981

Odp: Wasze opryskiwacze

kellyq napisał/a:

A ja taki wykombinowałem ;P

https://youtu.be/ZTfjPAlUajY?t=190

No panie lux robota.
Swojego Z chęcią bym sprzedał i w jego miejsce kupił zawieszonego z hydraulicznym rozkładanie belki. Człowiek z wiekiem robi się coraz bardziej wygodny 🤣

E 516 na części
Telefon 695 076 269

982

Odp: Wasze opryskiwacze

Laszek napisał/a:

Krzysiek jak mam w opryskiwaczu rozdzielacz stałosiśnieniowy i jak załozylbym taki elektrozawór już na wężu do belki za rozdzielaczem to to by działało? Czy ten zawór sekcyjny działa jak zawór trójdrożny?

Wpinasz się za zaworem sekcyjnym rodzielacza z dwoma zaworami które otwierają się na zmiane jeden pryska drugi daje na przelew jak pryskający jest zamknięty.

983

Odp: Wasze opryskiwacze

Co to może być. Miałem dysze niebieskie płaskostrumieniowe z agroplastu i wydatek ustawiony na niecałe 200l. W tej chwili mam mmat dwustrumieniowe i wydatek kolosalnie się zwiększył. Nie wiem nawet o ile, ale dużo. Jutro będę robił próby co i jak, żeby ustawić, ale nie rozumiem skad ta rozbieżność,skoro nic nie grzebałem przy pompie...

984

Odp: Wasze opryskiwacze

Ale jaki kolor

985

Odp: Wasze opryskiwacze

Rozumiem że masz komputer i po wymianie masz takie cyrki....??

986

Odp: Wasze opryskiwacze

Niebieskie na niebieskie. Krzysiek napęd mam od koła jak w siewniku, a nic nie kręciłem przy opryskiwaczu od jesieni. Pierwszym razem myślałem, że po prostu więcej pola było, bo nie mierzone działki. Dziś na 3 hektarach hektara zabrakło.

987

Odp: Wasze opryskiwacze

Wróć do starych końcówek i sprawdź czy tak samo leje. Jeśli tak samo to szukaj gdzieś na pompie przyczyny. Przez zimę moglo coś skorodować albo co innego.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

988

Odp: Wasze opryskiwacze

Kumpel miał to samo w pilmecie, dwustrumieniowe tak jak piszesz dają więcej, dużo więcej ok 30-40% i nie ma co patrzyć na kolory.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

989

Odp: Wasze opryskiwacze

Jakoś u mnie mmat niebieski na dwa baty jedzie normalnie tak jak zwykły niebieski.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38