261

Odp: z wapnem na pole

Gips jest dobry jako źródło siarki i wapnia ale niestety nie wiąże kationów wodorowych.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

262

Odp: z wapnem na pole

wiąże , ale to kwestia ilości.... mam źródło darmowego gipsu więc nie żałuję i efekty po badaniach są. Z ph poniżej 5 wyszło miejscami na 6.5 a siarki jest do 20mg/100gp.s.m.
tak jak  z dolomitem i magnezem potrzebna jest ilość , tu dane teoretyczne nie sprawdzają się.

263

Odp: z wapnem na pole

O jakiej ilości piszesz ? Dałem 5 lat temu 4 tony na hektar agrosulca i poprawy nie było , dopiero jak poszedł dolomit była poprawa pH .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

264

Odp: z wapnem na pole

x2

265

Odp: z wapnem na pole

Gips budowlany ??  Nie słyszałem o tym

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

266

Odp: z wapnem na pole

nie budowlany, tylko odpowiednik agrosulki. Jest produkt powstały z odsiarczania spalin w złożu wapiennym. w zależności od dostawcy cena może być bardzo różna . Ja mam teraz gratis , a miałem propozycje ze śląska po 1PLN/tona, ale mój transport

267

Odp: z wapnem na pole

panowie a daleko to macie moze jakies namiary bo tez bym wzioł do wielkopolski do konina względnie coś innego

268

Odp: z wapnem na pole

u mnie z oddalonej budowy drogi koło 40km.

269

Odp: z wapnem na pole

to jak tam ma ktos jakies namiary i sie podzieli

270

Odp: z wapnem na pole

http://www.agroenergetyk.pl/agrogypsum/
brałem od nich, ale od kiedy mam miejscowe to już nie kupuję

271

Odp: z wapnem na pole

Grzegorz89 napisał/a:

Kupiłem dwa samochody pyłu z budowy drogi po 400zł każdy za full łódkę. Dałem próbkę do oschr i dziś przyszło że ma 51.6 CaO, także nie jest źle. Zmielone jak maka ziemniaczana.

pytanie tylko jaka reaktywność tego. to że ma wapń w składzie o niczym nie swiadczy

Rolnik z powołania:-)

272

Odp: z wapnem na pole

Pył musi mieć reaktywność.... Chyba

273

Odp: z wapnem na pole

Rozpuszcza się 100procent to na chłopskie oko nie jest złe, a czy poprawi plony w kwaśnych dziurach powiem za 3 lata.

274

Odp: z wapnem na pole

Wapno kujawit ktoś brał? Jakieś opinie o nim ?

275 Ostatnio edytowany przez andre902 (2022-07-13 06:11:20)

Odp: z wapnem na pole

Ja brałem i wydaje się grube, sporo takiego kamienia, ale za to nie było problemu z zawieszaniem się

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

276 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2022-07-13 09:15:20)

Odp: z wapnem na pole

Właśnie podobno jest słabo zmielone tyle że tańsze i transport nie tak drogi. Ale chciałbym by zadziałało a nie 10 lat będzie się rozkładać.
Robiłeś próby rozpuszczenia w wodzie i kwasie?