61

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

jeśli użytkujemy rozsiewacz na górach/pochyłościach to fajnie się sprawdza system CentreFlow jakim dysponuje kverneland lub kubota (kverneland w pomarańczowym malowaniu). Jak kupowałem rozsiewacz to wybierałem pomiędzy amazone i kubotą i właśnie ten system wysypu nawozu przekonał mnie do kuboty.

gg 5118068

62

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Mam kuhn precis tylko jest na hydraulicznych talerzach. Jeden silnik uszkodzony, i powiem szczerze, że już stary. Jakość wysiewu super i ciągnik czysty. Mam też vicon rotaflow i rdzewieje na maxa.Ciągnik cały w nawozie, i niema możliwości zrobienia próby kręconej.

63

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Popatrz na Bogballe. Ja od 10 lat użytkuje L2 i ani śladu rdzy. Precyzja wysiewu bez zastrzeżeń.

64

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Jak robisz w nim próbę wysiewu?

65

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Nie robię. Na stronie producenta masz karty wysiewu praktycznie dla wszystkich ogólnie dostępnych nawozów. Wchodzisz na stronę, wybierasz typ rozsiewacze, nazwę nawozu, szerokość roboczą i otrzymujesz kartę wysiewu z podziałem na prędkości z jakimi jeździsz i jak masz ustawić ograniczenie otwierania zasuwy. Ja wypraktykowałem 12 km/h. U mnie się najlepiej sprawdza.

66

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

szs napisał/a:

Marekpe, a tecnomę to masz z tą leżącą 3 tłoczkową pompą?

Nie, to jest Tecnoma Regulair 1000/15m z pompą Duplex, dwumembranowa, prosta jak budowa cepa, a może i prostsza.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

67

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

zorak napisał/a:

jeśli użytkujemy rozsiewacz na górach/pochyłościach to fajnie się sprawdza system CentreFlow jakim dysponuje kverneland lub kubota (kverneland w pomarańczowym malowaniu). Jak kupowałem rozsiewacz to wybierałem pomiędzy amazone i kubotą i właśnie ten system wysypu nawozu przekonał mnie do kuboty.

Dziadostwo rdzewieje. Zobaczysz jaki fajny ten system jak przyjdzie łożyska w mieszadle zmienić albo w przekładni. Trzeba wszystko rozbierać. Ja już zmieniłem łożyska w mieszadłach a teraz padło w przekładni. Rozsiewacz z 2014 roku, nie wysiewa całości azotowych bo idzie rsm. Nie wspomnę o wszędobylskiej rdzy. Kolejnym będzie Axis.

68

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

mój z 2015 i puki co bez zarzutów. Mam model 700 ale dołożyłem nakładkę i mieści 2 worki po 600kg (rama konstrukcyjnie przewidziana do 1400kg). Rozsiewa na ok 120 ha i wszystko sypię w granuli, nie używam RSM.
Po każdym użyciu myty myjką i pryskany mgiełką ropy z pistoletu malarskiego i pod dach. Jak na razie nie ma rdzy.
A tak na przyszłość to aby wymienić łożyska jak to porozbierać ? wychodzi to jakoś całe z przekładnią ?

gg 5118068

69

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

zorak napisał/a:

mój z 2015 i puki co bez zarzutów. Mam model 700 ale dołożyłem nakładkę i mieści 2 worki po 600kg (rama konstrukcyjnie przewidziana do 1400kg). Rozsiewa na ok 120 ha i wszystko sypię w granuli, nie używam RSM.
Po każdym użyciu myty myjką i pryskany mgiełką ropy z pistoletu malarskiego i pod dach. Jak na razie nie ma rdzy.
A tak na przyszłość to aby wymienić łożyska jak to porozbierać ? wychodzi to jakoś całe z przekładnią ?

Nie wyjdzie całe, z jednej strony blokuje te sprzęgło, trzeba wszystkie te śruby mocujące itd rozebrać. Skomplikowane to nie jest, chociaż trochę zabawy. Mój 1100 ale sam zrobiłem nadstawkę i wejdzie do 2.5 tony. Robiłem tak jak w instrukcji opisane i dałem radę smile