21

Odp: gdzie są nasze skarby

pawelg może inni wyrażą swoje zdanie czy gospodarstwo opisane przez maruusa  gdzie jest wszystkiego po trochu i cały czas jakim człowiek dysponuje spędza się w polu  albo w oborze to cywilizacja czy średniowieczne gospodarstwo wiem że czasem trudno to zmienić bo są różne  sytacje różne tereny nie wynika to nawet z niezaradności gospodarzy ale nie zmienia to faktu że te gospodarstwa do nowoczesnych nie należą

22

Odp: gdzie są nasze skarby

Że tak powiem-ale jatka!!!!!    Dla mnie domowe wyroby,to jest to.Nie ma porównania do chłamu z marketu. Swoje wędliny,a jak się dziczyzny doda--mniam!

23

Odp: gdzie są nasze skarby

ze sklepu wędlina poleży 3 dni i obśliznie a swoja nie wink

Sprzedam U-4514

24

Odp: gdzie są nasze skarby

ej moja wieś nie jest zacofana poprostu są tutaj tradycjee .A ludzi mają we krwi rolictwo.Ale też nie myśl se że jesteśmy z 19 wieku u nas są 7 szkoł 4 kluby sportowe. itp. Ludzie z miast aż zabijają sie o miejsce na wakacje w naszej wsi to wiec ludzi podjeli wybur za ciebie bolek prawi wszyscy chcą odpocząć .

Fenol za dam ci przepis jutro bo  dzisiaj babcia już śpi.

www.koniezimnokrwiste.czo.pl

wchodzić bo konie to potęga

25

Odp: gdzie są nasze skarby

Bolek tak jak sam napisałeś każdy jest jaki jest i każdy ma swoje zdanie na temat prowadzenia gospodarstwa i niech tak zostanie , niech każdy robi jak chce byle robił dobrze , a krytyka powinna być produktywna a nie denerwująca , więc bez urazy .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

26

Odp: gdzie są nasze skarby

pawelg  Nazwanie mnie że jestem rolnik jak z koziej dupy trąba wcale mnie nie znając  to faktycznie krytyka produktywna a nie denerwująca.

27

Odp: gdzie są nasze skarby

za dużo tematów na raz a zupełnie zeszliśmy z meritum. co do jedzenia nasze wyroby lub od sąsiada zawsze są najlepsze podziwiam tych którzy potrafią, i nigdy żadna nawet najlepsza marka ich nie dogoni. ojciec jak robił szynkę to leżała ona w zalewie w piwnicy 2 tygodnie a jeden gość z rzeźni mówił mi że u nich robi się ją w kilka godzin(!). Bolek nie ma problemu każdy jest rolnikiem wystarczy że sam siebie tak nazywa-dziś przecież nie jeden by się za rolnika obraził. nie gniewam się wręcz żałuje że się uniosłem bo to nie ma sensu. mam nadzieje że ty też nic do mnie nie masz. u mnie w domu jest kult pracy i zaczynam wpadać w jej wir bez pamięci super że są tacy co potrafią znaleźć czas na wyżyny smakowych doznań w dodatku pichcąć coś samemu. u mnie raz na ruski rok pojawi się coś ekstra z własnej produkcji na wzór wyrobów z dawnych lat. choć obiady i wypieki są pyszne w domu są 2 niewiasty z zapałem do kuchni obie super kobity. czasmi dostaniemy coś od przyjacół ostatnio sarninka, co do rolników o których pisze marrus znam takich którzy od lat nie dali nawozów mineralnych ziemie szykują płodozmianem i obornikiem umiejętną uprawą i ja się przy nich chowam, oni zawsze zbierają dobry towar i nigdy o to nie pękają a ja zawsze, na nich się wzoruję do nich chodzę po radę(żeby nie było nie domówień pełna ochrona na grzybki robactwo chwasty i czasami karmienie dolistne to dla tych panów normalna sprawa po prostu wszystko jak należy tylko nie wybulają się jak większość na drogie nawozy które nie przełożą się na zysk). piszesz o niedzielnym obiedzie poza domem to jest fajne jednak generalnie nie stać mnie na taki luksus i też jem tak ale raz na ruski rok ostatnio poznań sfinks na rynku, rany! ale dobrze karmią...
no bądź co bądź niebawem robię ser z przepisu od marrusa więc smacznego

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

28

Odp: gdzie są nasze skarby

Fenol a jaki chceż z ziołami czy bez .

www.koniezimnokrwiste.czo.pl

wchodzić bo konie to potęga

29

Odp: gdzie są nasze skarby

Nie ma się co oszukiwać że wraz z odejściem (oby żyli jak najdłużej) pokolenia naszych dziadków i rodziców odchodzi tradycja domowych wyrobów i nie ma się co temu dziwić. U mnie w domu od zawsze były wyroby domowe i nie wyobrażam sobie aby iść do sklepu i kupić biały ser, jajka, śmietanę, mleko .... A babcine ciasto drożdżowe (na własnych jajkach, mleku i mące) ze świeżo robionym masłem i jeszcze ciepłym mlekiem - nic nie przebije wspomnień tych smaków. W domu do tej pory się robi domowe wyroby. Natomiast jak długo to potrwa ?? Zapewne do czasu o którym wspomniałem na początku. Nie dlatego że nie będę potrafił, nie będę miał przepisu bo przecież tego wszystkiego nauczyłem się przez lata patrząc jak wyrabiają je rodzice i dziadkowie, ale dlatego że jesteśmy innym pokoleniem i czas jaki trzeba będzie spędzić nad przygotowaniem np wędzonki poświęcimy na wypad ze znajomymi, kino, itp. Czasy się zmieniają, pokolenia się zmieniają, zwyczaje i nawyki także.
Jeżdżę po różnych wystawach, targach i zaobserwowałem że w ostatnich latach przybywa najwięcej stoisk z domowymi lub regionalnymi wyrobami i te stoiska cieszą się dużym zainteresowaniem. Chrońmy rodzinne i lokalne specjały aby w przyszłości nie tylko  o nich opowiadać naszym dzieciom ale również po to aby mogły same tego spróbować.
Widok dymiącej się wędzarni, zawieszonych, pętek kiełbasy, kilku szynek, w powietrzu unoszący się zapach dymu przesiąkniętego wyrobami - stara, dobra polska wieś. Na szczęście niedługo święta więc na stole będzie tylko jedzonko z własnych produktów - mniam

gg 5118068

30

Odp: gdzie są nasze skarby

marrus napisał/a:

Fenol a jaki chceż z ziołami czy bez .

a czy ja mógłbym liczyc na jakis sprawdzony przepis??

31

Odp: gdzie są nasze skarby

no jest sprawdzony tylko że babcia robi na dwa sposoby.

www.koniezimnokrwiste.czo.pl

wchodzić bo konie to potęga

32 Ostatnio edytowany przez Fenol (2009-12-04 20:52:48)

Odp: gdzie są nasze skarby

dawaj oba smile

:pa: :pa: :pa: :pa:


MARUS CZEKAMY NA PRZEPISY KICHY NAM JUŻ MARSZA GRAJĄ!!!!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

33

Odp: gdzie są nasze skarby

marrus co z tymi przepisami??