41

Odp: Przedni Wom

Koło zamachowe to ma za zadanie magazynować moment, zauważmy że przy jednakowej pojemności skokowej, im więcej garczków, tym delikatniejsze koło zamachowe. Porównajcie koło zamachowe ciapka, forsza i to z SW400.... a to dlatego, że im więcej garczków, tym więcej suwów pracy w obiegu wszystkich cylindrów, i nie ma miejsca sytuacja, gdy podczas obrotu wału nie ma pracy na żadnym garczku... i tu ciężkie koło zamachowe musi popchnąć tłok podczas sprężania, bo sąsiedni garczek jest akurat na ssaniu, a że jest ich całe dwa, no to koło musi się wykazać... tongue
Jako takie zabezpieczenie wału (choć takowe nie istnieje) to tarcza sprzęgłowa, tłumiki drgań w niej...
Jak dla mnie kombinacje z womem po drugiej stronie silnika są bez sensu. Już lepiej kupić ten silnik tłoczkowy i cieszyć się z pracy smile

42

Odp: Przedni Wom

Nic się nie stanie . W valtrze sąsiada jest tak  zrobione jak pompa wspomagania z 323 i nic się nie  dzieje . Pracuje z kosiarką czołową . Raz zablokowało tą kosiarkę i  sprzęgło nie zadziałało na przekaźniku    to prawie wyrwało śruby ze sprzęgła przy silniku  a reszta  nie ruszona  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

43

Odp: Przedni Wom

panowie a czy ma ktoś wom załanczany przedni  hydraulicznie bo ja mam taki w agroteonie ale problem w tym ze  nie moge go rozłaczyc  i ciagle chodzi pomimo ze spuscilem cisnienie z zalanczanjacego weza  co to moze byc

44

Odp: Przedni Wom

Może tarczki sklejone i kręci dalej, najwyżej spróbój podczepić jakaś maszynę pod WOM i może puści jeśli nie ma ciśnienia

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

45

Odp: Przedni Wom

tez mam taka nadzieje