81

Odp: Fotowoltanika

U mnie 10kw wyszło 42 tyś

E 516 na części
Telefon 695 076 269

82

Odp: Fotowoltanika

Na ja solar gruntowa instalacja 7,25 czy co koło tego falownik sofar w połowie grudnia cena 35tyś.

Ta sama moc te same panele inna firma montujaca z falownikiem fronius 44tys. Panele bruk-bet 1000zł drożej

To chyba jedyna firma panelu która się powtarza u różnych montażystów. No może poza LG ale te ceną odstraszają.

83 Ostatnio edytowany przez androl (2022-01-04 07:47:16)

Odp: Fotowoltanika

Firma która będzie u mnie montować, na tych samych podzespołach 10 kW na gruncie 44 tyś/zł . Im większa instalacja 1 kW wychodzi taniej. Pół roku temu była każda około 10 % taniej. Moja taka wielkość bo tylko dom, gospodarstwo po drugiej stronie drogi drugi licznik, tam zużycie malutkie po likwidacji hodowli, opłaty stałe większe niż za zużycie prądu.
Ostatecznie zwiększyłem do 6,3 kW, przedpłata już poszła, czekam na kuriera z towarem. Koniec stycznia najpóźniej pierwsze dni lutego ma być montaż.

84

Odp: Fotowoltanika

Mam od kwietnia6.12 KWP.
Rozliczenie roczne powinno się zbilansowac

85

Odp: Fotowoltanika

Ja założyłem właśnie. To ostatni dzwonek żeby załapać się na stare zasady. Mam tez namiar na firmę co ma krótkie terminy. I jak się zakłada z czyjegoś polecenia to można tez duzo wynegocjować. Jak ktos chce to mogę podać kod polecający. firma to colombus energy

Rolnik z powołania:-)

86

Odp: Fotowoltanika

Pajej napisał/a:

Ja założyłem właśnie. To ostatni dzwonek żeby załapać się na stare zasady. Mam tez namiar na firmę co ma krótkie terminy. I jak się zakłada z czyjegoś polecenia to można tez duzo wynegocjować. Jak ktos chce to mogę podać kod polecający. firma to colombus energy

Miałem wycenę z columbusa.Cena KOSMOS.
A i tak montują ukraincy

87

Odp: Fotowoltanika

A stare zasady  nie są przesunięte do jesieni?

88

Odp: Fotowoltanika

Nowe zasady może  nie będą  tak źle jak się  wydaje.

Ciekawie wygląda to że prąd będzie przeliczany ma złotówki. Niby będzie  się sprzedawało w cenie netto a kupowało brutto. Na dzień  dzisiejszy wg nowego cennika Energi prąd sprzedany w taryfie dziennej netto jest droższy o 1.5gr niż kupiony w taryfie nocnej brutto. Czyli  w godzinach pracy instalacji nabijamy na dziennej,    wszystkie duże odbiorniki ustawiamy by brały tylko w nocnej i oszczędzamy przez rok na flachę łychy cool  Dla zdyscyplinowanych i mających możliwość ustawienia odbioru prądu na konkretną godzinę  wcale nie wyjdzie gorzej niż w systemie opustów a teoretycznie może  wyjść lepiej.

Fajny punkt to że można z innego adresu brać prąd dla siebie. Deklaruje się jako współwłaściciel instalacji i odbieram u siebie w domu. Nie trzeba jak sąsiadka biegać z praniem do syna bo on ma duży zapas kWh do wykorzystania.
Wejdą przepisy to się wszystko okaże w praniu jak to interpretują dostawcy energii.

Trochę na temat nowych przepisów

https://youtu.be/U-3015blp-4

89

Odp: Fotowoltanika

Jack123 napisał/a:
Pajej napisał/a:

Ja założyłem właśnie. To ostatni dzwonek żeby załapać się na stare zasady. Mam tez namiar na firmę co ma krótkie terminy. I jak się zakłada z czyjegoś polecenia to można tez duzo wynegocjować. Jak ktos chce to mogę podać kod polecający. firma to colombus energy

Miałem wycenę z columbusa.Cena KOSMOS.
A i tak montują ukraincy

Cena wyższa, ale cos za coś. Panele nowej technologii mnie przekonało to że jedyna firma co zmieściła sie na moim dachu. a mi zakładali polacy.

Rolnik z powołania:-)

90

Odp: Fotowoltanika

Pajej a ten dach bez zacienień ?, jeżeli tak to czy zakładałeś optymalizatory mocy paneli ? Jakie to panele ? pochwal się !

91

Odp: Fotowoltanika

Co znaczy nowej technologii??
Panele mam 350 leaptony falownik Huawei

92

Odp: Fotowoltanika

panele czarne, bazujące na miedzi. Cała instalacja na mikrofalownikach. Przy normalnej to jak zacieni coś kawałek panela to juz cały nie pracuje, a w tej to tylko nie pracuje tyle ile jest zacienione. tak mi wujek tłumaczył a przedstawciel frmy tylko potwierdził. Ogólnie nie znam sie na tym ale ludzie co wiedzą mówili to samo co przedstawiciel firmy. wiec nie sciemniał

Rolnik z powołania:-)

93

Odp: Fotowoltanika

Nazwa i dane z naklejki, inaczej to mowa trawa.

94

Odp: Fotowoltanika

Te magiczne urządzenie to optymalizer.
Panele full Black które masz też mają swoje wady

95

Odp: Fotowoltanika

jakie? wady?

Rolnik z powołania:-)

96

Odp: Fotowoltanika

Jack123 napisał/a:

Te magiczne urządzenie to optymalizer.
Panele full Black które masz też mają swoje wady

O jakim magicznym urządzeniu mówisz? O tym które u Pajeja są  zamontowane?
U niego nie są  optymalizatory tylko mikrofalowniki. To taki falownik który  obsługuje jeden panel i jest poprostu do każdego przyklejony pod spodem lub na trytytke przyłapany. Są też  wersje na 4 panele i wtedy też każdy  panel ma osobne wejścia do tego urządzenia.
Duża wada ich to koszt bo jeden kosztuje tyle co panel z którym jest łączony
kolejna to że napięcie ze słońca jest cały czas w urządzeniu nie można z poziomu gruntu przerwać obwodu tylko wtyczki odpinać pod spodem
i jak jeden czy dwa padną  na całym dachu to ciężko  jest znaleźć  które to bo żadnych wyświetlaczy  aplikacji czy czegokolwiek

Z zalet to możliwość pracy pojedynczych paneli i np układania na różnych połaciach po różnej liczbie
I można sobie poprzekładać na różne fazy by tam gdzie zużycie jest największe produkcja była też największą.

97

Odp: Fotowoltanika

co do diagnostyki to do instalacji jest urządzenie działające na vi fi które pokazuje jak pracuje każdy z falownków, co więcej to w czasie rzeczywistym idzie do firmy i w razie awarii łatwiej zdiagnozować co się dzieje.
full Black to dla mnie była jedyna opcja bo standardowe nie zmieściłyby sie na dachu.

Rolnik z powołania:-)

98

Odp: Fotowoltanika

Masz na fakturze rozpisane co po ile  zapłaciłeś? Po ile dałeś za mikroinvertry? Mi oferowali po 420 i 550 oba te wifi nie posiadały (a może i miały ale nie dawali możliwości podglądu parametrów pracy instalacji) takie co miały monitoring instalacji były chyba po 800 ale nie mieli nawet na stanie. Z resztą  kto da po 800 za szt przy instalacji 7kw to jest 18-20 paneli same falowniki 16tyś a jeden centralny to od 6tyś

99 Ostatnio edytowany przez androl (2022-01-28 08:17:42)

Odp: Fotowoltanika

Ja mam takie (jeszcze na palecie) Też z kontrolą w firmie przez WiFi i internet. https://allegro.pl/oferta/panele-fotowo … 6KEALw_wcB Montują i obsługują https://pvge.pl/o-firmie/

100

Odp: Fotowoltanika

androl napisał/a:

Ja mam takie (jeszcze na palecie) Też z kontrolą w firmie przez WiFi i internet. https://allegro.pl/oferta/panele-fotowo … 6KEALw_wcB Montują i obsługują https://pvge.pl/o-firmie/

to nie sa ful black czyli inne niz u mnie

Rur3k napisał/a:

Masz na fakturze rozpisane co po ile  zapłaciłeś? Po ile dałeś za mikroinvertry? Mi oferowali po 420 i 550 oba te wifi nie posiadały (a może i miały ale nie dawali możliwości podglądu parametrów pracy instalacji) takie co miały monitoring instalacji były chyba po 800 ale nie mieli nawet na stanie. Z resztą  kto da po 800 za szt przy instalacji 7kw to jest 18-20 paneli same falowniki 16tyś a jeden centralny to od 6tyś

na fakturze mam tylko jedna pozycje, tak że nie pomogę

Rolnik z powołania:-)