241

Odp: turbo doladowanie

Czesiu, jak słyszysz gwizd, to nie z tłumika a z turbiny. Sprawna turbina nie gwiżdże, wiem bo kilka mam na koncie. Jest różnica w odgłosach z wydechu pomiędzy wolnossącym a turbodoładowanym, gwizd nie jest dobrym objawem. Ważne, że jesteś zadowolony i niech służy jak najdłuży.

242

Odp: turbo doladowanie

Ta prawda o gwiżdżących turbinach nie dotyczy chyba Kirovca, w nim jak nie gwiżdże to nie działa. W Autosanach jak pamiętam to też było słychać gwizd, może to przez rozmiar albo jakość wykonania. W każdym bądź razie trzeba będzie rozglądnąć się za turbiną, pierścienie już są słabe i trochę przedmuchów jest to turbo powinno pomóc wink

243

Odp: turbo doladowanie

pomoże, pomoże, w wydmuchaniu oleju. Lepiej zainwestuj w nowe pierścienie a potem myśl o turbo

244

Odp: turbo doladowanie

te turbo co mam tez gwiżdże wystarczy posłuchać jelcza lub liaza

245

Odp: turbo doladowanie

To teraz musisz zakupić co takiego http://allegro.pl/wskaznik-cisniea-dola … 67030.html , zamontować i pochwalić ile ta turbina daje.

246

Odp: turbo doladowanie

i tak zrobię, ale gdzie się wpiąć tym trójnikiem?

247

Odp: turbo doladowanie

W rurę od turbiny do kolektora ssącego, ma pokazywać ciśnienie powietrza tłoczonego z turbiny do cylindrów.

248

Odp: turbo doladowanie

wystarczy zamiast trójnika wkręcić kawałek rurki pod wężyk

249

Odp: turbo doladowanie

Tak, trójnik jest w komplecie, bo w większości samochodów jest jakiś wężyk przy kolektorze i wtedy się wcinasz trójnikiem. W Fortschrittie nie ma chyba żadnego wężyka i trzeba dorobić króciec.

250

Odp: turbo doladowanie

Można chyba zastosować taki co się używa do instalacji LPG podciśnieniowych

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

251

Odp: turbo doladowanie

Króciec na wężyk może być z instalacji LPG. Przy gazie używa się takich króćców.

252

Odp: turbo doladowanie

A ja mam takie pytanie: bo generalnie turbiny dobiera się do pojemności silnika, więc silnik jelcza (w moim przypadku będe na nim bazował bo skoro w liazie jest taka sama turbo jak w jelczu to ja sie będe jelcza trzymał bo takie tubo mam) ma 11,5 lita pojemności, a forszaj 6,5 litra. Do tego jelcz z tubo ma niższe ciśnienie sprężenia ze względu na doładowanie 15.6 mpa. Więc nie ma możliwości uzyskania pełnej mocy turbo z jelcze bo za mało powietrza wydostaje się z silnika. Poza tym wielkość turbin dobiera się pod kontem rodzaju obciążenia silnika i tak np. w silnikach które potrzebują dużej mocy w niskich zakresach obrotów montuje się mniejsze turbiny które wcześniej osiągają pełną moc, jeśli potrzebujemy górnych parti obrotów turbo jest odpowiednio większe. O rodzaju wirników nawet nie wspomnę. A jeżeli mamy za dużą turbosprężarkę osiągamy coś takiego że zabieramy ciągnikowi moc z dolnego zakresu obrotów bo dławi go wirnik, dopiero po osiągnięciu minimalnego ciśnienia osiągamy jakieś tam efekty. I ten gwizd z turbiny to nie dlatego że turbina już słaba a raczej przez to że pracuje za słabo, tak jak by dopiero się rozpędzała ale nie rozpędzi ze względu na brak odpowiedniej ilości powietrza. Tez wezmę sie za turbo w swoim ale myślę że zastosuje doładowanie z mniejszego silnika coś z zakresu 6-7 litrów pojemności silnika. Co o tym myślicie? Sory jeśli zabrzmiało to tak że przyszedł "Świeżak" i się wymądrza wink to tylko moja opinia roll

253

Odp: turbo doladowanie

Turbosprężarkę powinno się dobrać odpowiednią, na stronie Garretta ( http://www.turbobygarrett.com/turbobygarrett/ ) jest cała rozprawka o tym. Dobiera się i turbinę i sprężarkę, ale jesteśmy w Polsce, a do tego z kasą trzeba się liczyć, bo może odpowiednia turbosprężarka kosztować więcej niż ciągnik. Ja też myślę ale o mniejszej sprężarce, na próbę kupię albo z BMW 2,5l albo Mercedesa 3,0 l.

254

Odp: turbo doladowanie

a nie lepiej zakładać turbinkę od naszych stodwudziestek  lub osiemdziesiątek ??   litraże by się zgadzały

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

255

Odp: turbo doladowanie

Od Ursusa jest za droga.

256

Odp: turbo doladowanie

na próbę kupię albo z BMW 2,5l albo Mercedesa 3,0 l.

Ale one odpalają przy 2000 obr/min silnika.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

257

Odp: turbo doladowanie

Ale przy silniku 2,5 lub 3,0 litra, a ja chce założyć do 6,5l

258

Odp: turbo doladowanie

wiem ale wlot spalin do turbiny które ją napędzają będzie tej samej średnicy

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

259

Odp: turbo doladowanie

Spalin będzie więcej, powinno rozpędzić ja przy niższych obrotach silnika.

260

Odp: turbo doladowanie

Jak będzie za mała to przy niskich obrotach będzie na maxa zasuwać big_smile osiągi do 1000obr/min powinny być więcej niż zadowalające ale za to powyżej będzie lipa. Ja myślałem o merc atego, albo ten 1244 coś w tym stylu. Te małe premium renówki też mają coś koło 6 litrów. Aby trafić z ceną reszta zależy od nas. Bo bawić sie z rurami i bi turbo robić to nie ma sensu od osobówek... znam gościa który w c 330 ma turbo o mondeo 1.9 i powiem szczerze że zaper... niesamowicie. jak go spotkam to go sfotografuje.