21 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-11-08 17:43:41)

Odp: Kupię pokosówkę

Dobra, przyszła dziś pokosówka i na gwałt w pierwszej kolejności będę musiał ustawić te sprzęgła, lub może rozbierać, bo może się okazać że łożyska wyciskowe są jakieś uszkodzone, bo biegu nie da się wrzucić wszystko zgrzyta. Jakby Ktoś wiedział jak wstępnie się ustawia te biegi to byłbym wdzięczny za wskazówki. Krzysiek mam prośbę jakbyś mógł mi podesłać te instrukcje od sieczkarni to byłbym wdzięczny,. A czy to są te same napędy co w sieczkarniach?
Tak patrzyłem, to sieczkarnie miały normalnie chyba od kombajnu skrzynie biegów i zwykłe sprzęgła. To chyba będzie trzeba samemu jakoś dojść ładu jak to działa....

22

Odp: Kupię pokosówkę

Np chyba,że masz model bez sprzęgła i ruszasz z wariatora.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-11-08 18:12:14)

Odp: Kupię pokosówkę

Grzegorz
Przyślij mi adres to Ci wyślę. W razie gdyby było mi potrzebne w co wątpię odeślesz.
A sprzęgło się pewnie skleiło...

24

Odp: Kupię pokosówkę

Pewnie to wszystko rozbiorę w drobny mak i posprawdzam. Silnik też rozbiorę, bo spod uszczelki pociekło i poprawię nieco ten temat.  To masz książkę po prostu tak?
Marek tam jest tak, że sprzęgła nie ma i właśnie jest jeden szybki bieg tylko do przodu i wolny do przodu i do tyłu. Fajnie to wymyślone tylko potrzeba trochę się do tego przyłożyć...

25

Odp: Kupię pokosówkę

Ta instrukcji od mojej jest skrzynia z kombajnu.
Mam papierową ...

26

Odp: Kupię pokosówkę

To tam wiadomo jak to ma działać, a w pokosówce jest samo sterowanie dość skomplikowane. Może jak będęrozbierał to porobię zdjęcia. Ale to dopiero bliżej wiosny.

27

Odp: Kupię pokosówkę

W sieczkarniach E-281 jest inny napęd,jest skrzynia jak w kombajnach E-512-14.

28

Odp: Kupię pokosówkę

Temat odnawiam. Szukam teraz pokosówki z hederem płachtowym, może być do remontu, aby kompletna.

29

Odp: Kupię pokosówkę

Panowie, nic nie macie u siebie gdzieś do sprzedania?

30

Odp: Kupię pokosówkę

Kolega kupił teraz hestona i fajna prosta maszyna

31

Odp: Kupię pokosówkę

w porównaniu o fortschrttki to jednak skomplikowana wink

32

Odp: Kupię pokosówkę

przykleję się do tematu poszukuje dla znajomego pokosówkę w małych pieniądzach jak ktoś coś ma na handel piszcie lub dzwońcie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

33

Odp: Kupię pokosówkę

6

Grzegorz89 napisał/a:

Temat odnawiam. Szukam teraz pokosówki z hederem płachtowym, może być do remontu, aby kompletna.

. W bolesławcu stoją 2 sztuki  groszowych kolorach ale nie wiem po ile i jakie hedery. Ale ładne PHU Żwirek.

Leszek   dla kolegów'

34

Odp: Kupię pokosówkę

Dzięki.

35

Odp: Kupię pokosówkę

Też się przymierzam do E302. Na firmie stoi w stodole. Do końca robiła więc podobno sprawna. Tyle że ma tylko heder do traw. Jak tam Grzesiu ogarnąłeś już ją?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

36

Odp: Kupię pokosówkę

Do płachtowego 302 jest za krótka i trzeba ją dociążać bo niebezpieczna jest do jazdy. Ja muszę poprawić tę moją, a wyszło tak, że wyciąłem tylko 2ha. Zrezygnowałem, bozasiałem z w szerokich rzędach i pokos leżał całkiem na ziemi. Ogólnie fortschritki mają fajne długie płachty i naprawdę można pogonić.Do konopi nie będę używał, a najwyżej do rzepaku zostanie.

37

Odp: Kupię pokosówkę

Ja chce ją do facelii. Mieliśmy w tym roku pierwszy raz na próbę dwie działki no i jesteśmy zadowoleni. Pierwsza była siana normalnie a druga po życie na kiszonke. Obie coś tam sypnęły. Jak by była pokosówką to nie trza było by już desykowac.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: Kupię pokosówkę

Wydaje mi się, że trzeba i tak myśleć  o płachtowym, bo zielonkowy sporo osypiefaceli.

39

Odp: Kupię pokosówkę

Jedną pokosówke już wziął jego szwagier bo też bawi się w takie akcje typu facelia, nostrzyki... jakoś mu to idzie. Muszę konkretnie z nim pogadać jak ta akcja wychodzi pokosówką

E 516 na części
Telefon 695 076 269

40

Odp: Kupię pokosówkę

pogadaj, sam jestem ciekaw

Rolnik z powołania:-)