401

Odp: Owies

Ja też bym woził chyba że masz z kimś zatargi w okolicy, u mnie też nie donoszą, zresztą mało kto wie że nie wolno teraz wozić tylko więksi rolnicy

402

Odp: Owies

Dobra , wywiozłem i wczoraj zaorałem big_smile. Zatargów nie mam , ja staram się żyć tutaj z każdym w zgodzie ale jest taka sytuacja , że niektórzy cholernie zazdroszczą , jak coś kupię... a ,że w tym roku kupiłem parę rzeczy i ostatnio starego zetora to już na mnie co niektórzy krzywo patrzą...

403

Odp: Owies

Miałem wywozić owies, ale jednak przyjedzie samochód i zabierze z domu. Mam naszykowane przyczepy na których pszenicy byłoby ok 34-35ton czy wystarczy na cały samochód, czy jednak jest na tyle lekki, że może braknać? LIczyłem niby, że powinno śmiało wystarczyć, ale nie chciałbym, żeby zabrakło..

404 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2019-05-17 22:00:53)

Odp: Owies

Z 22 tony uzbierasz, zależy z jaką dużą naczepą przyjedzie https://rolniczy.wordpress.com/2011/01/08/57/

mdw

405

Odp: Owies

Grzegorz89 napisał/a:

Miałem wywozić owies, ale jednak przyjedzie samochód i zabierze z domu. Mam naszykowane przyczepy na których pszenicy byłoby ok 34-35ton czy wystarczy na cały samochód, czy jednak jest na tyle lekki, że może braknać? LIczyłem niby, że powinno śmiało wystarczyć, ale nie chciałbym, żeby zabrakło..

Patrząc moimi parametrami 0,77 pszenica i o,55 owies - średnio - powinno być ponad 24 tony.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

406

Odp: Owies

Właśnie jeszcze mam owies tylko po co miałbym ładować, skoro reszta w detalu pójdzie. Tak sie zastanawiam, że chyba powinno być bez problemu.

407

Odp: Owies

Co dajecie na grzyba? Bo rejestracji nic nie ma.
Do skrócenia wziąłem medax

408

Odp: Owies

ja nigdy nic ne dawałem na grzyba, raczej się go zaprawia  jeżeli chce się mieć spokój,  a masz jakieś zmiany

409

Odp: Owies

Grzyb w owsie? Jak siewałem, owies to nawet w mokrym roku nie było potrzeby pryskania na grzyba. Widywałem w łanie owsa miotłę zaatakowaną mocno przez mączniaka a owies był czysty.  Jak się upierasz prochloraz 0,5l może tebukonazol 0,5l

410

Odp: Owies

Przy siewie zaprawiony porządnym koktajlem. Tak myślałem że macie jakieś środki bo gęsto posiałem i martwię się co będzie.

411

Odp: Owies

Poobsycha Ci trochę na dole i to wszystko.

412

Odp: Owies

Jak gęsto posiałeś to się raczej martw by ustał....

413

Odp: Owies

Witam . Mam taką sprawę do konsultacji , mianowicie chcę dać pod owies gnojówkę (odciek z obornika z płyty gnojowej). I teraz jak będzie lepiej? Wylać to w najbliższych dniach i zmieszać agregatem/bronami czy wylać przed samym siewem i od razu siać tzn na drugi dzień??. Nie chcę spiepszyć sprawy , gleba lekka V kl miejscami nawet do VI. Siew planuje po następnej niedzieli.

414

Odp: Owies

Jutro gnojówka pojutrze siew.... Na takiej klasie nie ma co się ociągać. Będzie wschodzil długo bo gleba zimna ale warto...

415

Odp: Owies

Tak jak pisze Krzysiek, z tym że poczekałbym do wtorku. Licho nie śpi.

416

Odp: Owies

Hmm , pewnie macie rację... Ogólnie śledzę prognozy na najbliższy tydzień i co noc przymrozki do -6 czy to nie wpłynie negatywnie na pęczniejące w glebie ziarno ?

417

Odp: Owies

Nic mu nie będzie, aczkolwiek te kilka dni zapowiadanych mrozów bym przeczekał.

418

Odp: Owies

-6 przeżyje nawet taki co wyszedł a do tego daleko.
Nie siej w błoto i nie rozbijaj gleby w pył, bo może się zaskorupic i to będzie dla niego problem.

419

Odp: Owies

Jutro ruszę z gnojówką , ten jeden dzień mnie nie zbawi. Jeszcze teraz tak myślę jakby taką gnojówkę dać na żyto , to już rozcieńczone przez deszcze to nie powinno popalić. Musze zrobić eksperyment na jakimś kawałku.

420

Odp: Owies

Witam. Mam taki mały problem który mnie trapi... Siałem mocznik pod owies, nie zauważyłem, że poluzowała się i przestawiła podziałka na skali rozsiewacza i zanim się skapnąłem to wysiałem z 200 kg na ha...Gleba piaszczysta głównie z "dołkami" lepszej tzn V kl. Na jesieni dałem obornik dobre 35 t na ha. I teraz pytanie czy będzie coś z tego owsa czy raczej padnie/wypali ?