1 Ostatnio edytowany przez karlos (2007-04-17 20:59:52)

Temat: zacieta listwa pompy wtryskowej

zacznijmy od poczatku
-co sie stalo
-co odkrecic
-co dalej robic

widok mojej pompy
http://images21.fotosik.pl/183/c83a9fba2d37b1c3m.jpg

a o co tak naprawde chodzi proponuje zobaczyc w dziale silniki i watku uszczelka pod glowica

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

2

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

stań koło pompy i ręką dodaj gazu powinno być słychać stuk jak listwa uderzy o śrube regulacyjną dawki rozruchowej

GG 309772

3

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

A ja zapytam na początek czy jak kręciłeś rozrusznikiem to leciał dymek z komina?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

tak bialy ale bardzo niewiele

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

5

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

To znaczy że paliwo dochodzi. Ja bym próbował na zaciąg zanim rozpoczniesz grzebanie. Nic nie psuje się nagle skoro przed rozkręceniem głowic palił normalnie. Jedyne co mogłeś źle zrobić to regulacja zaworów. Lina chłopie i ciągnij jak nie odpali będziemy wtedy dochodzić. Ja po wymianie pierścieni miałem to samo na rozruszniku nie gadał , po zaciągnięciu (jakieś 50m) odpalił i już potem nie było problemów.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

Miałem tak samo jak zrobiłem wymianę wnętrzności w silniku przy MTZie, na rozruszniku ani rusz nie chciał zagadać, więc lina i heja, po 5 metrach silniczek juz mlaskał, może warto Karlosku spróbować :hmmm:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

7 Ostatnio edytowany przez kobi (2007-04-17 22:28:34)

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

za pompą zasilającą zdejmij tą pokrywkę przykręconą śrubkami 5-tki na klucz 8 i wtedy możesz zobaczyć czy listwa chodzi, jak nie idzie to czymś w nią lekko stuknąć i  :smiley:

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

8

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

on ma chyba uszkodzone pierścienie albo tuleje bo jak kręci rozrusznikiem to mu dym wychodzi ze skrzyni korbowej a przy takich obrotach na rozruszniku jak wychodzi dym to coś z tłokami nie bardzo.

GG 309772

9

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

dzis nie dam rady ale postaram sie jutro zaciagnac i pogadamy

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

10

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

a jeśli listwa się zatnie to jaki ratunek?

11

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

jak sie skończyło karlos?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

12

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

Po tej zimnie miałem bardzo podobną sytuacje, ciągnik stał całą zimę, gdy przyszło do odpalania - klapa ani słowem się nie odezwał, odkręciłem tą pokrywkę na pompie prysnąłem troszkę WD-40 na listwę i jej prowadnice lekko stuknąłem poruszałem. Ciągnik odpalił trochę dziwnie i nie równo chodził, a w końcu się rozruszał i jak na razie jest w porządku. Mój ojciec tez rzucił okiem na listwę i jego zdaniem ma już spore luzy, tak wiec niestety WD-40 to tymczasowe rozwiązanie, co z tym zrobić? - niestety pompa musi iść do regeneracji, dobry pompiarz zrobi porządek z listwa.

I tak jak ktoś pisał na początku wątka o tym czy słychać dawkę początkowa jak ręką się dodaje gazu, u mnie tez było słychać jak stukała ta śrubka do regulacji i tez leciał dym, a jednak nie odpalał. tak wiec może to być listwa, aczkolwiek jak to motor po remoncie spróbował bym linką go odpalić, może po prostu na pierwszy rozruch potrzebuje liny - to również się często zdarza.

13

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

Pompa wtryskowa ma pompować paliwo w odpowiedniej dawce, pod prawidłowym ciśnieniem w ściśle określonym czasie. Skoro to robi, silnik ładnie pracuje i apetyt ma umiarkowany - zostaw ją w spokoju. Zacięcie listwy w tych pompach to częsta choroba. Nie śpiesz się z regeneracją.
Silnik po remoncie, jaki by on nie był - ma odpalić z rozrusznika. Linka rozruchowa zaczepiona do traktora po remoncie silnika, to porażka dla tego co go remontował. Kiedy nie chce odpalić w żaden cywilizowany sposób, trzeba ostatecznie brać go na linkę. Jest to sygnał, że za następny remont silnika taki mechanik niech się nie bierze.

14

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

sławek  popieram twoje zdanie lina to ostateczność i niema gwarancji że zapali i się nie rosp......

15

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

Linka owszem, ale tylko na odpowiednich biegach (tylko jedna kombinacja jest właściwa) bogumy sprzęgłowe strasznie tego nie lubią.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

16

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

jedna czyli która ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: zacieta listwa pompy wtryskowej

A może by tak spróbować odpalić przy pomocy wałka WOM, może byłoby bezpieczniej i spokojniej?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia