201

Odp: mocznik uff

Piotrek1990 napisał/a:

Otóż to.  Za tą cenę to i było warto się pobawić. Zobaczymy ile tego zwrotu przyznają... za pozostałe nawozy. Ja myślę mimo wszystko że na przyszły sezon będę to brać o ile cena będzie normalna.

jak będzie ponad 2 tysiaki to szkoda roboty. Chyba, że posypowo przed siewem.

202

Odp: mocznik uff

Wszystko zależy od tego na jakim poziomie kształtować się będą ceny innych nawozów.

Siły na zamiary zmierz....

203

Odp: mocznik uff

Piotrek1990 napisał/a:

Wszystko zależy od tego na jakim poziomie kształtować się będą ceny innych nawozów.

I zbóż

E 516 na części
Telefon 695 076 269

204

Odp: mocznik uff

okazuje się , że przy tych temperaturach co są teraz uff rozpuszcza się całkowicie. jak tylko temperatura roztworu dojdzie do temp. otoczenia cały kożuch tłuszczu znika i wszystko można ładnie rozlać.

205 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2022-06-11 19:46:36)

Odp: mocznik uff

mpopis napisał/a:

okazuje się , że przy tych temperaturach co są teraz uff rozpuszcza się całkowicie. jak tylko temperatura roztworu dojdzie do temp. otoczenia cały kożuch tłuszczu znika i wszystko można ładnie rozlać.

Zauważyłem to samo. Bo miałem w beczce resztki około 100l .
Zastosowałem go też posypowo na poletku z pszenica jarą podczas deszczu. Rośnie jak głupia A skutków ubocznych brak...

Siły na zamiary zmierz....

206

Odp: mocznik uff

Żeby po rozpuszczeniu teraz chciało przeleżeć w mauserach do wiosny to byłoby dobrze. Ciekawe czy nie skrystalizuje się po zimie. Mocznik chełmski poniekad zachował właściwości i by cały czas płynny. Zawsze  byłaby to wtedy jakaś alternatywa, bo niestety najdłużej z tym przygotowaniem schodzi.
Poza tym wiecie po ile w tej chwili można go dostać?

207

Odp: mocznik uff

Nie jest to trwałe. Jak dostanie chłodu to się krystalizuje niestety

Siły na zamiary zmierz....

208

Odp: mocznik uff

https://cynkomet.pl/specification/rozrz … iak-8-ton/
mam to ustrojstwo na tescie i powiem że próby wypadają bardzo obiecująco w rozsiewie na 10m z tym fartuchem. Sypie po zielonych i za dwa tygodnie jeśli nie będzie "pasiaka" na łące to pewnie zdecyduję się na nabycie.

209 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2022-07-23 18:22:38)

Odp: mocznik uff

Kiedyś kiedyś Terra Gator nA 3 kołach siał u sąsiada wapno tlenkowe. Wyglądało to podobnie . Więc pewnie zasada działania podobna. I rowniótko pole było pokryte.

Jestem ciekaw jak będzie to wszystko sypać po super moczniku UFF smile
Ale wygląda wszystko w miarę

Siły na zamiary zmierz....

210

Odp: mocznik uff

Mnie ciekawi czy nie będzie palić. Gdzie rozsypałem trochę grubiej to wypaliło zboże. I wiecie moze jaka jest obecnie cena tego uff?

211

Odp: mocznik uff

Koło 2500 na podwórku

212

Odp: mocznik uff

Tydzień temu rsm 32 z hurtowni że słoneczkiem był po 2700 potem o 700 zdrożał. Wapno podrożało o 50zl/t i na razie jeszcze nie kupiłem.

213

Odp: mocznik uff

Ja kupiłem trochę saletrzaku po 3100. Mam trochę uff od biedy starczy ... No i pod płotem stoi ultra 8  i sól kupiona rok temu.... To dopiero  lokata kapitału. Rok czasu 100%

214

Odp: mocznik uff

mocznik uff pod korzeń i kotłownie jakie wyniki u kolegów bo sie zastanawiam jakie dawkowanie polecacie czy odradzacie

215

Odp: mocznik uff

Po co ten chłam jak normalny jest po 3700

216

Odp: mocznik uff

Kupiłeś po tyle?

217

Odp: mocznik uff

W piątek rano za saletrę wołali 4000.

218

Odp: mocznik uff

U mnie 3900. Brak mi na ten sezon jedynie 1,5 t mocznika. Kolega trzyma rękę na pulsie, bo ma większe braki, kupię razem z nim.

219 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2022-11-28 12:12:06)

Odp: mocznik uff

Cóż nie ważne po ile jest, ważne po ile się kupi i po ile się sprzeda to co urosło....
Ja kupiłem saletrzak na pierwszą dawkę chyba po 3300
No i ufff na resztę po 2400....
Gdy płaciłem za uff mocznik na był po 4800 saletra po 4000....

W tym roku pszenica przy nawozeniu 60kgN
Z saletrzaku i 80kg N z uff plonowala od 5-7t
Z tym że pierwsza dawka tj 30kg N była spóźniona w stosunku do opadów.......nie padało ponad półtora miesiąca po niej a poszła już na suchą glebę 8 marca

220

Odp: mocznik uff

A więc Krzysiek ile Lisko uff dałeś na pszenicę czy kotłownie terz na jakiej klasie ziemi i czy zadałeś pod kukurydze też