101

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Wszystko zależy jaką masz glebę.. jeśli masz dobrą to możesz liczyć 20-30bel/ha średnio...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

102

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Ktoś z was siał trawy z Iławy ? Właśnie się zastanawiam czy nie spróbować zasiać 2ha trawy i zobaczyć jak to wyrośnie na tych moich piaskach...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

103 Ostatnio edytowany przez Massey (2022-11-03 11:10:05)

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Napisze tutaj. A więc 5 września zasiałem mieszankę Gorzowską z planem zbioru na wiosnę. Wrzesień cały był mokry , października za to cieplutki i ona radośnie poszła w górę i się rozkrzewiła. W tej chwili jest nad kostki , skosić to czy zostawić? Obawiam się, że koszeniem zniszcze lub osłabie wykę i kończynę która jest jeszcze mała , z kolei gdy zostawię to nie jestem pewien czy z tej wybujałej życicy nie zrobi się do wiosny spleśniały kożuch... Nie wiem co robić? hmm


https://zapodaj.net/a25733e3c7641.jpg.html

104

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

koś

E 516 na części
Telefon 695 076 269

105

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Pewnie że koś.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

106

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Nie będę zakładał nowego tematu. Jesienią zasiałem żyto z wyką kosmatą z przeznaczeniem na paszę dla bydła. Czasu jeszcze jest sporo ale chciałbym wcześniej zebrać jak najwięcej informacji. Kiedyś ojciec siał żyto na zielonkę ale było skarmiane na świeżo lub wypasane, ja chce to zakisić. Jak będzie lepiej? Skosić podsuszyć i zebrać w baloty czy skosić z pnia i zakisić w pryzme?

107

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

kiedyś kosiliśmy na kiszonke orkanem z pnia, ładnie się zakiszało.  jak byś  chciał podsuszyć to najlepiej zebrać jaguarem żeby było dobrze pocięte.  brachol ostatnio tak robił i ładnie wyszło.  tylko cały myk w tym że szału nie ma z tego żyta,  przyrostu żadnego tyle że pysk im zapchasz

E 516 na części
Telefon 695 076 269

108

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Właśnie też myślałem o koszeniu tego orkanem tylko nie miałem pewności jak to będzie się zakiszać, ogólnie nie psuło Ci się to jakoś bardzo w pryzmie? O wartości żyta wiem, docelowo chce tym uzupełnić dawkę dla jałówek żeby zaoszczędzić sianokiszonki z traw dla dojnych.

109

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

nie było problemu z psuciem tym bardziej że kiedyś do dyspozycji mieliśmy tylko c360 przy ugniataniu

E 516 na części
Telefon 695 076 269