2,821 Ostatnio edytowany przez androl (2023-03-17 11:16:30)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kreatywna księgowość z mojej strony, nie to tylko prosty młotkowy przykład.
Nawozy, połowę N na sezon 23/24  a i trochę wieloskładników już mam. 
Wieloskładniki są obecnie najdroższe. Przez lata mam zbudowaną zasobność, dwa lata mogę ostro zjechać z dawek, bez obniżki plonów. Oczywiście jeżeli nie potanieją.
Kolega zainwestował w nowoczesny sprzęt, myślał że będzie 2× więcej zbierał ?
Jeszcze raz powtórzę to co już kiedyś mówiłem, nigdy nie uważałem że zostanę krezusem pracując na roli, ale zawsze uważałem i uważam że da się godnie z niej żyć.
Pracuję obecnie dla dzieci, dla przedostatniego
odkładamy żeby pomóc w starcie życiowym. W tym roku też się odłoży niezłą sumkę.
Aczkolwiek od 1 III podjął pracę i rozpoczął zaoczne studia magisterskie.
Ostatni jest na pierwszym roku ratownictwa medycznego.
Mam nadzieję że i jemu da się pomóc bez rozprzedawania gospodarstwa.
Głowy do góry, nie poddawać się.

2,822

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Saletra włocławek 2200 netto brac...cło z Ukrainy przedłużenie .kolejne 2 lata pszenica po 700.....I już. Pozdrawiam z dzikich Bieszczad.....

Leszek   dla kolegów'

2,823

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie przekonacie Andrzeja miejsce zamieszkania oraz urodzenia zobowiązuje bez urazy Andrzej nawet trochę cię rozumiem

2,824

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Szkoda że tylko trochę. Mnie potrzeba i przeciwności losu motywują do działania, zawsze tak miałem.

2,825

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ogólnie to już było, jak to mówią taka branża i niestety stabilizacji zero, kolorowo nie jest i nie bedzie. Spekulanci zarobili, a co dalej kto to wie?... najgorzej  że nie mamy na to wpływu a większość instytucji które powinny reagować i kontrolować to fikcja, bo jest tzw. wolny rynek. a jak to mówią chytry dwa razy traci a jak kto kupił i sprzedał to już się nikt nie przejmuje.

mdw

2,826

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

P.S. miejcie  o mnie zdanie jakie chcecie, ale mimo tej całej ukrainy itp i  tych cen, ale nie chciałbym powrotu poprzedniej władzy, mimo że terażniejsza jest jak jest,bo dopiero bedziemy w dupie, a ci co najbardziej psioczą pierwsi stali w kolejki po wszelkiego rodzaje zapomogi typu suszowe , nawozowe i kij wie jakie. Co maja powiedzieć inne branże nie ucierpiały?

mdw

2,827

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Typowa retoryka pisiorkow. Jeszcze może być gorzej to nie narzekamy i głosujemy na PiS.
Jak kiedyś babkom mówiłem że jest źle w rolnictwie i w gospodarce że inflacja itd. to mi jedna powiedziała że ona wie co to znaczy przednówek i ja nie mam prawa narzekać a PiS to bardzo dobrze rządzi

Rolnik z powołania:-)

2,828

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

yokoslaw napisał/a:

P.S. miejcie  o mnie zdanie jakie chcecie, ale mimo tej całej ukrainy itp i  tych cen, ale nie chciałbym powrotu poprzedniej władzy, mimo że terażniejsza jest jak jest,bo dopiero bedziemy w dupie, a ci co najbardziej psioczą pierwsi stali w kolejki po wszelkiego rodzaje zapomogi typu suszowe , nawozowe i kij wie jakie. Co maja powiedzieć inne branże nie ucierpiały?

Piotrze przyjacielu ..dawali z naszych pieniędzy przecież żaden rząd niczego nie zarabia tylko sciaga z tych co pracują.. to dla czego miał by ktoś się obrażać na swoje pieniądze....pozdrawiam cieplutko.

Leszek   dla kolegów'

2,829

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Rząd się zmieni ....chyba..... bo tu gdzie jestem na Podkarpaciu No to  jednak bastion... Jaroslawa.   .ale i tu nic nie ma oprócz nowych dróg....ja się żadnej zmiany już nie boję tyle ich było tych rządzących lepiej gorzej przeleciało....oby ci nas w konflikt z Rosją uwikłali bo będzie dramat a już przedsmak mamy i tyle.

Leszek   dla kolegów'

2,830

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej coraz agresywniejszy się robisz. Nie tędy droga do zmiany na scenie politycznej.

2,831

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Andrzeja Lepera już niema ale ludzie którzy ganiali policjantów po polach jeszcze żyją na miejscu władzy wziąłbym to pod uwagę sytuacja robi się nieciekawa a w żniwa będzie tragiczna

2,832

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tu się zgodzę jeżeli Ardanowski nie wróci, będzie dym

2,833

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

androl napisał/a:

Pajej coraz agresywniejszy się robisz. Nie tędy droga do zmiany na scenie politycznej.

To dlatego że do tej pory byłem pewien że jak założę rodzinę to z mojego gospodarstwa ją utrzymam, a teraz zaczynam w to wątpić i to przez miłościwie nam pilnujących. Grupa azoty nas okrada, Orlen też, o zbożach z Ukrainy co rynek psują nie wspomnę i to kto na to pozwala kolalczyk z Wojciechowskim. Poprawcie mnie. Oni są z PiSu? Jak mam być spokojny?

Rolnik z powołania:-)

2,834

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wiesław Gryń wywiad dla Farmera targi Kieleckie warto zobaczyć jest w necie

2,835 Ostatnio edytowany przez androl (2023-03-19 18:05:28)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

https://imgur.com/a/Y4qmGrI
Z czwartkowego załadunku.

https://imgur.com/a/eFPKu79
Taka tam łyżka, tylko arkusz blachy dokupiony reszta odzysk z innych niepotrzebnych już ustrojstw.

2,836

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Widzę że też kupiłeś silosy używki
tylko po co przesunąłeś ten workownik o ledwie pół metra to nie wiem.

2,837

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Silosy jeden 23 drugi 22 lata mam, workowniki przesunięte i obniżone do podłogi, Dorobiłem po jednym dodatkowym do każdego silosu po drugiej stronie, żeby na 2 podajniki rozładowywać i mniej podgarniania jest.

2,838

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

androl napisał/a:

Tu się zgodzę jeżeli Ardanowski nie wróci, będzie dym

No to ekologa na ministra nam flancują.

2,839

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kto by nie przyszedł cudu do żniw nie uczyni a rok wyborczy cuda potrzebne od zaraz

2,840

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dobrze że wybory po żniwach