Temat: Ciśnienie oleju

Witam
Mam pytanie  co może być przyczyną niskiego ciśnienia oleju.podobno jeśli jest małe ciśnienie to nie można kręcić kołami a w moim wypadku kręci się lekko ale ciśnienie jest zbyt niskie by ruszyć pompę sprzęgła. I co może być tego przyczyną?? :nie_wiem:

2

Odp: Ciśnienie oleju

prawdopodobnie  zabrudził sie zawór ten  nad zbiornikiem oleju do skrzyni  obok słupka  od kabiny na klucz bodajże 36  odkręc to przeczyśc przedmuchaj i powinno działac jak nie  ten zawór to bedizemy myslec dalej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Ciśnienie oleju

no rano czyściliśmy. ale jeszcze raz spróbujemy i jeszcze dodam ze ciśnienie rośnie jak się kręci kierownicą

Odp: Ciśnienie oleju

i olej dopływa do tego zaworu ale już nie ma ciśnienia.

5

Odp: Ciśnienie oleju

a gdzie sprawdzasz siśnienie oleju  wsadziłeś gdzies po drodze zegar czy jak ??  najlepiej opisz objawy   jakie były i co teraz się dzieje bo to że kręcisz kierownica to wiem i chyba nie możesz wycisnąc sprzęgła?? czy jak ?? dobrze rozumiem ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Ciśnienie oleju

Tak zegar po drodze przykręciłem. i zaczęło się od tego że ciężko sprzęgło szło i gdy popuściliśmy węże przy pompce od sprzęgła to olej nie leciał i zaczęliśmy szukać i doszliśmy do wniosku że ciśnienie jest zbyt małe. a skoki ciśnienia są gdy się kręci kołami w lewo i prawo a ciśnienie też nie jest stałe tylko spadnie i się podniesie.

7

Odp: Ciśnienie oleju

Masz jeszcze po drodze chłodnice oleju ona lubi się zapchać.Są tylko dwa miejsca gdzie możesz szukać przyczyny,chłodnica i ten zaworek.Z nim mogą być problemy bo jest tam trochę części ,ostatnio go robiłem bo też mi ciężko chodziły pedały i właśnie on był problemem bo była zabrudzona ta siateczka i na zaworku był paproch a znowu u kolegi chłodnica blokowała przepływ oleju.

8 Ostatnio edytowany przez fortschrittzt323a (2010-03-21 13:26:11)

Odp: Ciśnienie oleju

aha tylko ciśnienia już nie ma na powrocie z obitrola przed chłodnicą

9 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-03-21 15:08:54)

Odp: Ciśnienie oleju

Bo dopiero jak wciśniesz pedał to powinno lekko skoczyć.A jakie ciśnienie masz przed orbitrolem bo przed i za powinno być takie samo chyba że ruszasz kierownicą.

Odp: Ciśnienie oleju

no właśnie wskazówka jest na zerze a jak naciska się pedał to podskoczy i spadnie. a przed i po orbitrolu nie patrzeliśmy bo węży nie można rozkręcić.

11

Odp: Ciśnienie oleju

To na pewno ten rozdzielacz za aku. szukaj tam problemu bo wspomagacze pedałów są tak proste że nie mogą się popsuć.

Odp: Ciśnienie oleju

a możliwe jest że pompa olejowa nawala??

13

Odp: Ciśnienie oleju

Jak by pompa była słaba to raczej układ kierowniczy by chodził ciężko, do serwa sprzęgła nie potrzeba tyle oleju, żeby działało. To Ci się popsuło tak nagle ? Bo to bardziej wygląda na złe podłączenie przewodów olejowych niż uszkodzenie hydrauliki, chociaż może orbitrol się rozpada.

14 Ostatnio edytowany przez fortschrittzt323a (2010-03-24 09:18:52)

Odp: Ciśnienie oleju

to znaczy wszystko było ok ale silnik był wyciągany i po złożeniu przestało działać to sprzęgło a w złe podłączenie przewodów wątpię bo według schematu wszystko jest dobrze podłączone.

Odp: Ciśnienie oleju

no dzięki za pomoc w końcu się wyjaśniło i sprzęgło działa jak marzenie  smile

16

Odp: Ciśnienie oleju

A co ostatecznie było tego przyczyną?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Odp: Ciśnienie oleju

Na zasileniu pompy wspomagania ten dławik był zapchany takim paprochem jakimś.

18

Odp: Ciśnienie oleju

Czyli drobnostka :-)

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Odp: Ciśnienie oleju

Można tak powiedzieć choć roboty i szukania było sporo ale dobrze że to tylko to. A czy ktoś się orientuje czy można dostać zestaw uszczelek oringów i tych plastików od głównego zaworu???

20

Odp: Ciśnienie oleju

Dołączam się do pytania powyżej. Również czy ktoś posiada schemat katalogowy bo w katalogu 323a tego nie ma, a chyba poprzednik coś tam poprzekładał..