301

Odp: facelia

No coś tam było. Jak dla mnie największym plusem tej uprawy to to w jakim stanie zostawia pole po sobie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

302

Odp: facelia

Na nowe działki polecam żyto. Pięknie czyści ziemię z chwastów. Tylko populacyjne, hybryda już tak nie potrafi.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

303

Odp: facelia

Nie późno na żyto siałem kiedyś dla świń ale to były wieki temu

304

Odp: facelia

Andrew89 napisał/a:

Na nowe działki polecam żyto. Pięknie czyści ziemię z chwastów. Tylko populacyjne, hybryda już tak nie potrafi.

Brat miał zasianą też facelie na poplon pod kukurydzę, też fajnie to wyszło bo chwastów nie było, wszystko zadusiła. Wiosną jak szedł gruber na głęboko to traktor miał leciutko, taka fajna strukturę po sobie zostawia. Na wiosnę coś zasieje na nasiona żeby przede wszystkim mieć dla siebie na poplony

E 516 na części
Telefon 695 076 269

305

Odp: facelia

Grzegorz89 napisał/a:

Nie późno na żyto siałem kiedyś dla świń ale to były wieki temu

Grzegorz zwróć uwagę na pogodę. Cały wrzesień był praktycznie letni, przyroda się przesunęła o dobry miesiąc. Ja wczoraj posiałem hybrydę, dziś będę jechał z populacją.

306

Odp: facelia

Żyto z korzeniami zostawia substancję która hamuje rozwój chwastów, nie chodzi o zaduszenie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

307

Odp: facelia

Grzegorz89 napisał/a:

Chłopaki mam kawałek nowego pola i zastanawiam się nad facelią. Siejecie dalej?

Znajomy ogranicza o połowę. Problem ze zbytem się pogłębia... cena śmieszna bo 9 zł i nie chcą brać.

Siły na zamiary zmierz....

308

Odp: facelia

Na targu płaciłem 10zł/kg i było jej faktycznie wyjątkowo dużo. Mimo suszy dobrze wzeszła.

309

Odp: facelia

Ja co roku sieje, ale o dziwo w tym roku mniejsze zainteresowanie nasionami

Rolnik z powołania:-)

310

Odp: facelia

Ekoschematy zastąpiły poplony, więc rolnicy siła rzeczy mniej ich zasieli.

311

Odp: facelia

Ja rozważam.  Może 8 ha. Dużo zależy od tego jaką cenę powie odbiorca w styczniu.
Z tego co słyszę to strasznie wolno idą odbiory kontraktowanych nasion z tego roku.
Mi jeszcze nie odebrali gorczycy innym faceli. I to różne firmy. Muszę drydnac do moich pociągnąć za język co to się dzieje....