41

Odp: Przepompowany olej

U mnie układ kierowniczy sam się nie odpowietrzy a z tą pompą to tylko przypuszczenia bo też w to nie wierzę żeby olej nie zdążył napłynąć a może cosik się porobiło w zbiorniczku oleju może się urwały ssawne.

42

Odp: Przepompowany olej

ja jak miałem za mało oleju to też mi kierownica nie chciała się kręcić a zamiast oleju leciała kawa z mlekiem ( tyle powietrza ) dolałem oleju sam się odpowietrzył. Może masz za mało oleju jechałeś przechylony..... dolej oleju na max  i sprawdź. mi też się wydawało ze jest stan oleju jest ok. rozebrałem pompę odpowietrzałem układ olej chciałem wymieniać na koniec dolałem 10 litrów i lata. W tym ciągniku wszędzie musi być więcej oleju  niż mówi instrukcja w silniku też mam 23 litry zamiast 16 bo jak było 16 to nie miałem ciśnienia

43

Odp: Przepompowany olej

ja przy okazji jeszcze podzielę się swoim "zjawiskiem" w związku z hydrauliką i pompą główną. Pewnego razu odpalam traktor z pługiem, podnoszę go i on w połowie stanął i zero reakcji. Pierwsza myśl to to to zabezpieczenie sworznia. Ale w dół również nie chciał iść. Zaklinował się w jednej pozycji. Zgasiłem traktor. Podumałem. Odpaliłem a on podniósł pług do samej góry. I tyle. W dół nie chciał ani centymetr.
Pierwsze co to skoczyłem do miasta po 10L oleju bo wywnioskowałem że może być problem z ciśnieniem pompy. Zero rezultatu. Natomiast zacząłem winić pompę bo jak przestawał pracować to rozdzielacz mimo ruszania wajchami był cicho. Ale żeby tak chodziła że po odpaleniu chwile chodzi a potem nic???

Odpowiedź znalazłem szybko. Po odpaleniu brat docisnął łapkę pod ciągnikiem od załączania pompy. Załączyła się. Nie mam tam linki bo nie było jej tam więc założyłem sprężyne która miała dociskać w pozycji załączony. Ale była dosyć delikatna. Zmieniłem na mocniejszą i się problem zakończył smile

44

Odp: Przepompowany olej

Moja pierwsza myśl to też że za mało oleju i tłumaczyło by to wszystkie objawy tylko że kolega napisał że oleju ma ponad stan.

45

Odp: Przepompowany olej

hmmm pomyślmy...
Piszesz że w pierwszym momencie po zatrzymaniu miałeś mało oleju.  sugerujesz że olej nie nadarza spływać ze skrzyni. Nie jestem specjalistą ale olej z siłownika wraca do zbiornika. Więc  mało prawdopodobne by sam siłownik zabrał ci cały olej nie wiadomo gdzie.
Nalej oleju na max tak by był nad wężyk o spróbuj wtedy. Od początku wężyka do końca jest niecałe 20 litrów wiem bo ostatnio sam wlewałem.
Problemy z wolno spływającym olejem są możliwe ale przy gesty zimnym oleju a nie przy kilkugodzinnej pracy wykluczone.

46

Odp: Przepompowany olej

OK koledzy doleje jeszcze troche oleju i zobaczę jutro w polu jeszcze muszę troche poczekać bo sobotę troche popadało i na koniec dnia juz ledwie mogłem z pola wyjechać. A zapomnialem dodac że ja mam z tyłu dwa siłowniki pomocnicze. Doleje tak jak sugeruje krzysiek do końca wężyka i zobacze co się dzieje. Jutro wieczorem zdam relację .

Pozdrawiam wszystkich