141

Odp: Wał do brony talerzowej

Ojciec kupił tolmeta talerzówkę. Pogorszyło się sporo. niedomalowane, niedospawane i jeszcze obdarte, korozja włazi a jeszcze pola nie widziała.

142

Odp: Wał do brony talerzowej

nie pochwaliłem się, ale kupiłem tolmeta z wałem pierścieniowym. waży prawie 1500kg, ale ciągnik pomimo słabej pompy podnosi na wolnych obrotach zobaczymy jak to będzie gdy siewnik doczepie.
co do malowania to fakt niby nowy a już ruda wyłazi

Rolnik z powołania:-)

143

Odp: Wał do brony talerzowej

W grene  stoi od półtorej roku dexwal  2.5 m i ma więcej rdzy niż moja po 12 latach pod chmurką. Rdze miała już jak przyjechała. Tańsze  maszyny mają problem z zabezpieczeniem antykorozyjnym ale żeby  już  zardzewiałą  przywieźć  na wystawkę to chyba trochę  przegięcie.

144

Odp: Wał do brony talerzowej

To nie pracuje w nawozie, oprysku, czy gnoju, żeby musiała być super powłoka antykorozyjna. 'Tam nie ma podkładu tylko jedna warstwa farby w kolorze i do chłopa.

145

Odp: Wał do brony talerzowej

Grzegorz89 napisał/a:

Ojciec kupił tolmeta talerzówkę. Pogorszyło się sporo. niedomalowane, niedospawane i jeszcze obdarte, korozja włazi a jeszcze pola nie widziała.

Grześ jestem zdziwiony mamy taka już chyba z 5 lat fakt rdza tam gdzie odbita farba jedynie talerze podjechane  latała jeszcze z NH spokojnie po 16-18 km i dawało radę mam z 3 walami. Serwis super działał

146

Odp: Wał do brony talerzowej

Pamiętam jak mówiłeś o niej w superlatywach. Kiedyś sam widziałem, że te maszyny były naprawdę starannie zrobione. Chyba, że taki się ojcu trafił. Dziwiłem się, że odebrał tę maszynę, ale nie chciał się kłócić.