81

Odp: spalanie słomy

Owies trzeba liczyć po 1000 zł nie mniej. Przyjmując że trzeba go 2x tyle co węgla nie wychodzi najgorzej.
Jak ktoś ma to to niech trzyma bo węgla nie kupi...

82

Odp: spalanie słomy

Panowie ktoś użytkuje palnik na owies,jaki kupić czy może zrobić samemu wszelkie porady mile widziane.Raczej wolałbym coś sam wyrzeżbić.

83

Odp: spalanie słomy

Palę owsem od lutego, piec na ekogroszek palnik na ślimak idzie dobrze. popiołu mało. spieków nie ma, zużycie wagowo 40% więcej jak węgla. Parmetry sterownika takie same jak na węglu.

84

Odp: spalanie słomy

Janusz M6040 napisał/a:

Palę owsem od lutego, piec na ekogroszek palnik na ślimak idzie dobrze. popiołu mało. spieków nie ma, zużycie wagowo 40% więcej jak węgla. Parmetry sterownika takie same jak na węglu.

Mam piec zasypywany od góry zwykły śmieciuch spala wszystko co wejdzie paliłem owsem rozdrobnionym gniotownikiem,nie przesypuje się tak przez ruszta ,ale trzeba łazić do kotłowni stary jestem i mi się nie chce.Zamontował bym do dziada palnik z podajnikiem i było by git.

85

Odp: spalanie słomy

Janusz M6040 napisał/a:

Palę owsem od lutego, piec na ekogroszek palnik na ślimak idzie dobrze. popiołu mało. spieków nie ma, zużycie wagowo 40% więcej jak węgla. Parmetry sterownika takie same jak na węglu.

Sterownik powinno się ustawić jak do pelletu. Energetycznie jest to prawie to samo