Temat: Silnik Perkins a6.354

Czołgiem. Koledzy przymierzam się do remontu głównego tegoż silnika. Ma ktoś może dane o momentach dokręcania śrub?

2 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-01-24 11:42:00)

Odp: Silnik Perkins a6.354

Lepiej kup drugi ,mam pytanko do ciebie gdzie można dostać części do twojego kombajnu i po ile chodzą, czy na prawdę są takie drogie?Chcę kupić ale coś większego z serii 6xx w górę

Odp: Silnik Perkins a6.354

Drugi to nawet 6 tys. Remont - ok 3 tys. A części byś musiał zapytać np. agroma olsztyn, coś mają. Tak, są drogie. Do swojego kładłem od bizona - pasują łańcuchy np od pochyłego. Przenośniki łopatkowe- da się dopasować. Kupę rzeczy dotaczałem, przerabiałem. Historia. Pasy są, nie aż takie drogie. W mojej maszynie są ciekawe łańcuchy napędowe, np 1 i 1/4x5/8 cala. Takie można też dostać. Jakie to są te ferdki 6xx i ile za nie wołają?

4

Odp: Silnik Perkins a6.354

http://otomoto.pl/massey-ferguson-625-A14184.html tylko jeden do 20tyś co do remontu to wspomnisz moje słowa ale będzie już za późno .

5

Odp: Silnik Perkins a6.354

Remont może kosztować 3 tys a może kosztować 1 tys.Sprawdz najpierw ciśnienie oleju w silniku jeśli jest dobre i wał nie jest porysowany to zmień tylko panewki i zajmij się tylko górą,to samo się tyczy tuleji jeśli nie mają progów(najpierw wyskrobać nagar a potem patrzeć jaki jest próg) i tłoki nie są popalone to tylko pierścienie i uszczelniacze na tulejach,głowice obowiązkowo zrobić no a pompa i wtryski to kosz 50 zł żeby je sprawdzić.Tam gdzie pracuje mamy 15 różnych ciągników gdyby tak wszystko remontować katalogowo to firma by padła.Droższe bywają remonty skrzyń biegów jak silników

Odp: Silnik Perkins a6.354

Silnik bierze prawie 1l oleju na godzinę i po rozgrzaniu ciśnienie oleju ma grubo poniżej 1 bar

7 Ostatnio edytowany przez gregormax (2011-01-24 21:40:58)

Odp: Silnik Perkins a6.354

najpierw zmierzyłbym mikrometrem wał czy jest sens remontować;zapisz na kartce wszystkie wymiary na korbach i na głównych i pokarz to komuś kto się zajmuje szlifami i ci powie na czym stoisz reszta to pikuś

8

Odp: Silnik Perkins a6.354

piotr_czaplinski napisał/a:

Czołgiem. Koledzy przymierzam się do remontu głównego tegoż silnika. Ma ktoś może dane o momentach dokręcania śrub?

A czy to nie jest czasem ten sam motor co był w Vistuli bo jak by co to wiem gdzie stoi taka z motorem że ho ho, a reszta Vistuli na złom i możemy zrobić dobry interes.:smiley:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Silnik Perkins a6.354

Tomek daj sobie spokój z takim wynalaskiem za 20 tys. masz piekną 512 do jazdy ze wszystkim stołem i sieczkarnią. Takie jest moje zdanie chyba że potrzebujesz coś wydajniejszego to 516 lub 517

Odp: Silnik Perkins a6.354

Słyszałem, że to nie ten z vistuli. Tamten ponoć miał 70km czy coś takiego i co ciekawe, pompę wtryskową sekcyjną. Mój ma 95 kucy i pompę oczywiście wirową. Takie silniki były też w wielu kombajnach claas (merkator) i traktórach (nawet w niektórych osiemdziesiątkach!)
Jeśli chodzi o momenty dokręcania, to przez przypadek znalazłem coś takiego:
www.aera.org/downloads/Torque3.pdf
Może komuś się przyda.