Odp: Programy Unijne i dotacje

zorak napisał/a:

na budowę też dają i przeważnie jest mało wniosków więc łapie się każdy. O ile z maszynami jest prosta sprawa: zamówieni - faktura - przelew - wniosek o płatność i można się zmieścić w kilka miesięcy. O tyle z budową może się to ciągnąć, ciągnąć i ciągnąć a mało kto ma 300-400 tyś w gotówce aby zapłacić i czekać na zwrot więc trzeba brać kredyt pod inwestycję - zanim unia odda to niemałe odsetki trzeba spłacać. Niemniej jednak dużo osób buduje z dofinansowaniem.

Ale jaki jest medialny szum wokół dofinansowania produkcji ziwerzęcej? W mojej okolicy nikt nie wziął pieniędzy z modernizacji na budynki. Ja się starałem to twardogłowym z ARiMR ciężko było  zrozumieć, że koral, waga, poskrom  i paśniki są elementami wyposażenia pastwiska i mięśniaki nie muszą miec budynków. Jak będę się przeprowadzał od rodziców na swoje to kupię na odsadki hale namiotową i w tyłku mam ich dofinansowania.

422

Odp: Programy Unijne i dotacje

Mam takie pytanie może któryś z kolegów się orientuje. Chodzi mi o młodego rolnika ,mam 24 lata od półtora roku prowadzę własne gospodarstwo ,mam hodowlę bydła mlecznego i tym samym rejestrowane zwierzęta na siebie. Posiadam kwalifikacje rolnicze. Czy wogóle łapie się na tą pomoc czy jestem już na starcie skreślony?

423

Odp: Programy Unijne i dotacje

Do 12 miesięcy od rozpoczęcia działalności można składać wniosek.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

424

Odp: Programy Unijne i dotacje

Potwierdzam. Do 12 miesięcy jak prowadzisz to możesz się starać.

Siły na zamiary zmierz....

425

Odp: Programy Unijne i dotacje

MAREKPE napisał/a:

Do 12 miesięcy od rozpoczęcia działalności można składać wniosek.

Jeszcze trzeba wiedzieć kiedy będzie nabór, bo można przekroczyć termin. Kolega który odpisał córce połowę gospodarstwa, trzymał rękę na pulsie żeby wszystko odpowiednio zgrać.

426

Odp: Programy Unijne i dotacje

No to już mi odpada ,trudno smile

427

Odp: Programy Unijne i dotacje

Coś mi się kojarzy że ten termin w tym naborze jest dłuższy, 18 albo 24 miesiące ale musisz sprawdzić.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

428

Odp: Programy Unijne i dotacje

Właśnie coś czytałem na ten temat ,że wydłużyli termin ale nie wiem czy to weszło w życie. Muszę jutro zadzwonić do agencji zapytać ,może akurat trafię na kogoś kompetentnego.

429

Odp: Programy Unijne i dotacje

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej 2018. Składa ktoś? Jakie koszty biznesplanu i wniosku? Czytam ze się pozmieniało na plus. Juz nie 5 a 3lata od wypłaty 1raty trza się utrzymać węc jak dobrze licze starczy 40m-cy i jak co to można zwijać zagle, ale lepiej się rozbujać i rozwijać.
Czyli te minimum to 24m-ce malego zusu -> około 14tysi, i 16m-cy zwykły zus -> około 20tysi. Plus księgowa, podatek od nieruchomości itd to przez ten okres wszystko powinno zamknać się w 50tysi. Dla mnie to juz wystarczajaca zachęta. Mam w planie dwie bliskie sobie gałęzie czyli usługi wykończeniowe plus meble. W jednej i drugiej dziedzinie mam ludzi co nqagrywają robotyvi male i duże. Mozecwarto zaryzykować.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

430

Odp: Programy Unijne i dotacje

A ja dziś znalazłem się a liście do MGR na całkiem niezłej pozycji. teraz będę miał zgryz.

431

Odp: Programy Unijne i dotacje

"Ryzyk fizyk" mawiał mój wuj kiedy graliśmy dawno dawno temu w tysiąca.

432

Odp: Programy Unijne i dotacje

Dobrze ,że nie graliście w rosyjską ruletkę tongue

433

Odp: Programy Unijne i dotacje

Marek a ile dają?

434

Odp: Programy Unijne i dotacje

100tysi

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

435

Odp: Programy Unijne i dotacje

No ale konkretny sprzęt stolarski też trochę kosztuje. Kuzyn ma stolarnie z prawdziwego zdarzenia to trochę się orientuję. Z drugiej strony teraz to tylko się głównie składa a wszystkie podzespoły kupuje się z konkretnych zakładów. Kuzyn właśnie specjalizuje się w schodach i ma konkretną dokładnie z zasobnikiem do robienia tralek ale stopnie już to zamawia gotowe

E 516 na części
Telefon 695 076 269

436

Odp: Programy Unijne i dotacje

Mebele a ni schody.. To stolarka i to stolarka, ale całkiem inne maszynh. Do mebli to na start pila formatowa, okleiniarka, wiertarka stołowa i troche drobniejszego sprzętu- frezarki ręczne, wiertarki, wkrętarki itp.... Robiłem kiedyś przez 2lata meble to wiem co i jak.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

437 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-10-27 21:39:11)

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pytanie do osób które rozliczały młodego rolnika chodzi o udokumentowanie 70%. Oprócz faktur, przelewów, oświadczeń, dowodów rej. wypełnia się jakies agencyjne papierzyska ?
Zawozi się kopie czy oryginały czy jedno i drugie?

438 Ostatnio edytowany przez szs (2018-10-28 00:16:25)

Odp: Programy Unijne i dotacje

Z tego co pamiętam, a był o to dawno, to oryginał przelewu i faktura

Jeśli chodzi o jakieś pojazdy to więcej ni E wiem

Kompletny noob w temacie Fortschitt

439

Odp: Programy Unijne i dotacje

Panowie czy ktoś z tu obecnych prowadzi gospodarstwo w ekologii? Tak się skłaniam ku temu bo z tych paru ha piasków i w dodatku przy obecnych cenach nawozu to trzeba próbować wyciągnąć ile się da z dopłat i tyle. W gospodarstwo i tak nie  mam zamiaru inwestować,  jest to jest tym bardziej że to już 4 pokolenie więc sprzedawać nie będę A główna kasa to i tak przychodzi z poza niej. Od marca prawdopodobnie wracam do pracy po wypadku więc ziemia to tylko tyle żeby z dopłat ile się da

E 516 na części
Telefon 695 076 269

440

Odp: Programy Unijne i dotacje

mnie tez kusii ekologia

Rolnik z powołania:-)