441

Odp: dzierżawa

I się  zaczyna ...demony się budzą.....a był spokój w tym temacie ...wróciła lewica i jazda z odwiecznym wrogiem ...z Kościołem ..nie żeby ten Kościół był beż winy ...ale już to jest nudne..igrzyska zamiast chleba....

Leszek   dla kolegów'

442

Odp: dzierżawa

Na moje to niech lepiej zwrócą kościołowi to co im zabrali po wojnie. Kościół wystawi to do przetargu i kto da więcej ten dzierżawi. Przenajmniej bez układów bo tam przede wszystkim liczy się kasa. Nie wiem jak gdzie indziej ale w mojej okolicy to akurat bez żadnych układów tylko kto da więcej. Lepiej tak niż takie top farms i tym podobne mieliby nadal dzierżawic za bezcen a zwykli rolnicy bez możliwości chociaż dają dużo większe stawki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

443

Odp: dzierżawa

W porządku kto da więcej...
Przykład z sąsiedniej parafii. Przy scaleniu ziemię sprzedali nie okolicznym rolnikom choć byli chętni a parafii. Oczywiście że ks wyciągną ręce po datki do parafian a ja zrobił przetarg na dzierżawę to nieograniczony. Ludzie się burzą i moim zdaniem słusznie że skoro za pieniądze parafian kupiona ziemia to przetarg powiem być ograniczony do ludzi z tej parafii

Rolnik z powołania:-)

444

Odp: dzierżawa

Światem rządzi pieniądz pozdumowując czasy mamy takie, że nawet ksiądz bez pieniędzy się nie przeżegna .

445

Odp: dzierżawa

Ksiądz to zawód ... Powołanie niestety nie istnieje w tych czasach lub jest ewenementem ...  co i tak zwierzchnicy z powołania zrobia maszynkę do zarabiania i znów jest  zawód ,,,,

U nas  w koło świdnicy zabrali 2.5tys ha   miało być dla małych .. dostali duzi .  standardowo a jak ktoś jest w solidarności to nawet i pies  dostał działkę ....

część z tych działek  około 200ha jest dla kurii  co najlepsze od 2 lat rosną chaszcze   i nie idzie nawet tego wydzierżawić   na rok czy coś ... nic z tego ...  praktycznie jeden kawałek

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile