81

Odp: Hamulec skrzyni biegów

W moim przypadku jak podpiąłem pod powietrze to oring nie trzymał puszczał powietrze to jak jest sterowane pneumatycznie to z powietrzem woda do skrzyni nie przejdzie, no chyba że ze zbiornika co chwila ją się spuszcza
A co do tego oringa to on dobrze to uszczelnia, ciekawe dlaczego nie dali uszczelniacza z wargą
Tak czy inaczej zakładam oring i sie zobaczy, przetestuje go pneumatycznie, dzięki za pomoc

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

82

Odp: Hamulec skrzyni biegów

A dobra, bo w 300 i 303 ten hamulec jest na pneumatyce. Ilość wody ktora tam przejdzie jest znikoma także w tym problemu nie ma. Oring jest tam dlatego (tak mi się wydaje) że to uszczelnienie nie musi być perfekcyjne. Jakby tam było sterowanie hydrauliczne, i oleje nie mogły by się mieszać to pewnie byłby uszczelniacz rowkowany.

https://sites.google.com/site/fortschrittinfo/

Przyjmę rysunki do rekonstrukcji np. schematy, teksty, instrukcje itp. Pisać PW lub mail
sebastian.hojka@outlook.com

83

Odp: Hamulec skrzyni biegów

W przyspieszaczu w kombajnie też są oringi do uszczelnienia tłoczków i to wystarcza i tam jest dużo większe obciążenie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

84

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Założyłem oring i poskładałem wszystko do kupy, wspomaganie jest dużo lepsze niż wcześniej na razie na podwórku sprawdziłem ale biegi prakrycznie bez zgrzytu przechodzą, zobaczymy na szosie przy większej prędkości

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

85

Odp: Hamulec skrzyni biegów

to i u mnie też trzeba bedzie tam zajrzeć

Nie ma to jak FORTSCHRITT

86

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Komodor napisał/a:

A dobra, bo w 300 i 303 ten hamulec jest na pneumatyce. Ilość wody ktora tam przejdzie jest znikoma także w tym problemu nie ma. Oring jest tam dlatego (tak mi się wydaje) że to uszczelnienie nie musi być perfekcyjne. Jakby tam było sterowanie hydrauliczne, i oleje nie mogły by się mieszać to pewnie byłby uszczelniacz rowkowany.

w jakiej Ku*****a pneumatyce ? tam jest mimośrud mechaniczny którego ciągnie kawałek druta fi8mm od pedała (hehe)

87 Ostatnio edytowany przez marcin (2018-10-15 22:07:50)

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Tak jest u Ciebie, u mnie jest pneumatyczne zapewne u innych też chodzi o 303 300

88

Odp: Hamulec skrzyni biegów

W tym co stoi pod płotem tj zt 300 też mam pneumat

89 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-10-16 06:12:54)

Odp: Hamulec skrzyni biegów

U jano to kto maniane odpierniczył na druta? W mojej 300 był pneumatyczny, i z tego co sie orientuje to w 300,303 były pneumatyczne 😀
Krzysiek jak Ci nie wstyd, taką brykę pod płot postawić 😱

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

90

Odp: Hamulec skrzyni biegów

U mnie będę musiał się rozstać z 303. Bo tylko z kąta w kąt się to przestawia. W polu nic się nim nie robi tylko tyle co kiszonke ubija. Silnik ma zrobiony ale chętnego do pracy w polu nim brak... Brat chce teraz 323 co by chociaż trochę w polu nim porobić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

91

Odp: Hamulec skrzyni biegów

To nie lepiej zainwestować w kabinę z 323 i postawić na swoim sprawdzonym traktorze?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

92

Odp: Hamulec skrzyni biegów

No niby też taka opcja mogła by być... się zobaczy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

93

Odp: Hamulec skrzyni biegów

gelek79 napisał/a:

U jano to kto maniane odpierniczył na druta? W mojej 300 był pneumatyczny, i z tego co sie orientuje to w 300,303 były pneumatyczne 😀
Krzysiek jak Ci nie wstyd, taką brykę pod płot postawić 😱

https://naforum.zapodaj.net/fd206232be65.jpg.html hamulec skrzyni.

94

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Pierwszy raz takie coś widze ale wygląda na fabryke,  ale sam widzisz w większości chłopaki piszą o pneumatycznym hamulcu w 300- 303

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

95

Odp: Hamulec skrzyni biegów

a wie ktoś jak zwiększyć ciśnienie na hamulcu skrzyni w zt 323

96

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Nie wiem czy to dobry pomysł. Ja dawno temu założyłem hamulec skrzyni i mam wrażenie że jakość zmiany biegów się pogorszyła byćmoze luz na łożyskach w skrzyni itp... a ciśnienie to bardziej to popatrzył bym na ten zawór trójdrożny i sitko

97

Odp: Hamulec skrzyni biegów

zawór mam po regeneracji hamulec i sprzęgło leko się naciska tylko na hamulcu skrzyni jest niskie ciśnienie 20 atmosfer a ma chyba być 30 - 40 atmosfer

98

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Mierzysz z trójnikiem czy poprostu wspinasz się zamiast hamulca?

99

Odp: Hamulec skrzyni biegów

wpinam się zamiast hamulca na wspomaganiu pompki sprzęgłowej