261

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Pajej ja w tamtym roku kupiłem rozrzutnik (sprowadzony) ze zdjęć za 17tys. z przywózką. Gościu załatwił transport i chciał żeby mu przelać 1000zł, a najlepsze było to, że to było 100km ode mnie i nie miałem czasu jechać go oglądnąć. Maszyna okazała się taka jak na zdjęciach, stan taki jaki mówił.

262

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

A ja z kolei częściej trafiam na ogłoszenia raczej dość mocno mijające się z prawdą. Póltorej roku temu gdy szukałem ciągnika np.

W ogłoszeniu  jak byk stoi "nowe opony" na miejscu okazuje się że  mają 9 lat. Na pytanie czemu napisał że nowe stwierdził "wyglądają jak nowe" mimo uszkodzeń na kostkach bieżnika i nacięcia  na boku.
Poz tym miał być rolnikiem a nie handlarzem a ciągnik miał od dwóch miesięcy tak jak i trzy inne.

263

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Rur3k napisał/a:

A ja z kolei częściej trafiam na ogłoszenia raczej dość mocno mijające się z prawdą. Póltorej roku temu gdy szukałem ciągnika np.

W ogłoszeniu  jak byk stoi "nowe opony" na miejscu okazuje się że  mają 9 lat. Na pytanie czemu napisał że nowe stwierdził "wyglądają jak nowe" mimo uszkodzeń na kostkach bieżnika i nacięcia  na boku.
Poz tym miał być rolnikiem a nie handlarzem a ciągnik miał od dwóch miesięcy tak jak i trzy inne.

dokładnie, a hazardzista raczej nie jestem. A może jest ktos z forum ca za oczywiście opłata podjechałby go obczaić? https://www.olx.pl/d/oferta/rozsiewacz- … Cg6YT.html

Rolnik z powołania:-)

264

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Mam tam ok 65km ale nie mam na razie czasu.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

265

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

to jak znajdziesz czas i jeszcze będzie rozsiewacz daj znać na PW zdzwonimy sie i obgadamy wszystko

Rolnik z powołania:-)

266

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Pajej napisał/a:

puki co zgłębiam temat, słyszałem tylko że amazonki gniją strasznie.
Ten z linku to ponad 500km w jedna stronę. 2 dni zmarnowane, koczowanie w samochodzie, bo hotele zamknięte i do tego robota w polu stoi

Czym Ty chcesz jechać, że dwa dni? Wyjeżdżasz 3-4 rano i na wieczór jesteś i walisz browara przed tv.

267

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Pajej Mieszkasz tam gdzie znajduje się ten agregat do którego  link wrzuciłeś?

Google z tego miejsca do Gdańska  o tej porze podpowiada trasę trwającą 7.45  Da się trochę ale dużo szybciej nie poleci. Prawie szesnaście  godzin nie licząc przerw na jedzenie, lanie, czy tankowanie. Ja po 16 godzinach za kółkiem bym był wykończony i bał bym się  czy błędu nie popełnię.

Rozsiewacz to nie jest taka unikalna maszyna by jej szukać niewiadomo jak poświęcając się. Teraz do stycznia-lutego to już  jest prawie po sezonie na sprzedaż i szybko ogłoszenia nie będą znikać.

268

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

tamten agregat z linku to mój.
Pogadam ze szwagrem jakby chciał jechać to może się wybierzemy, dla mnie to za daleko

Rolnik z powołania:-)

269

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

https://www.olx.pl/d/oferta/rozsiewacz- … derIndex=1 zna ktos ta marke? faktycznie na podzespołach sulky?

Rolnik z powołania:-)

270

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ja pier.ole, chyba trzeba nie chcieć sprzedać maszyny żeby takie zje.ane foto wstawiać do ogłoszenia... 😕 toć tam nic widać

Kompletny noob w temacie Fortschitt

271 Ostatnio edytowany przez Przems91 (2022-08-07 20:59:06)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Jaki byście polecili rozsiewacz dwutalerzowy żeby siał min 18m (taki mam opryskiwacz). Najlepiej żeby był do c330 ale zdaje sobie sprawę że taki rozsiewacz to będzie już co najmniej koło 1t i tylko forszaj poradzi. No i budżet koło 5tys

272 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2022-08-08 07:35:48)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Zachodnie marki są sprawdzone amazonka rauch albo sulky,  aby był nie zgnity i się  kręcił

mdw