61

Odp: silnik od samochodu

nie wiem nie bede sie klucil jakie montowali w slązakach bo nawet na oczy tego ciagnika nie widziałem tongue

a wertus  mówi o zwyklym SW400 czyli z tego co podałes wynika ze ma (Moc maksymalna [kW/KM] 92/125)
a w rekordach nigdy sie nie zastanawiałem jakie silniki montowali  kosiłem jednego kolesia rekordem to mial taki sam silniczek jak i w moim starym bizonie  tylko ze turbine miał podczepiona i tyle a ile on miał koni kto go tam wie big_smile wiec nie bede sie klucil co do jego mocy wazne zeby chodzil i nie zdychal przy pracy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

62

Odp: silnik od samochodu

witam jesli chodzi o silnik o ktorym wczoraj pisalem to nie jest silnik sw 400 ten ma oznacz nia 6ct107/a3 110,4 kw +turbina -dane z tabliczki znamionowej .sprawdzalem na stronach autosan dane sie potwierdzaja .co do samego silnika nie ulega watpliwosci ze jest po przejsciach ktore doprowadzily rowniez caly autobus na zlomowisko . w oryginalnym silniku denerwujace sa szalejace wolne obroty i to ruszanie z miejsca .gdyby silnik w303d sie nie rozsypal nie zmienial bym silnika a tak majc wybor kupilem powzszy czy zrobilem dobrze czas pokaze. pozdrawiam

63

Odp: silnik od samochodu

Na sw 400 bez turba, ziłkiem jeździłem dziesięć lat. Piękny silnik ! Praktycznie bezobsługowy ! Naprawdę, paliwo, olej i woda - to wszystko !
Wertus, życzę Ci powodzenia !

64

Odp: silnik od samochodu

dzieki slawek za dodanie otuchy bo montaz tego silnika w 303d idzie bardzo ciezko miesci sie praktycznie na styk. samo polaczenie ze skrzynia sprawia problemy potrzeba do tego czasu i cierpliwosci nie mowiac o calej reszcie .a tak przy okazji slawek tez jestem z lodzkiego.Pozdrowienia

65

Odp: silnik od samochodu

witam własnie kupiłem mdw 524 z silnikiem liaz turbo. mam pytanko czy jest ktos kto posiada taki silnik w swoim kombajnie? słyszalęm ze czesi czesto montowali je do 16 i 17, szukam opinii na ten temat, z góry dzieki

66

Odp: silnik od samochodu

panowie może ma ktoś z was dobry i na sprzedaż silnik do zt303d, mój padł

67

Odp: silnik od samochodu

A remont nie wyjdzie taniej.

68

Odp: silnik od samochodu

Lepiej remontuj, na "drugim" silniku już nie jeden się "przejechał", a właściwie to jest ich bardzo wielu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

69

Odp: silnik od samochodu

dzięki, to może drugie pytanie gdzie można dobrze zrobić remont /kapitalny/  i w przystępnej cenie i ile to może kosztować

70

Odp: silnik od samochodu

masz na forum u góry SERWIS. Klikasz tam i wszystko wiesz. Profesjonaliści. Byłem u nich wiele razy. Znają się na rzeczy i dają tylko NIEMIECKIE części. Może trochę drogo wyjść ale przynajmniej wiesz że wiele lat pochodzi...

p.s. przy generalce dają rok gwarancji z tego co pamiętem.

71

Odp: silnik od samochodu

Jak masz mało kasy to spróbuj sam,jak robiłeś kiedyś remont innemu silnikowi to i tu powinieneś dać rade choć jest parę haczyków.

72

Odp: silnik od samochodu

Witam wszystkich,mam pytanie i proszę o poradę,mam możliwość kupić za 1000 zł silnik od samochodu,można go odpalić i sprawdzić czy chodzi z resztą to wiadomo.Czy jest to taki sam silnik jak w samochodzie?Jakie są różnice?I czy warto?Czekam na opinie,pozdrawiam.

73

Odp: silnik od samochodu

Jak przeczytał byś ten wątek od początku to nie zadawałbyś takich pytań :szukaj!:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

74

Odp: silnik od samochodu

jeżeli jest rzeczywiście sprawny to taniocha

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

75

Odp: silnik od samochodu

czytałem wątek i jak to jest że jedni twierdzą że silnik od samochodu pasuje i jest taki sam,a jeszcze inni twierdzą że pasuje ale niektóre elementy się różnią jak koło zamachowe lub napęd licznika a zaraz okaże się że sprzęgła nie założe bo jest inaczej,dlatego o opinię proszę Piotra K,pozdrawiam.

76

Odp: silnik od samochodu

bloki są takie same wały też wiec jak masz dwa silniki czyli ten od ciężarówki oraz ten z ciągnika  to na pewno wsadzisz to do ciągnika. Nie ma h... we wsi
Nie zastanawiaj się jak jest dobry to bierz

77

Odp: silnik od samochodu

Dzięki Krzysiek ,no i masz +,pozdrawiam.

78

Odp: silnik od samochodu

Tylko pompę wtryskową załóż tę od traktora bo samochodowa to straszny dulduś na paliwo. reszta jest niemal identyko. Z tego co pamiętam to trzeba coś pokombinować z miską i obudową rozrządu czy coś, ale PiotrK już to kiedyś opisywał i musisz na forum poszukać, chyba w silnikach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

79 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-09-23 10:22:50)

Odp: silnik od samochodu

Sław1, generalnie silnik, czy to od samochodu, dźwigu, agregatu, koparki itd., zawsze pasuje, tylko różni się różnymi szczegółami zewnętrznymi. Silnik, o którym jest mowa na początku tego wątku, był silnikiem starego typu i tam jest wtedy problem z wałem korbowym - inne mocowanie koła zamachowego, którego w traktorach i kombajnach już nie stosowano i w zasadzie tylko to będziesz musiał dobrze sprawdzić.
Na pewno będziesz musiał przełożyć miskę olejową, koło zamachowe i całą resztę, która nie będzie Ci pasowała wink Przekładając miskę, pamiętaj również o miarce oleju, bo będzie Ci oleju brakowało. Jak pompa wtryskowa ma regulator wielozakresowy (ten mniejszy) to również możesz ją zostawić, ale dobrze by było żebyś dał ją i wtryskiwacze od razu do sprawdzenia.
Różnice możesz jeszcze spotkać w pompie wodnej, we wszystkich kolektorach, w napędzie linki obrotomierza, w rozruszniku, w filtrze oleju i paliwa, w chłodnicy oleju, mogą być w głowicach, w klawiaturze, w pokrywkach klawiatury itp. ale nie są to problemy, z którymi nie dasz sobie rady. Poprzekładasz swoje stare rzeczy, albo zostawisz te lepsze "nowe" i będzie O.K.
Jak napotkasz jakieś problemy, to opisuj je w tym wątku, a na pewno będą one mniejsze.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

80

Odp: silnik od samochodu

Dziękuję Piotrze za bardzo wyczerpującą odpowiedz ,masz + i pozdrawiam.