.

U mnie 4 netto lokalni nie dają. Za przerośnięte tuczniki nawet poniżej 3 zł ( a lochy po 2.5) kuzyniak jest rzeźnikiem i od zleceń nie może się przez to opędzić. Ludzie widzą po ile jest w sklepie a po ile można mieć własne wyroby. Te przerośnięte tuczniki 20 sztuk w 3 dni się rozeszły z czego kuzyniak 14 ubił. Średnio trzech klientów dziennie ma na ubój i przerób.

2,512

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zorak napisał/a:

tylko jak polikwidujemy hodowle i będziemy tylko uprawiać to kto przerobi to co wyprodukujemy ?

Nie od dziś tak mówią, tymczasem ten rok jest mega w produkcji roślinnej, rekordowe plony i ceny przyzwoite.

2,513

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zorak napisał/a:

tylko jak polikwidujemy hodowle i będziemy tylko uprawiać to kto przerobi to co wyprodukujemy ?

Ziarno już od kilkunastu lat jest zbyt drogie, aby karmić nim zwierzęta. Jak ktoś ma ochotę, proszę bardzo.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,514

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica 830 brutto jaka leci. Jak u Was? zastanawiam się czy nie sprzedawać, choć tendencja wzrostowa. Później jak chłopy buchną na skupy, to cena poleci szybko,i magazyny znowu będą pozapychane.

2,515

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Białko 12 - 800 zł netto.

2,516

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

na styczeń mam klepniete po  825 netto

mdw

2,517

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

12,5 białka 870 netto podpisałem 75 ton. Jeszcze mam 75 ton, ale liczę że cena jeszcze wzrośnie.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,518

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sprzedam tyle w takim razie co mi przeszkadza.Reszta niech leży, ale rękę trzeba mieć na pulsie. Dzięki.

2,519

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W porcie 920 netto. Z podwórka -70zł.  Na razie trzymam. Pieniądze płącą nie małe w normalnych czasach bym sprzedawał. No ale mamy dziwne czasy. Covid, veto w Brukseli, pusta kasa u Mateusza. Może się okazać że wiosną będzie po 1200 z tym że za to 1200 kupię tyle co dziś za 900 zł

2,520

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

MAREKPE napisał/a:
zorak napisał/a:

tylko jak polikwidujemy hodowle i będziemy tylko uprawiać to kto przerobi to co wyprodukujemy ?

Ziarno już od kilkunastu lat jest zbyt drogie, aby karmić nim zwierzęta. Jak ktoś ma ochotę, proszę bardzo.

Nie zgodzę się.
Na 3 miesiące (ok 100 dni) przed sprzedażą odsadków daję 1,5 kg zmielonego ziarna mieszanki na sztukę. Mieszanka jara owies, jęczmień, pszenica. Do sprzedaży odsady są dużo ładniejsze i cena lepsza. Zużyję ok 150 kg na sztukę ale zarobię x 2 wartości tego zboża. Na kilku sztukach szkoda roboty ale na 40-50 ??

gg 5118068