81

Odp: mocznik uff

Panowie cie ten mocznik UFF tak podrożał >?? na OLX jest po 1690zł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

82

Odp: mocznik uff

Tak myślę, że jednak nawozy sa jeszcze za tanie. Skoro niektórzy kupuja po tej cenie, a jeszcze inni nie widza oszczędności. Może to lenistwo wink
U mnie azot ze średnio 30% wyszedł po niecałe 1500zł brutto już w domu. Dodatkowo w jednym samochodzie mam 6P i 6K za free. Oszczędności sa duże jak Piotrek pisze, opłaca się posiedzieć i pomieszać.

83

Odp: mocznik uff

Ja na moich 30ha zaoszczędzę około 14tys zł. Dając 100kg saletry i resztę w uff.
Żona musi chodzić do pracy ponad 4 miesiące by tyle zarobić ...
Ale kto bogatemu zabroni...

84

Odp: mocznik uff

Macie jakiegoś przedstawiciela co ma ten mocznik uff za rozsądne  pieniądze ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

85

Odp: mocznik uff

Wojtek zadzwoń prosto do firmy ontrade. Ostatnio mieli po 1450brutto, mieli coś podnosić koło połowy stycznia, ale dokładnie nie wiem. Ja się rozliczałem zaraz po świętach.

86

Odp: mocznik uff

zobaczymy wasze wrażenia po stosowaniu. ja widze że to mega sie klei do roslin, do tego znajomy kolegi rozlewał to opryskiwaczem pod rzepak i widział jak to do belki sie klei  nie idzie tego zmyć, a jak nie zmyjesz to zaraz belka ruda

Rolnik z powołania:-)

87

Odp: mocznik uff

Dla niektórych RSM też ma same wady....

88 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2022-01-09 12:53:46)

Odp: mocznik uff

Za tą cenę to kupisz sobie drugi opryskiwacz za kilka tysięcy którego nie będzie ci żal... Tak wiemy. Zakup opryskiwacza to wyzwanie wink
Kto chce ten zauważy plusy A kto nie chce to zawsze będzie widział Same wady. Ja aplikowałem na pszenicę i pszenica przeżyła także czego tu się bać. Ci co zwlekają z decyzją na dziś dzień są stratni bo nawóz kosztował 1100-1200 Jak mówiłem o nim np Krzyśkowi. Chętnie odpowiadałem na pytania czy to tu czy na FB bo zamówiłem ten nawóz jako pierwszy bo we wrzesniu. Oczywiście większość ludzi ma Postawę Twoją Pajej przez co myślałem że się załamię  nerwowo bo nieraz zostałem nazwany słupem albo udziałowcem firmy Ontrade. Bo się odważyłem, kupiłem, zastosowałem i powiedziałem że jest ok i nawet działa. I podzieliłem się informacjami z innymi rolnikami

Siły na zamiary zmierz....

89

Odp: mocznik uff

Zastanawiam się, czy nie dałoby się zgranulować ten mocznik. Wtedy cały kłopot z rozpuszczaniem odszedłby, i ewentualnym zaklejeniem opryskiwacza.

90

Odp: mocznik uff

Grzegorz89 napisał/a:

Zastanawiam się, czy nie dałoby się zgranulować ten mocznik. Wtedy cały kłopot z rozpuszczaniem odszedłby, i ewentualnym zaklejeniem opryskiwacza.

Podobno próbowali opracować technologię i się nie da

Siły na zamiary zmierz....

91

Odp: mocznik uff

Czy ktoś z was zastanawiał się co to jest to UFF ? Mi to nie dawało spokoju, pogrzebałem trochę i jest to urea formaldehyd foam . Czyli spieniona żywica mocznikowo formaldehyd owa, to jest rodzaj tworzywa sztucznego.

Mały wycinek z amerykańskiej strony patentów
Odkryłem, że można wyprodukować komórkę,
spienioną żywicę mocznikowo-formaldehydową przez wprowadzenie środka spieniającego do roztworu UF i rozwijanie struktury pianki przy jednoczesnym wywołaniu reakcji kondensacji mocznika i formaldehydu w roztworze. Następnie produkt może być suszony i rozdrabniany do użycia nawozu. Spienianie korzystnie prowadzi się mieszając UF podczas wdmuchiwania powietrza lub innych gazów, takich jak azot, dwutlenek węgla i tym podobnych do naczynia, w którym przeprowadza się spienianie. nie jest to konieczne, ale upraszcza proces wytwarzania pianki. Składniki mogą być również zawarte w ilościach według potrzeb. Otrzymany produkt kondensacji UF jest doskonałym źródłem azotu w wolno rozpuszczalnej i dostępnej postaci i, przy normalnym korzystnym zastosowaniu, jest zasadniczym składnikiem dostarczającym azot w nawozach według wynalazku. W zależności od pożądanego typu produktu końcowego, inne składniki, takie jak materiały nawozowe, pestycydy, pierwiastki śladowe itp., mogą być dodawane przed, w trakcie lub po spienieniu. Konkretne przykłady składów, które można dodać, wymieniono poniżej w Tabelach IX.
Prowadząc proces według niniejszego wynalazku, roztwór UF wytwarza się w naczyniach reakcyjnych. być dostarczane w postaci stałej lub jako alkaliczny roztwór mocznika i formaldehydu, które po połączeniu tworzą rozpuszczalne metylolomoczniki. komercyjnie i można go łatwo zastąpić, tworząc co najmniej część roztworu mocznika. Podobnie formaldehyd może być stosowany albo w fazie gazowej, 37% roztworze, albo dostarczany w całości lub w części przez dostępne w handlu roztwory mocznika i formaldehydu. Formaldehyd powinien być utrzymywany w zakresie (1:1 do 3:1 dla uzyskania najlepszych wyników. Stosunek molowy 1,6:1-2,4:1 jest korzystny dla wytworzenia frakcji azotu z co najmniej nierozpuszczalnym azotem o pożądanym stopniu dostępności.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

92

Odp: mocznik uff

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinn … 14786.html

93

Odp: mocznik uff

Zobacz na parametry tego uff a tego z opisu patentu, co do miejsca po przecinku się zgadza więc jest to ta sama substancja. Pisza że produkt uboczny w przetwórstwie rybnym, też się zgadza bo do ekstrakcji oleju z ryby doskonale to tworzywo się nadaje . Zauważ że po rozpuszczeniu uff rozwarstwia się na trzy frakcje, mocznik formaldechydowy , olej parafinowy i metylen . Ważne żeby przy mieszaniu się nie nawdychać bo to może być szkodliwe. Wszystko co do opisu się zgadza więc jest ok , natomiast dla mnie jest rzeczą niedopuszczalną, że mając w kraju laboratoria przy uczelniach i nie tylko nikt nie podjął się zbadaniu tego nawozu pod przepisy krajowe i zasłaniają się tym że to zbadane w Danii i już u nas nie musi być badane. Podejrzane dla mnie jest to że w Danii nie chcą tego taniego nawozu a u nas nie ma kontroli nad pochodzeniem i składem tego nawozu. Jeżeli by pochodziło to z ryb to nazywało by się mączka rybna i tam jest 70 %białka .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

94

Odp: mocznik uff

UFF
Z angielskiego może z błędami
Urea
FAT
Fraction
Żaden formaldehyd...
Z tego o czym piszesz to masz w kibelku klapę....

95

Odp: mocznik uff

CO ciekawe, że na workach napisane made in norway.

96

Odp: mocznik uff

Krzysiek napisał/a:

UFF
Z angielskiego może z błędami
Urea
FAT
Fraction
Żaden formaldehyd...
Z tego o czym piszesz to masz w kibelku klapę....

Może i tak , ale kopałem parę dni i nic innego nie znalazłem, jak możesz to podeślij jakiś link do tego . Skandynawia i Dania , tam najwięcej hodują i odławiają ryb.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

97

Odp: mocznik uff

Wygooglowalem tylko ten formaldehyd.... A reszta z głowy...
Chyba użyłeś translatora a to przy fachowej literaturze kulawo wychodzi...
Rozumiem że interesuje Cię proces w którym to powstaje....

98

Odp: mocznik uff

Mniej więcej o to mi chodzi. Nie znam niemieckiego, może na ich stronach jest coś na ten temat. Zastanawiająca jest ta pustka w sieci na temat tego UFF ....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

99

Odp: mocznik uff

Może nie ma się czym chwalić

100

Odp: mocznik uff

Chłopaki próbowaliście rozpuszczać większa ilość tego mocznika?