2,921

Odp: Pszenica

Co polecicie w tym roku na t3?

2,922

Odp: Pszenica

Zapewne u Ciebie niema braku wody jak u Kociska tytoniarza. Mi doradca powiedział że t3 może być zbędne, i wcale to mnie nie cieszy.

2,923

Odp: Pszenica

To prawda. Słyszałem, że inne rejony mają problem z wodą. U mnie nie mogę narzekać, jeszcze jeden deszcz rzed żniwami byłby super. Prawda jest taka, że kosztów narobiłem sporo azotu bliżej 200 N i wszystko wygląda dobrze, tylko czy to się w ogóle odbije. Cena pszenicy u mnie 680brutto. Jestem raczej optymistą ale coraz to trudniejsze.

2,924

Odp: Pszenica

U mnie poszło 120 kg N a pszenica jak na razie wygląda bardzo dobrze. Woda jeszcze jest ale nie pogardzę deszczem

Rolnik z powołania:-)

2,925

Odp: Pszenica

u mnie sucho ...

2,926

Odp: Pszenica

U mnie było tylko T1. Wody brak. Pszenica się klosi.  Raczej kolejnego zabiegu nie będzie.

2,927

Odp: Pszenica

Dolnosląskie T3  odpuszczam ...  nie ma sensu  plonu i tak nie będzie ... Ceny też . A jeszcze pierXXXX o  rekodowych zbiorach ...  od kiedy pamiętam są rekordowe . Do tego nam dopłacają do wszystkiego to czego  my wg chcemy ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,928

Odp: Pszenica

Ja chcę deszczu !!

2,929

Odp: Pszenica

wojtas napisał/a:

Dolnosląskie T3  odpuszczam ...  nie ma sensu  plonu i tak nie będzie ... Ceny też . A jeszcze pierXXXX o  rekodowych zbiorach ...  od kiedy pamiętam są rekordowe . Do tego nam dopłacają do wszystkiego to czego  my wg chcemy ??

Ostatnio gadam z kolegą, uradowany bo plony będą rekordowe, pytam niby skąd te rekordy jak podstawowego składnika brakuje - wody. On mi na to "a bo żyta wysokie to będą rekordowe zbiory" i gadaj tu z takim.. Z doświadczenia lat ubiegłych myślę, że znów ziarno będzie drobne jak ryż i połowa kłosów pusta

2,930

Odp: Pszenica

Juz się przyzwyczaić do suszy 5 rok ..stan stabilny......no i tyle

Leszek   dla kolegów'

2,931

Odp: Pszenica

Oziminy wyglądają u nas dobrze dla nich wody wystarczyło. Jednak jare to kto spóźnił siew to obecnie na 2.5tony max. U mnie konopie pod drzewami lepsze niż w polu. Widać jak nawet miedza z chwastami zrobiła cień to różnica w wysokości roślin koło 15cm.

2,932

Odp: Pszenica

Zasialem pszenicę ciastkową Aveniue i wychodzi na to że będzie koszona razem z jęczmieniem ozimym bo już kończy nalewanie ziarna. Azotu dostała tylko tyle co z  250 kg mocznika, raz na jesień na chwasty a na wiosnę miksturę z siarką miedzią i jakąś grzybówką. Nie liczę na wielkie plony ale jak nie będzie miała za dużo białka to dostanę stówę więcej na skupie niż z jakościowej.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,933

Odp: Pszenica

Ciekawa pszenica

Rolnik z powołania:-)

2,934

Odp: Pszenica

Avenue dobra pszeniczka  wczesna , i to bardzo  u nas   wcześniej koszona  niż zimowy jęczmień .  Lub porównywalnie terminowo  sypie ładnie .  Ale też się osypuje Trzeba uważać kombajnem bo motowidłami można wymłócić ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,935

Odp: Pszenica

Mam jej posiane kilkanaście ha. Ciezko utrzymać ją w zdrowotności. Jednak jak jej się poświęcić trochę czasu to w czasie suszy odwdzięcza się dobrym plonem. Za ok 2-3 tyg powinna zejść z pola.

2,936

Odp: Pszenica

https://imgur.com/a/jcJ1Tvz
Patrząc na te zdjęcia można powiedzieć że nie jest źle jak i że jest kiepsko. Wystarczyło parę kroków do tyłu i zupełnie inny obraz.

2,937

Odp: Pszenica

Chyba wylał Ci się RSM w tym miejscu, przyznaj się big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,938

Odp: Pszenica

Takich wypaleń rsm-owych na 8 ha pszenicy mam co najmniej 2 ha.

2,939

Odp: Pszenica

Dajecie drugą dawkę azotu na pszenice ja planuje posiać dziś

2,940

Odp: Pszenica

U mnie za sucha ziemia na taką zabawę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia