461

Odp: Sprzegło 323A

włączam żółwia i ciągnik zwalnia i za chwileczkę znowu wraca na pierwotną prędkość a światełka od klawiszy święcą się tak jak bym miał włączony wzmacniacz.
co jest pochrzanione? gdzie doregulować?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

462

Odp: Sprzegło 323A

Puszcza Ci silownik powietrzny od drugiego stopnia. Albo elektrozawor. ...cos w tym stylu.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

463

Odp: Sprzegło 323A

elektrozawór, miałeś rację.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

464

Odp: Sprzegło 323A

Panowie włączam sie do tematu sprzęgło a właściwie wystrzelił na ktoś na na handel od 323

465

Odp: Sprzegło 323A

Ale co padło? Całe sprzęgło?

466 Ostatnio edytowany przez patefoniq (2024-06-08 15:02:50)

Odp: Sprzegło 323A

Z wypowiedzi zrozumiałem, że wysprzęglik.

Podłączam się do tematu. Mam problem, że uszczelki lecą dosłownie co kilka hektarów. Czy jest jakiś sposób na zmianę tego ustrojstwa? Ja nie mogę pola na raz zaorać, bo ciągle pada wysprzęglik, znaczy się uszczelki w nim.

Mechanik mówi, że to normalne, bo sprzęgło jest za mocne i pod wpływem dużej pracy to się może dziać. Serio nie ma metody permanentnej, aby tę wadę usunąć? Taka "krowa" i takie problemy? sad

PS
Co trzeba naprawić, jeżeli napęd na przód się samoczynnie nie załącza? Mechanik każe mi jeździć na załączonym na stałe 4x4 pod obciążeniem. Można tak, czy się coś uszkodzi?

Silnik jest od Autosana (SW400 -- 6CT107).

pozdrawiam
patefoniQ

467

Odp: Sprzegło 323A

Spokojnie i nie nerwowo. Nowy wysprzęglik kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset zł. Twój wybór.
Jeśli chodzi o przystawkę, to wałki są zużyte i wymagają wymiany.
Moim zdaniem powinieneś podziękować swojemu mechanikowi za współpracę, bo jego rady przyczyniają się do powstawania i powielania negatywnych opinii na temat Fortschrittów.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

468

Odp: Sprzegło 323A

MAREKPE napisał/a:

Spokojnie i nie nerwowo.

Nie chciałem zabrzmieć bucowato, jestem po prostu już bezradny.

MAREKPE napisał/a:

Moim zdaniem powinieneś podziękować swojemu mechanikowi za współpracę, bo jego rady przyczyniają się do powstawania i powielania negatywnych opinii na temat Fortschrittów.

Tylko skąd wziąć dobrego? Panowie z serwisu IFA już się tym nie zajmują. Może znacie kogoś w centralnej Polsce i możecie polecić?

pozdrawiam
patefoniQ

469

Odp: Sprzegło 323A

patefoniq napisał/a:

Panowie z serwisu IFA już się tym nie zajmują. Może znacie kogoś w centralnej Polsce i możecie polecić?

Jetem pewien, że jak pogadasz z PiotrK to Ci zregeneruje wysprzęglik i będzie jak nowy i jeszcze doradzi jak ustawić sprzęgło, żeby wszystko działało całe lata. Ewentualnie sprzeda Ci nowy lub podpowie gdzie taki kupić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

470

Odp: Sprzegło 323A

Tylko z Piotrem musisz uzbroić się w cierpliwość. Sam wysprzegnik jest banalny
Jak niema rys to kwestia kawałka gumy...

Nie wiem jak mechanik może tego nie ogarniać.
Mój ma już 13 lat. Bez gumy ochronnej daje radę... Raz na rok spuszczam odrobinę płynu bo jest brudny i ogień ????????????

471

Odp: Sprzegło 323A

Patefoniq, skąd ta ksywa ? Ciężko trafić na klawiaturze. Centralna Polska, czyli skąd ? Podjadę - naprawię.