1 Ostatnio edytowany przez Fenol (2009-08-30 20:52:21)

Temat: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

Panowie taka sprawa jak w temacie, gdy podnoszę maszynę następuje wyciek oleju z szybkozłącza taki sam efekt jest gdy dźwignią od kipowania puszcze na te szybkozłącze olej, tylko że w tedy mocniej cieknie. czy taka sytuacja że podczas podnoszenia pojawia się ciśnienie na szybkozłączu jest normalne?   może szybkozłącze  jest walnięte a jakieś ciśnienie ma prawo tam być i przepuszcza...
moj ciągnik chodził wcześniej z turem i mam ograbioną hydraulikę. tylko jedna para złączy z tylu. dodaje fotki może u mnie jest coś pokręcone.
a może to jest kwestia tych pokrętęł przy podnośniku. bo zdaje się ze jedno z położeń daje dodatkowo 10l\na minutę oleju, ja po prostu jestem zielony w tym temacie. czy ktoś wie co jest grane ze cieknie?
a może na tym pulpicie mam coś w takim położeniu że tak ma olej ciec?
dodam że jak pchnę zaworek w szybkozłączu gdy zadna dzwignia nie jest w ruchu to w żadnym z 2 szybkozłączy nie cieknie olej no jedynie śladowe ilości bo dostaje się powietrze wiadomo.
co jest grane?

1 pulpit podnośnika http://images40.fotosik.pl/186/969e54e1eb33dfd2m.jpg  kręcąc tymi pokrętłami na środku pulpitu nie zauważyłem różnicy:|

2 przemycam jeszcze jedno pytanie gdzie powinna prowadzić ta rurka?
http://images39.fotosik.pl/186/e65f160cdc1b3dbfm.jpg

3 ktoś pytał o biegi to daje zdjęcie z kabiny jeszcze http://images45.fotosik.pl/190/8e95e230b44fa972m.jpg

4jeszcze jedno pytanie gdzie ustawia się sprzęgło tą srubą rzymską przy zbiorniku czy już przy tym siłowniku na dole?
http://images48.fotosik.pl/190/cfce2cddbd5e406fm.jpg

dodam jeszcze że cieknie zawsze niezależnie czy coś wisi na podnośniku czy nie. zawsze sad
nie jest to wielki wyciek ale mam świerzy olej i żal na wycieki patrzeć sad

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

jak cieknie to znaczy że szybkozłącza  do dupy tongue
co do tych wajch nie przeszkadzają ci one  przy manewrowaniu ciągnikiem itp ??
rurka  hmm a z kad ona idize wogule ?? od filtra oleju czy mi się zdaje ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

ale gdy nie naciskam na wajchy jakiekolwiek to nie cieknie z szybkozłączy
wajchy od biegów są ok nie przeszkadzają.
rurka idzie od filtra oleju mniej więcej z tego samego miejsca co wąż na zegar ciśnienia w kabine
jakieś pomysły?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

Rurki na drugiej fotce, nie powinno być wcale. Może ktoś zakładał tam zegar ? Rurkę zdejmij, otwór zaślep korkiem.
Sprzęgło ustawia się w sprzęgle. To o czym mówisz, to cięgła. Zostaw je w spokoju. Cięgła regulujesz dopiero wtedy, kiedy sprzęgło jest na sto procent dobre i prawidłowo ustawione a nadal niedomaga.

5

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

Oryginalnie ta rurka (wężyk) idzie do wskaźnika ciśnienia oleju na pulpicie, ale widzę, że masz tam rozgałęźnik i jeden wężyk idzie w stronę kabiny, a ten który idzie w stronę poduszki silnika, to nie mam pojęcia?, czy ktoś sobie zrobił w ten sposób jakieś smarowanie czegoś (może sprężarki) lub też dodatkowy manometr był tam zamontowany? :nie_wiem:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

6 Ostatnio edytowany przez Fenol (2009-08-30 21:36:44)

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

tata nie wiem na koniec wężyka wsadzona jest śrubka i opaska...
a co tata powiesz na ten wyciek oleju z szybkozłącza w czasie podnoszenia lub gdy puszczę olej na te szybkozłączę? no bo jeżeli puszczam na nie olej tak jak do kipowania to powiedzmy ze normalne ze przecieka ale co jest grane ze przecieka gdy podnoszę ramiona podnośnika? napisz mi proszę jak też jest z ustawianiem sprzęgła tam jest tyle tych punktów ze nie czaje czaczy przy każdym wysprzęgliku ( to jest chyba to ustrojstwo jak pompka do hamulców) tez są śruby regulacyjne pękam się do dotknąć a sprzęgło do końca mi nie puszcza ale to małe piwo z tym da się żyć boli mnie ten olej sad
podstawowa sprawa czy w czasie podnoszenia jakieś ciśnienie ma prawo ujawnić się na szybkozłączu może to jest dopuszczalne a moją szybkozłącze jest walnięte?
ciągnik chodził wcześniej przy turze i boję się ze mam coś namieszane w hydraulice..
wiem że któreś szykozłącze jest od puszczania oleju a drugie z drugiej pary zatrzymuje je może tu jest knyf bo ja mam tylko jedną parę?
jeszcze jedono pytanie Panowie
na zegarze od ciśnienia powierza są 2 wskazówki biała i czerwona czerwona od kilku dni leży i nic nie robi co ona wskazuje i jak powinno byc?
Sławek masz rację..niestety

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

Co do cieknącego oleju z szybkozłącza, to zawsze trzeba zacząć sprawdzać w miejscu przecieku, czyli wymień szybkozłącze, bo to może na pewno ono jest walnięte i nie szczelne i przepuszcza olej, możliwe też, że ta jedna para szybkozłączy którą masz jest połączona zasilaniem właśnie podnośnika, w niektórych ciągnikach tak jest, że hydraulika wewnętrzna (podnośnik) ma też wyjścia zewnętrzne, ale nie zawsze tak jest, może akurat u ciebie. Przez szybkozłącze nie ma prawa nic wycieknąć, nawet podczas przypadkowego podania na nie ciśnienia, więc wymień je i będzie ok.
Sprzęgło natomiast to jest wyższa szkoła jazdy, musisz zacząć od sprawdzenia pod ciągnikiem w jakiej pozycji są łapki, muszą być tak ustawione, aby nie dotykały łożyska oporowego i muszą być od niego w równej odległości ( np 1 mm), jeśli tak jest to ustawiasz sobie pod zbiornikiem powietrza na popychaczu wysprzęglika ustawienie pedału sprzęgła, tak aby był odpowiedni skok jałowy pedału i aby w odpowiednim miejscu zaczynało chwytać.

Co do tego wężyka z opaską i śrubką to zrób jak pisał Sławek, zostaw tą prawidłową rurkę co idzie do zegara, reszta precz.

W zegarze ciśnienia powietrza jedna wskazówka pokazuje ciśnienie w układzie, a druga pokazuje ciśnienie w układzie hamulcowym po wciśnięciu pedału hamulca

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

8

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

aha dzięki!
myślałem ze sprzęgło to sprawa na szybko ale jednak będę musiał jeszcze poczytać ok
to tłumaczy skąd anomalie z tą wskazówką to kolejna rzecz która nie istnieje w tym ciągniku niewiedzieć dlaczego Hiszpanie wywalili zawór sterujący do przyczep i wstawili osobny sterowany ręcznie w kabinie a wyjście jest jak szybkozłącze do sprężarki do pompowania kół...pablo picasso jego mać...jutro nowe szybkozłącze

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

oj widze że w tym ciągniku to masz niezły bigos big_smiletongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

wstyd się przyznać szybkozłącze wyeliminowało problem.
bigos.. masz na myśli brudzik w szoferce? smile
dziś to miałem bigos ale w oczach a raczej śmierć. mój problem ze sprzęgłem pogłębia się byłem już zmęczony jeździłem szybko ciągnikiem i mimo naciśnięto sprzęgła (nie do końca) wjechałem z pola na asfalt ruchliwej drogi...to było straszne! zatrzymałem się na środku drogi gruber został na poboczu. przerąbałbym asfalt jak nic! zgasiłem ciągnik samochody się zatrzymały w pierwszej chwili myślałem że coś nawaliło ale nie, szybko spieprzyłem na pole. dziś było GRUBO...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

Jesteś niebezpieczny dla otoczenia jak 15-latek w bmw po dyskotece wink

12

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

BMW-
Banditen
Motor
Wagen big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

13

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

Ja ostatnio słyszałem, że to Bolid Młodzieży Wiejskiej big_smile
Wiesz, że Admin tego forum ma BMW, chyba nas zaraz zbanuje.

14

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

co do wycieku z szybkozłączy w trakcie podnoszenia cięgieł to zrób tak: podłącz cokolwiek pod te złącza (kiper od przyczepy czy cokolwiek z siłownikiem) i zacznij ruszać ramionami. Jak siłownik zacznie chodzić znaczy że masz padnięty rozdzielacz. Miałem coś takiego w swoim MTZcie. Następował przepływ między sekcjami. Po regeneracji rozdzielacza problem zniknął....

15

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

dziekuje Maxi sprawa rozwiązana. te szybkozłącze wciskałem bez żadnego oporu, nowe działa ciasno, nic nie buczy więc jest ok
pozdrawiam

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

hej
mam dość spoty wyciek oleju. Z tego co mi się udało zdiagnozować "ciece" z któregoś węża pod ciągnikiem (jeden z dwóch które wchodzą do zbiornika na olej). O ile z grubym nie będzie problemu bo jest zwykły na opaski o tyle ten cieńszy jest zarobiony i się go przykręca. I tu moje pytanko - ten cienki jest opleciony metalową siatką, czy zamiennikiem może być zwykły wąż (bez oplotu), czy tam jest jakieś mega ciśnienie ?? Czeka mnie spuszczanie oleju sad

gg 5118068

17 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-07-16 09:50:27)

Odp: cieknie olej z szybkozłącza gdy podnoszę...

Z tego co pamiętam to węże w metalowym oplocie to są węże pneumatyczne do sterowania blokadą mostów i przednim napędem. Gdyby oplot miał służyć wytrzymałości na ciśnienie to byłby wlany w gumę jak w większości węży a nie byłby na zewnątrz. Takie węże można oczywiście zamienić na te bez oplotu ale łatwiej mogą się przetrzeć a te w oplocie tak łatwo się nie przetrą....