Temat: Ciągle pada

U mnie już podwórko zalane jak tak dłużej pójdzie to woda wejdzie do obory i garażu a na pole nie wjadę jak za miesiąc a jak u was przedstawia się sytuacja powodziowa.

2

Odp: Ciągle pada

u mnie w końcu normalny rok trochę pada ale wody niema za dużo jeszcze poziom wód nie wrócił po ostatnich suchych latach ale współczucie dla tych co mają jej nadmiar

3

Odp: Ciągle pada

Scoda w prawdzie mamy do siebie ok.20km. jednak gleby są u nas całkiem inne i deszczu mam już dość ,łąki wszystkie torfowe i mokre jak gąbka . W zeszłym roku to do prasy zwijającej założyłem bliźniaki a i tak jeszcze miejscami ciągałem ją na włokę a teraz widzę że chyba będzie jeszcze gorzej tak że niech ktoś wreszcie zakręci ten kran.

4

Odp: Ciągle pada

koseś z łąkami to się zgodzę też mam taką ale za to zboża super rosną a ja mam suszy dość ale niech ten deszcz rozłoży w czasie

5

Odp: Ciągle pada

ja jestem z Kuj-pom ale u nas też pada i pada. Nie tak jak na południu ale w nocy z czwartku na piątek przyszła taka pompa że sąsiadowi piwnicę zalało a mnie 20ar. buraków. Drenem nie daje rady ściągnąć. Od tej pory ciągle pada, po trochu ale pada. W czerwcu zapewne przyjdzie susza i wszystko ugotowane, ale bądźmy dobrej myśli. Może trzeba się pomodlić o dobrą pogodę? Albo na mszę dać? Co myślicie koledzy?

6 Ostatnio edytowany przez jamir12 (2010-05-17 14:35:12)

Odp: Ciągle pada

W Sieradzu leje od 2 dni non stop i już nawet nasze piaski mają dośc wody u mnie wszystko jest jak gąbka nasiąknięte już bez kaloszy się nie wyjdzie. Byłem właśnie nad stawem i jak jeszcze dzień popada to wodę będę miał w stodole tak pełny jeszcze nigdy nie był jak teraz a na łące w dołkach wody już na pół kalosza.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

7

Odp: Ciągle pada

8 dni temu w niedziele popryskałem buraki na chwasty bo widzialem ze pon i wt bedzie padac ... i trafiło mi sie to jak ślepej kurze ziarko bo od tamtej niedzieli padalo tylko raz - od poniedziałku do piątku w sobote trochę wiaterku ale bez deszczu a od wczoraj to znowu pada ... patrzyłem na Meteo i to bedzie taka sama sytuacja jak w 97. Wieje z pólnocy na poludnie i wszystkie chmury deszczowe zatrzymaly sie w poludniowej Polsce bo góry je skutecznie blokują .... czyli musą się wypadać albo wiatr musi sie zmienić ale raczej to pierwsze .. do piątku przewidują ze sie wypada ... a póżniej wyż i pogoda oby nie patelnia od razu bo grzyb wszystko pochłonie hmm

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

8

Odp: Ciągle pada

no u nas bagienko juz sie prawie wylewa na droge, o.5 ha ktore czekalo na kukurydze juz bylo prawie gotowe na wjazd forsza, woda znikla jeszcze z tydzien i by mozna suszyc kragla a tu wlewka ze jest wiecej niz bylo, sasiad wypuszczal szpada z burakow, jeszcze panowie elektrycy poorali mi kukurydze ciezkim sprzetem (Forsz ciagnal dzwig ktory i tak nie poszedl) ogolnie to mokro nie da sie nic zrobic a tu zyto juz sie wyklosilo trzeba ciac

9

Odp: Ciągle pada

ogulnie rzecz biorąc   cieńko widze ten rok neutral| dla rolników

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Ciągle pada

ziemniaki  leżą w ziemi i czekaja na słońce ( te w piwnicy mają dłuższe kiełki niż te w ziemi sadzone 3 tygodnie temu.
Pszenica jedna ma 5 cm druga 15 kolorek zdrowy ale jej rozmiary porażają
Porzeczki chyba będą .....
wiśni nie będzie bo pszczoły nie zdążyły z swoja robotą  ulewa spłukała kwiat
wczoraj pojechałem obejrzeć zboża i się zakopałem przy na wracaniu
przez najbliższy tydzień nie wjadę w pole  jutro ma dolać.....

11

Odp: Ciągle pada

Panowie, jest dobrze. Pada w całym kraju, równo i sprawiedliwie - nie tylko na południu.
Lata całe temu wybrałem się z kumplem w podróż, w poszukiwaniu zbytu na swoje produkty. Zaliczyliśmy Czechy, Niemcy i południe naszego kraju. Na nowej giełdzie (nie na psim polu które bardzo dobrze pamiętam), chyba na Obornickiej - facet mówi nam coś takiego "jak są góry, to same dziury - jak są doły, to pełne stodoły". Parę minut nad tym myślałem i nic nie wymyśliłem, dopiero on nas oświecił. A towar miał piękny !
Jak jest suchy rok - urośnie wszystko prawie wszędzie. I w wyschniętym stawku i na najwyższej górce. Jak jest mokry rok - urośnie tylko na górce, a że na górkach sieje się żytko - więc żytka w każdą porę zabraknąć nie powinno. Bingo !
Mój sąsiad zawsze mawia - "siej doły i góry, bo nie wiesz jaki rok który".
Mam lekko -pofałdowane pola. Niech pada. Na górkach zbiorę, na dołkach wygnije.
Będzie susza - na dołkach zbiorę, na górkach wyschnie. Czym się przejmujecie ? Najgorsze co może nas spotkać, to klęska urodzaju. Na razie się nie zanosi.

12

Odp: Ciągle pada

no jak masz pofałdowane pole to gra gitara ale  ja większośc kawałków mam na ruwnym a na górkach tylko rzepak tongue rzepak ma sie jak narazie dobrze ale pszenica  ze tak powiem zaczyna uczyc sie pływac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: Ciągle pada

Sławek Twoja historia nie pasuje do mojej ziemi
Na płaskich - mokro
na górkach - mokro
w dołkach - mokro
tylko na stromiznach "sucho" bo spływa.....

14

Odp: Ciągle pada

tak wygląda moja pszenica przed deszczami ... jak bedzie po to sie okaże dopiero za miesiąc ....
http://www.fotoload.pl/123aa16/b2912473ed31da1446f3bc0e947e6931699_min.jpg 
i rzepak ... połowa była zawiązana ... reszta się okaże ..
http://www.fotoload.pl/123aa39/29eaa4e03df3293db81be1430fe8b61d5755_min.jpg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

15 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-05-18 20:12:15)

Odp: Ciągle pada

liście jak sałata ;-)

16

Odp: Ciągle pada

"trochę" sałaty na to poszło .... :wow:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

17

Odp: Ciągle pada

a ja myslałem ze tyko w moich stronach jak okiem sięgnac to sam rzepak ale widze że u ciebie też troche tego posiali

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Ciągle pada

u mię jest akurat burza leją z góry wiadrami wszędzie woda wierzba 2 letnia leży ciekawe jak tam zborze

19

Odp: Ciągle pada

U mnie rzepak się położył.

20

Odp: Ciągle pada

Panowie ja mam do posiania jeszcze 15 ha kukurydzy i 1ha ogórków , o pryskaniu jarego nie wspomnę , i powiem tak zaczynam się lekko martwić a końca opadów nie widać.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."