41

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Dzień dobry Tomekj86 !

42

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Dzięki za odpowiedź.
Chciałem zobaczyć jak złożyć wodziki skrzyni bo kupiłem zt 323 z 89r z uszkodzoną skrzynią łożysko na środku gòrnego wałka i chyba pod nim igiełkowe bo też tam jest luz.
Przyczyną awarii był niski stan oleju w skrzyni.

43

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Jeszcze nie rozebrałem skrzyni widać to po ściągnięciu pokrywy skrzyni. Do tego pękła podkowa łożyska gdy ja przyblokowało.

44

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Co do skrzyni to pytaj rób foty i coś pomożemy.  Jest parę osób co skrzynie widziało od środka to w czymś możemy  pomóc.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

45

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Dzięki gdy zacznę naprawę to na pewno skorzystam z pomocy.

46

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Panowie, brak przedniego napędu. Zdjęta przystawka, okazało się że jest ścięty frez na wałku wychodzącym ze skrzyni biegów. Teraz ważne pytanie. Czy ktoś z was już przez to przechodził i czy możliwe jest wybicie wałka do przodu? Teoretycznie jak patrzę na schemat i mam dorobiony wałek w ręku - jest to możliwe. Natomiast wczoraj męczyłem się z tym dłuższy czas i nie idzie mi jak powinno

47

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Dzień dobry.

48

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Dzień dobry, Proszę wybaczyć brak kultury. Czy ktoś z Was ma wiedzę ww. pytanie?

49

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Dzień dobry, Proszę wybaczyć brak kultury. Czy ktoś z Was ma wiedzę ww. pytanie?

50

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Wydaje mi się, że z tyłu jest seger i bez odpinania skrzyni od mostu się nie obejdzie

51

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Tak , na końcu jest seger i skrzynia musi odjechać od mostu.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38