21

Odp: części do pługów

no to chyba kupie u nich bo kupic cos takiego a za rok znowu to bez sensu...

22

Odp: części do pługów

Kumplowi w 2006 roku zamówiłem komplet lemiesze + dłuta do frosta (czwórka zagonówka) na dzień dzisiejszy ponad 300 ha zaorane - dłuta zniknęły ale lemiesze jeszcze ze 150 ha pociągną. Potęga. W wielu markach lepsze od oryginału.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: części do pługów

Czy ktos z kolegów składał 7 podorywkową z nowych części? Ja ostatnio pojechałem po nowe lemiesze i płozy, wracam i biore się za składanie i ... tragedia. Lemiesz każdy minimalnie różni się grubością, chcę założyć płozę to znowu nie idzie lemiesza skręcić bo za długa. W końcu młot, szlifierka i jakoś doszedłem do ładu. Swoją drogą lemiesze za wszystkie lemiesze, płozy i śruby zapłaciłem koło 250zł ale nowe to powinny pasować jak klocki Lego do siebie, a innych nie ma bo do pługa Unii ale do normalnej orki to są firmowe lemiesze po coś koło 60-80 zł za sztuke i właśnie taka lipa jak te od podorywkowego. I teraz nie wiem czy narzekania na pługi polskie to czasami nie są przez spasowanie elementów na zasadzie młota i docinania żeby weszło. Czy zagraniczne pługi też mają takie przeboje czy tam się "kulturalnie" elementy wymienia?